Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí Saidia

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Letovisko Saidia se nachází na severu Maroka u pobřeží Středozemního moře a zároveň poblíž známějšího města Berkane. Díky této poloze není počasí v Saidia typicky africké, ale spíše evropské. To má za následek ne příliš agresivní Slunce a chladnější zimy. Léta jsou však jako stvořená pro dovolenou u moře!

Pláž v oblasti Saidia je nejdelší pláží v samotném Maroku a měří neuvěřitelných 14 km!

Počasí Saidia

Počasí v letovisku Saidia přeje turistům téměř po celý rok. Léta jsou zde suchá a velmi teplá. Zimy naopak svou teplotou nikoho neohromí, avšak příjemných 22°C může být ideální k poznávání okolí. Nezapomeňte však na deštník, v zimě zde narazíte na větší počet přeháněk. Průměrné teploty se pohybují okolo 29°C, přičemž o letních prázdninách dosahují maximální teploty i 35°C.

Pravá sezona začíná s příchodem června, kdy můžeme denně pozorovat bezoblačné nebe se Sluncem opalujícím až 10 hodin denně. Většina dnů je tak v Saidia slunečných, pod mrakem je v červnu v průměru pouze jeden den ze třiceti. Teploty se z dosavadních 23°C dostávají až k 30°C, přes noc však mohou stále spadnout i k 15°C – proto si pro večerní procházky nezapomeňte vzít alespoň lehčí svetřík.

Hlavní sezona se drží až do konce srpna či spíše začátku září, kdy průměrná teplota činí 27°C. S nadcházejícím podzimem však na obloze přibývá mračno a s ním ruku v ruce i deštivé období. Pokud mluvíme o deštivém období, mějme na paměti, že v Maroku nalezneme několik typických oblastí. Proto ačkoliv v Saidii může pršet až 10 dní v měsíci, například v Casablance to bude pouhých 7.

Průměrné teploty

Přehled průměrných teplot sestavených na základě dlouhodobého měření po jednotlivých měsících roku.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 17°C 17°C 18°C 20°C 23°C 24°C 26°C 27°C 25°C 23°C 20°C 17°C
Teploty vody 15°C 15°C 16°C 17°C 20°C 22°C 23°C 23°C 22°C 21°C 18°C 16°C
Denní svit 6 h 6 h 7 h 8 h 9 h 10 h 10 h 9 h 8 h 7 h 6 h 6 h
Deštivé dny 6 7 6 6 5 2 0 0 2 4 6 6

Hledáte-li exotickou dovolenou v severní Africe s evropským nádechem a ideálními teplotami a počasím bez mráčků, zvolte oblast Saidia – nebudete litovat! Tato destinace může směle konkurovat i například takové Tabarce.

Aktuální počasí

Zajímá Vás jaké budou maximální a minimální teploty v Saidia následující týden? I pro Vás máme aktuální informace.

Zobrazit aktuální počasí >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (3 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *