Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Ostrov Djerba

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

O Djerbě slyšel určitě každý. Ostatně je to jedno z nejvyhledávanějších tuniských letovisek vůbec. Turisty přitahuje především svými dokonalými plážemi, na kterých se člověk necítí vůbec jako ve Středozemním, ale spíše jako v Karibském moři. Djerba Evropany láká na dovolenou i svými pěknými hotely a v neposlední řadě velmi lákavými cenami. Mnoho lidí o ostrově Djerba tvrdí, že je to ten nejlevnější exotický zážitek, který si Čech může dopřát.

Ostrov Djerba (někdy se setkáte s označením Džerba nebo Jerba) je největším tuniským a zároveň největším severoafrickým ostrovem. Džerbu najdeme ve Středozemním moři, v místech, kde pomalu končí Tunisko a začíná Libye.Turisticky velice oblíbená Djerba se se svoji polohou řadí spolu s nedalekým pevninským Zarsisem do skupiny jiho tuniských letovisek.

Levná dovolená na ostrově Djerba…

Ačkoliv je to největší ostrov Tuniska, svými rozměry nijak neoslní. Má tvar brambory, rozměrově 23 x 23 kilometrů a se svojí plochou necelých 500 kilometrů čtverečních je menší než leckteré řecké ostrovy jako je Zakynthos, Rhodos a další.

Djerba je ostrov kontrastů. Suché, ploché a vyprahlé vnitrozemské území, které nikoho neoslní kontrastuje s pobřežím, na kterém jsou u dech beroucích pláží vybudovány moderní hotely poskytující turistům veškerý komfort a zázemí. Fakt, že krom hotelů a pláží tu v podstatě není nic zajímavého či originálního, ceny zájezdů na Djerbu jsou tradičně levnější než zájezdy do pevninských letovisek TabarkaHammamet nebo Monastir. Hoteliéři na Djerbě sázejí na nízké ceny, kvalitní ubytování, dobrou dostupnost a v neposlední řadě na jemně písčité pláže.

Z hlediska turistického ruchu je nejrozvinutější východní pobřeží ostrova, tedy ta část, která je nasměrována k volnému moři. Právě zde jsou pláže nejhezčí. Ačkoliv se najdou výjimky, většina hotelů leží v těsné blízkosti pobřeží a na pláž to je tak doslova pár kroků. Stačí projít kolem hotelového bazénu, zavlažovanou a opečovávanou zahradou, která celému místu dodává svěžest a už se před vámi otevírá pláž a Středozemní moře.

Na severu Djerby je několik golfových hřišť. Golf si ale zahrajete i třeba na dovolené v letovisku Belek v Turecku.

Doprava na Djerbu

Djerba je dobře dostupný ostrov. Jednak je přímo na ní vybudováno mezinárodní letiště, letiště, které odbavuje veškeré charterové lety dopravující turisty na Džerbu a do letoviska Zarzis, které je na pevnině jen kousek od ostrova. Letiště Djerba – Zarsis (IATA kód DJE) se nachází v severozápadní části ostrova. Přímým letem z ČR na Djerbu doletíte za 2 hodiny a po nutných odbavovacích procedurách na letišti nasednete do přistaveného autobusu, který vás do hotelu doveze do 30 minut. Vzhledem k tomu, že letiště leží na opačné straně ostrova než hotelové komplexy, letecký provoz vaši pohodovou dovolenou v Tunisku nijak rušit nebude.

Vyberte si z nejlevnější nabídek – teď!

Na Džerbu se je možné dostat také suchou nohou po silnici, která spojuje ostrov s pevninou a je vybudována na umělém 4,5 kilometru dlouhém náspu. Silnice vede do města Zarzis. Posledním způsobem, jak Djerbu navštívit je trajekt. Ten jezdí z přístavu Ajim (jihozápad Džerby) do pevninského Djorfu.

Pláže Djerba

Dlouhé písečné pláže splní představy snad každého. Na pláže je nejbohatší východní a severní pobřeží Djerby a právě zde je také nejvíce ubytovacích kapacit (oblasti Midoun a Aghir). Nejoblíbenější pláže jsou orientovány východně a jsou tak ideálním místem pro pozorování romantického východu slunce. Na Djerbě není mnoho hotelů jako v tureckém Side neboAlanyi, takže obavy, že tu na plažích bude plno lidí, opravdu nejsou na místě. Ba naopak. Každý si nejde své soukromí.

Pláže mají pozvolný vstup do moře a jsou proto ideální jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro nezkušené plavce. Vstup do moře občas akorát komplikují vlny, které díky charakteru pobřeží i povětrnostním podmínkám tu čeří vodní hladinu relativně často.

Djerba – počasí

Pokud se chcete s místním počasím seznámit důkladně, čtěte zde:  počasí Djerba. Stručně: měsíc duben, to je doba, kdy koupací sezóna začíná, měsíc říjen, to je , kdy končí. Od moře často vane vítr, který pocitově maximální denní teploty dosahující 38 °C (měsíce červenec a srpen) sráží. Září je pro dovolenou zde ideální, teplota vzduchu už není tak vysoká a moře je krásně po létě vyhřáté (viz. teplota moře Tunisko)

Djerba – levné zájezdy s odletem z ČR

Djerba – dovolená a zájezdy

Dovolená na Djerbě je vhodná pro všechny, kteří upřednostňují kvalitní hotely s veškerým potřebným zázemí a hezké, typické severoafrické pláže, které působí až exoticky. Zájezdy na Djerbu jsou levné a cenově výhodnější, než do tuniských pevninských letovisek nebo do Řecka. Kdykoli se podíváte na nabídku zájezdů, uvidíte, že Djerba se celoročně řadí k nejlevnějším destinacím.

Djerba – tipy na výlety

  • Houmt Souk – největší město na Djerbě, ve kterém má zastoupení většina cestovek. Ačkoliv zde žije 60 000 obyvatel, Houmt Souk jako město nepůsobí, vypadá spíš jako větší vesnice
  • Midoun – druhé největší město v blízkosti atraktivního východního pobřeží. Navštívit tu můžete krokodýlí farmu spolu s muzeem a vidět jak se takový krokodýli krmí
  • Guellala – místo známé svým tradičním způsobem výroby keramiky
  • Sahara – doporučuji podniknout výlet i na nedalekou Saharskou poušť. Výlety pořádá každá cestovka, vy si tak jeden den odpočinete od sluníčka, vyrazíte směrem na jih a projedete se po Sahaře na velbloudech.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *