Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Oblíbené destinace

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Když se řekne Maroko, kde komu se vybaví Afrika, poušť, písek, oceán a možná ještě Casablanca, které mylně lidé přisuzují statut hlavního města. Jak sami tušíte, Maroko je zatím velmi neobjevená země. Pojďme společně nakouknout pod pokličku a ukázat si, co vlastně Maroko nabízí. Jaká jsou ty nejoblíbenější letoviska? Proč právě do nich byste měli na svoji dovolenou a odpočinkem u mořem vyrazit? A jaké jiné turisticky atraktivní města a oblasti krom přímořských letovisek v Maroku vlastně jsou?

Oblíbená marocká letoviska

Ty nejoblíbenější marocká letoviska hravě spočítáte na prstech jedné ruky. V Maroku jsou dvě, dvě letoviska, do kterých cizinci nejčastěji míří za mořem a sluníčkem. Konkrétně je to známější Agadir a zatím neobjevená Saidia.

Letovisko Agadir

Agadir je největší marocké letovisko, leží na pobřeží Atlantického oceánu v jižním Maroku. Vše je zde turistům zcela přizpůsobeno, většina hotelů stojí v několika řadách přímo u místní široké písečné pláže. Pro Agadir je typické oceánské klima, malé teplotní výkyvy mezi létem a zimou, příjemné letní teploty dosahující 30°C a jednoznačně nižší průměrná teplota vody než např. v Side na Turecké riviéře. Podrobněji o Agadiru zde.

 

Vyražte na dovolenou do Agadiru. Máme nejlepší ceny!

 

maroko agadir
<strong>Pohled na pláž a letovisko Agadir, Maroko</strong></a><br /> <font style="font-size: 10px;">autor: Marco Riss / wiki</font>

Letovisko Saidia

Letovisko Saidia je v mnoha ohledech od Agadiru odlišné, méně turistů, více soukromí ještě větší a delší pláž, teplejší moře i vyšší maximální letní teploty vzduchu. Saidia leží na pobřeží Středozemního moře. Ideální pro klidnou rodinou dovolenou i s malými dětmi. Podrobněji o letovisku pojednává stránka Saidia v Maroku.

Jiná turisticky zajímavá města v Maroku

Turisté zdaleka nemusí zavítat pouze do dvou výše zmiňovaných letovisek, v zemi je hned několik oblíbených turistických cílů, kde cílem návštěvníků nejsou místní pláže, ale památky. V následujícím přehledu uvádím ty nejdůležitější a nejnavštěvovanější z nich, detail otevřete kliknutím na každé z nich….

  • Marrakéš – královské město, střet africké kultury s evropskou, velkolepé náměstí Djemaa el-Fna
  • Fés – královské město, velmi pěkná medina al – Bali, silný vliv francouzské architekrury
  • Rabat – hlavní město, královské město, Udájský kasbah (na seznamu UNESCO), největší minaret na světě
  • Casablanca – největší město, velmi kosmopolitní, největší mešita v Maroku, široké bulváry a všudypřítomný francouzský styl

Kam dál? Přečtěte si o jednotlivých místech více nebo se seznamte s počasím, které na vás v Maroku čeká.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *