Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Dovolená v Senegalu

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Castro O dovolené v Senegalu jste pravděpodobně nikdy ani nepřemýšleli. Není se čemu divit, Senegal byl do nedávna tabu kvůli svým vízovým povinnostem. Nově však od sezony 2013/2014 se senegalská vláda rozhodla o odpuštění vízové povinnosti turistům, kteří cestují s cestovní kanceláří. Díky tomu lze nyní nalézt exotické zájezdy i do této části západní Afriky. Rozhodnete-li se letošní zimu strávit u Atlantiku v Senegalu, litovat 100% nebudete!

Na dovolenou do Senegalu se jezdí do oblasti Malého pobřeží – místa, kde najdeme městečka Saly, La Somone a M’bour.

rencontres tetouan Senegalská letoviska jsou známkou vysokého standardu a luxusních resortů. Díky tomu se do hledáčku českých cestovek dostaly dva nejoblíbenější resorty jižně od Dakaru, hlavního města Senegalu. Na dovolenou tak pojedete do 4* hotelu Royal Decameron Baobab nebo nejluxusnějšího 5* resortu Lamantin Beach Hotel.

Senegal je nejstabilnější zemí Afriky, proto zde nehrozí žádné politické nepokoje, jako je tomu poslední dobou v Tunisku, Egyptě a Turecku.

Kde objednat dovolenou?

Dovolenou doporučuji koupit na portálu Dovolena.cz logo  nebo Invia.cz logo

Invia nabízí zájezdy pouze od českých cestovek, tedy do hotelů nowadays Royal Decameron Baobab a Versailles Lamantin Beach Hotel. U dovolené pak najdete navíc následující zájezdy z Německa do hotelů: Hacienda hotel, Africa Queen, Les Bougainvillées, Club Domaine de Nianing, Neptune, Club Royal Saly, L´Espadon de Saly, Palm Beach, Le Lamantin Beach Hotel & Spa a Hotel Novotel Dakar.

Co nebo koho lze vidět v Senegalu?

Ve východní části země, kam se lze vydat na výpravu, žijí exotická zvířata. V Senegalu můžeme spatřit lvi, antilopy či šimpanze. V oblasti vodních toků to jsou pak krokodýli nebo hadi. V rekreačních oblastí však s touto faunou počítat nemusíte. Naopak společnost Vám budou dělat překrásně zbarvená ptactva. V některých resortech se s velkými papoušky setkáte doslova na každé palmě – nejznámějším je papoušek senegalský.

Na fotce je čáp sedlatý.

senegal dovolená
Čáp sedlatý, Senegal / autor: mutrock, flickr.com

Co ochutnat na dovolené

Kuchyně Senegalců je nejchutnější ze všech afrických kuchyní vůbec. Její hlavní část je tvořená kuřecím masem a čerstvými mořskými plody včetně nespočtu druhů ryb. Ryby jsou připravované na grilu, kde hoří suché kokosy. Aroma pečené ryby je tak nezaměnitelné!

Z nápojů mohu doporučit zejména vynikající mátový čaj. Jakmile navštívíte Senegal, nesmíte bez ochutnávky tohoto nápoje odjet. Stejně tak je tomu s neodolatelným palmovým vínem a po domácky praženou kávou.

Teranga

Co je to Teranga? Pohostinnost Senegalců je zakořeněná z minulosti. Nejčastěji se pod touto zárukou pohostinnosti představuje pojem teranga. Teranga značí vůbec takový styl života, který vychovává náklonnost a pohostinnost k druhým.

Počasí v Senegalu

Počasí v Senegalu je dlouhodobě stabilní, suché a s teplotami okolo 30°C. Ať se vydáte na cestu kdykoliv v průběhu roku, zima zde nehrozí. Detailně o počasí v Senegalu píšeme zde.

Podobné klimatické podmínky bychom měli najít i na Kapverdských ostrovech, ty jsou však díky ostrovní geografií studenější. Stejně teplé podnebí zajisté najdeme na druhé straně kontinentu, tedy na souostroví Seychely. Když už jsme u cizích destinací, podívejte se také do Mexika.

Recenze hotelů

Cestovní kanceláře v tuto chvíli nabízí pouze dva hotelové komplexy, a to

Oba se vyznačují vysokým standardem a maximálním pro-zákaznickým přístupem. Doporučujeme objednávat skrz největší tuzemský portál dovolena.cz, případně invia.cz.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *