Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

M’bour, Senegal – zábava u Malého pobřeží

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Město M’bour se nachází u pobřeží středního Senegalu. Tvoří hlavní město oblasti Malého pobřeží, kam každoročně míří několik stovek turistů užít si slunnou a nikým nerušenou dovolenou do luxusních resortů nejvyšších kvalit. M’bour sousedí s městečky, spíše nádhernými letovisky, La Somone (15 km) a bližším Saly (5 km).

M’bour žije turismem, rybolovem a buráky

Mbour leží asi 80 kilometrů jižně od Dakaru, cesta vám tak z letiště nezabere více jak 1 hodinu jízdy. Jak jsem již psal, M’bour je součástí Malého pobřeží, v originále jako Petite Côte. Hlavním zdrojem obživy místních je především turismus. Nezanedbatelnou část však tvoří rybolov a zpracovávání buráků. Vyrábí se zde nejen klasické pochutiny k aperitivům, ale také burákový olej.

Zábava a co vidět v Mbouru

Vedle několika místních barů jistě stojí  za návštěvu místní trhy. Z trhů se rovnou přesuňte k pobřeží do přístavu. Celá procházka městem vám nemusí zabrat více jak 2 hodiny. Taxi si domluvte předem při odjezdu z hotelu.

Na dovolenou k místním plážím

Malé pobřeží je tím nejlepším místem, kam se na dovolenou do Senegalu, a vůbec západní Afriky vydat. Místní hotely nabízí nespočet aktivit a především naprostý luxus a soukromí. Cenově se však dají přirovnat k dovolené na Kapverdských ostrovech či luxusnějším resortům v Řecku. Mezi hotely na okraji města M’bour patří 3* hotel  Club Domaine de Nianing a 4* resosrt Palm Beach.

Počasí a mapa M’bour v Senegalu

Mapa Senegalu a stejně tak města M’bour je po pravé straně v horní části této stránky.

Pokud se ptáte, kdy nejlépe vyrazit na dovolenou, tak těmi pravými měsíci jsou listopad, prosinec, leden, únor a březen. Z hlediska teplot se nejedná o nejteplejší období, ale o nejideálnější. Teploty jsou celoročně v průměru okolo 30°C.

Zobrazit aktuální počasí >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *