Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Jaké je počasí a teploty v Dominikánské republice během roku?

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Chystáte se na navštívit Dominikánskou republiku? Ať již plánujete individuální dovolenou bez cestovky nebo koupi kompletního zájezdu s All inclusive, jistě vás bude zajímat, jaké je počasí v Dominikánské republice a kdy je nejlepší cestovat do Dominikány z hlediska teplot a dešťů? V tomto článku si povíme vše o počasí, teplotách, monzunech, hurikánech i moři – prostě https://www.sara-antilles-guyane.com/24-cat/dating_18.html vše o počasí na Dominikánské republice.

conocer gente joven en aguadulce Menu: Počasí během rokuTeploty v tabulceHurikány a monzuny

V krátkosti si můžeme říct, že teploty se během roku příliš nemění. Bude zde stále mezi 27–33°C a teplota vody se taktéž celoročně pohybuje na velmi příjemné teplotě 25–28°C. To, co ovlivňuje počasí v Dominikáně jsou monzuny a případně i hurikány. Ty s sebou totiž přináší přívalové deště, které lze očekávat v období od května do října. Hlavní turistická sezóna je proto od listopadu do dubna.

  • Celoroční teploty vzduchu okolo 30 °C
  • Celoroční teplota moře okolo 26 °C
  • Hlavní sezóna je od listopadu do dubna

Vyberte si Luxembourg svou dovolenou v rámci tajných nabídek pro tento týden >>

Počasí během roku

Výše jsme si v krátkosti shrnuli počasí na Dominikáně, nyní si pojďme říci pár slov vždy k jednotlivým měsícům v průběhu roku tak, abyste vždy získali ucelený přehled o počasí během vámi zamýšleného termínu pobytu. Počasí v Punta Cana, Bayahibe či Puerto Plata bude vždy totožné.

Leominster Leden, únor a březen jsou jasně nejlepšími měsíci z hlediska počasí. Teploty se stabilně drží okolo třicítky, slunce svítí na obloze mezi 9 až 10 hodinami a pokud objevíte mráček na obloze, je to jen mlžný opar od vypařující se vody z Karibského moře. To má teplotu okolo 25°C a pozvolna se ochlazuje při čekání na následující měsíce, během který se znovu dramaticky prohřeje. Jedním slovem se dá počasí v lednu, únoru či březnu shrnout jako dokonalé!

Ať už si zvolíte letovisko Punta Cana, Bayahibe či poloostrov Samaná, počasí bude skvělé.

Počasí na Dominikáně
Počasí na Dominikáně

Duben je hraničním, kdy se na nebi začínají objevovat mráčky, které naznačují příchod monzunového období. Neděste se, počasí v dubnu stále přeje perfektní dovolené a naopak nižší výskyt oblačnosti dodává na autentičnosti karibské dovolené. Teploty se nijak oproti předchozím měsícům nemění, lehce o 1 °C posílí. Duben je stále vhodným pro návštěvu.

Květen využijete v případě levných last–minute zájezdů. Sezóna již končí z důvodu očekávaných monzunů, které s sebou přináší vydatné, ale krátké deště. Nepotrpíte–li si na bezchybné počasí a lehký mráček či případně několika desetiminutový déšť vás nerozhodí, bez obav leťte na dovolenou do Dominikánské republiky i v květnu.

Červen, červenec ani srpen se k dovolené nedoporučují. Více než občasné deště mohou překážet případné hurikány, které když dorazí, dokáží rozvířit pobřeží, které se pokryje chaluhami a úklid zabere mnohdy i několik dní až týdnů. Obecně ani nabídka zájezdů v tomto období nečiší rozmanitostí.

Počasí na Dominikánské republice
Počasí na Dominikánské republice

Září a říjen už bývají vhodné k cestě a dovolené na Dominikáně. Počasí sice není stále dokonalé, sem tam se během dne dostaví vydatný liják, na obloze stále spatříte mračna, ale jinak bude z 80 % vaše dovolená v rytmu pláže, moře a skvělých karibských koktejlů. Užijete si navíc dostatek soukromí, protože většina cestovatelů sem zamíří až od listopadu.

Listopad, stejně jako prosinec je hlavní sezónou a konec roku tak láká k prožití ve stínu kokosových palem na běloskvoucích nekonečných pláží. Počasí v listopadu a prosinci přinese znovu teploty okolo 30 °C a moře bude prohřáté ještě z léta na 27 °C. Ideální k dovolené u moře přes Vánoce a Silvetr nejen v Punta Cana.

Teploty v tabulce

Shrnutí výše vypsaného se pokusím zapsat i formou čísel, kdy měsíc po měsíci budete vědět, jaké jsou teploty vzduchu, moře, předpokládaný počet deštivých dní a doba svitu slunce.

Pokud se čísla shodují s vaším očekáváním, podívejte se na ceny zájezdů podle měsíců.

měsícTeploty vzduchuTeploty mořeDeštivých dníSluneční svit
leden292689
únor292569
březen3025610
duben3126610
květen3126109
červen32271010
červenec33281011
srpen33281010
září3228119
říjen3227109
listopad292789
prosinec292689

Aktuální teploty v Punta Cana >>

Hurikány a monzuny

Několikrát zde zazněly pojmy jako monzunové období a hurikány. Co si pod tím představit? Je čeho se bát? Zapomeňte na chvíli na děsivé titulky televizních novin a bulvárních plátků. Monzuny v Karibiku znamenají, že bude pod mrakem, stále vedro na padnutí a sem tam během dne krátce sprchne. Pršet bude 10 až 60 minut, ale zato velmi vydatně, jako kdyby u nás pršelo celý den. To s sebou nese samozřejmě i možné sesuvy půdy a záplavy, protože voda se nestihne rychle vsáknout. Nikterak to místní život neohrožuje, protože jsou na to místní i hotely a resorty zvyklý.

Hurikán si každý představí děsivé záběry, kdy létají krávy, auta i domy. To prosím ne! Vichr, ven se vám chtít nebude, déšť, rozbouřené moře – to vše ano, ale nic víc. Ano, může se stát, že jednou za desetiletí přijde katastrofa, která srovná se zemí desítky obydlí, stejně jako v České republice budou záplavy o kterých bude ještě měsíc hlavní úsek z televizních novin.

Zachovejte proto při strašení zdravý rozum a nebojte se dopředu, je to zbytečné!

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *