Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy

Dovolená Tunisko

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Dovolená v Tunisku 2014

Tunisko, nejseverněji položená africká země, žije především z cestovního ruchu. Svoji dovolenou sem míří trávit tisíce turistů z Čech i celé Evropy.

Pojďme se na Tunisko podívat podrobněji a zaměřit se především na to, co svým návštěvníkům nabízí. Jaká vlastně je dovolená v Tunisku? Proč je právě tato země tak oblíbená, když do sousedního Alžírska nikdo nejezdí?

Letos na dovolenou do Tuniska? Máme ty nejlevnější nabídky!

Proč jet na dovolenou do Tuniska?

V Tunisku je příjemné středomořské klima

Je to dáno jeho polohou. Trochu to klame, ale z italské Sicílie je to sem opravdu kousek. Leží přibližně ve stejné zeměpisné šířce jako řecký ostrov Kréta. Hlavní koupací sezóna začíná v dubnu a končí v říjnu.

Chcete-li se vyhnout příliš horkým dnům, nejezděte sem v červenci a srpnu. Nebo můžete jet na dovolenou do Tabarky, letoviska na severním pobřeží. Podnebí je tam svěžejší než ve zbytku země, přečtetěte si více o počasí v Tabarce. Někomu horké letní dny sedí více, někomu méně. Pokud se chcete opravdu ohřát, jeďtě na dovolenou do Egypta.

pláž tunisko
<a href="http://vtunisku.cz/dovolena-tunisko" target="_blank" rel="noopener noreferrer"><strong>Pláže v Tunisku, vykoupat se můžete právě tady</strong></a><br /> <span style="font-size: 10px;">zdroj: freedigitalphotos.net</span>

V Tunisku jsou prostorné pláže

Ať už budete v Tunisku kdekoli, budete se slunit na velmi širokých plážích, které jsou pokryty jemným pískem. Pláže jsou dlouhé a lemují většinu tuniského pobřeží.

Dovolená v Tunisku je levná

Tunisko je nesrovnatelně levnější než kterákoliv evropská země. Jde totiž o rozvojovou zemi a dovolená Vás tu tak vyjde poměrně lacině. Pojedete-li s cestovkou, využijte buď first minute nebo last minute nabídek. Ceny All Inclusive first minute zájezdů začínají na 10 000 Kč. Last minute zájezdy jsou i o 3 000 Kč levnější.

Tunisko je blízko

Ač se to nezdá, je blíž než Malorka nebo řecké ostrovy v Egejském moři. Let z Prahy trvá 2 hodiny 15 minut. To je čas tak akorát na malé občerstvení a pokoukání se z okna letadla a než se nedějete, tak už přistáváte na jednom z tuniských letišť.

Hotely

Drtivá většina hotelových resortů je situována přímo u pláží a je „zasazena“ do zavlažovaných palmových zahrad. Mnoho z nich dokonce nabízí i členité bazény, které mi trochu připomněly luxusní letovisko Belek v Turecku. I ti náročnější z Vás si přijdou na své.

Pestrá nabídka výletů

Buď budete v severní části země, potom se můžete vydat k některé ze starořímských památek (Karthago, Dougga a El Jem). Nebo budete na jihu (ostrov Djerba) a budete to tak mít blízko k Sahaře. Celodenní výlet do pouště s krátkou projížďkou na velbloudech stojí za to.

Vyražte letos do Tuniska a ušetřete tisíce. Podívejte se!

Proč do Tuniska nejezdit?

Pozor na to, co pijete. Některým turistům znepříjemní jejich dovolenou střevní potíže. O tomto problému a jak mu předejít se ještě rozepíšu v rubrice Rady na cestu. Radši se Tunisku i dalším arabským zemí v čele s Egyptem vyhněte, pokud máte malé děti (do 4 let).

Moře na mnoha místech není průzračné. Je ale čisté. Je to způsobeno charakterem pobřeží, kdy je jemný písek vířen mořským příbojem. Mě to třeba nevadí. Vlny mám rád. Někoho by to však mohlo odradit. Zkuste dovolenou v Turecku nebo dovolenou v Řecku.

Dovolená Tunisko 2014

Připravil jsem pro Vás seznam těch nejatraktivnějších nabídek zájezdů. Ty denně aktualizuji a vybírám dovolené za ty nejnižší ceny. Přejděte na seznam zájezdů.

Výběr letoviska

V Tunisku je mnoho letovisek, některá jsou známnější, některá méně. Zatím jsem nesepsal všechny, postupně budu zveřejňovat další. Informace o každém z nich jsou psané bez cenzury. Přečtěte si o každém z nich více a vyberte si to, které Vám bude sedět nejlépe…

Dovolená v Tunisku v letošním roce? Pro ty z Vás, kteří mají rádi jemně písčité pláže, zvlněnou mořskou hladinu a občasné výlety za památkami, je Tunisko bezesporu dobrou dovolenkovou destinací. Koukněte se na seznam nejlevnějších zájezdů.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *