Kréta dovolená

Koronavirus v Řecku a dovolená na řeckých ostrovech v čase koronaviru?

Chystáte se na dovolenou do Řecka, ale aktuální koronavirová krize COVID-19 vám kazí plány? Nebojte se, zodpovíme vám na ty nejdůležitější otázky, které se týkají dovolené v Řecku za pandemie koronaviru.

Zrušené zájezdy do Řecka

Koronavirus jistě ovlivnil desítky tisíc cestovatelům tím, že jim cestovní kanceláře zrušily zájezd. Neudělali to ale pro to, že je nebezpečné sem cestovat, ale proto, abyste měli možnost se svobodně rozhodnout, zda do Řecka během koronaviru poletíte nebo ne a nikdo vás nenutil do storno poplatků.

Dovolená v Řecku bez rizika

Dosavadní vývoj koronaviru v Řecku nenaznačuje žádná větší rizika. V Česku máme mnohonásobně více pozitivních případů, než v celém Řecku, kde žije taktéž necelých 11 milionů obyvatel.

évry soirée speed dating Čili, dovolená v Řecku v roce 2020 je aktuálně bezpečná!

Dokazují to i rozhodnutí jak ze strany české, tak i řecké vlády. Neexistují žádná omezení na hranicích ani nic jiného. Do Řecka a zpět můžete cestovat bez omezení, bez nutnosti testů či karantény.

Aktuální počty nakažených v Řecku

Stav k 25. červnu je více než pozitivní:

Počet nakaženýchPočet uzdravenýchPočet úmrtí
3 3101 374190

Tato čísla jsou za celé Řecko, kdy většina případů je na pevnině, nikoliv na řeckých ostrovech jako Rhodos, Kréta, Korfu, Santorini, atd.

Kde koupit zájezd?

Pokud máte voucher, musíte jej uplatnit tam, kde byl vystaven. Čili u konkrétní cestovní kanceláře.

Čekali-li jste správně na výhodné ceny díky snížené poptávce až na poslední chvíli, udělali jste dobře. Aktuální ceny a nabídky hotelů najdete na zde:

Nabídka je totožná, záleží jen na vás, který web vám přijde více intuitivní. Osobně mám rád Dovolenou, která zahrnuje i německé cestovky a ačkoliv to o sobě říká i zbylá dvojice portálů, není tomu tak. U Invie nenajdete největší CK Fischer, tam musíte za Travelportalem nebo Dovolenou.

Zkrátka, otestujte všechny 3, abyste měli jistotu celkového srovnání.

Povinný dotazník 48 hodin před odletem

Řecká vláda požaduje po všech turistech, aby před odletem do Řecka vyplnili následující krátký dotazník zahrnující údaje o návštěvě rizikových oblastí.

Dotazník vyplníte zde.

Na email vám dorazí QR kód, který buďto ukážete v mailu po příletu do Řecka pracovníkům letiště nebo si jej vytiskněte. Každá osoba musí vyplnit vlastní dotazník, i když cestujete společně.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *