Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Dakar – hlavní město Senegalu

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Město Dakar je hlavním městem státu Senegal západní Afriky. Dakar zná téměř každý ve spojitosti se závody rallye. Tedy Rallye Paříž – Dakar. Málokdo však již ví, kde Dakar leží.

Zelený Mys a pláž v Dakaru

Dakar najdeme v nejzápadnějším místě Senegalu, a tedy i celé Afriky. Místo, kde se město nachází, je nazýváno Zeleným mysem. Díky tomu je Dakar omýván ze všech stran vodami Atlantského oceánu. V jižní části města najdeme i dlouhou písečnou pláž, která se svou kvalitou však nedá vůbec srovnávat s těmi, které najdeme na Malém pobřeží v La Somone nebo letovisku Saly.

Díky poloze se Dakaru daří i po stránce obchodní. V minulosti si Portugalci vybudovali významné námořní obchodní cesty, které přetrvaly i do dnešních dějin. Ačkoliv je Senegal v roce 2014/2015/2016/2017 žádanou turistickou destinací, síla obchodu si stále zachovává značnou část.

Co navštívit v Dakaru

Mimo několika muzeí je v Dakaru hlavním centrem dění náměstí Nezávislosti. Denně se zde soustředí několik desítek stánkařů nabízející všelijaké drobnosti až po místní kulinářské speciality. Dakar je taktéž častým místem sportovních událostí. Mezi další místní trhy se řadí Marché Kermel a Marché des HLM.

V jižní části města naleznete spoustu barů a diskoték. Mezi aktivity rozhodně patří kurz na hraní afrických bubnů, který doporučuji vyzkoušet.

Letiště v Dakaru

Jak se dopravit do Dakaru? V centru města netypicky leží i mezinárodní letiště Léopold Sédar Senghor, někdy nazýváno pouze jako letiště Yoff. Letenky do Senegalu lze vyhledat i díky portálu Cestujlevne.com. Ve městě najdeme také jeden z největších přístavů.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *