Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

http://desterritoiresauxgrandesecoles.org/?kantorapiwet=les-lilas-femmes-coquines&998=2e 🇹🇳 Tunisko / Tunisko Sousse

Tunisko Sousse

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k destinaci Sousse

Letovisko Sousse leží u Hammametského zálivu, který do africké pevniny zde v severním Tunisku vykrajuje Středozemní moře. Sousse je třetí největší tuniské město a zároveň je velmi vyhledávanou lokalitou, kam Evropané míří trávit svoji letní dovolenou.

http://ambatogokoweit.com/?mikster=site-de-rencontre-au-cameroun-sans-inscription&150=76 Proč je Sousse tak oblíbený? Důvodů je hned několik. Prvně to je jeho úžasná poloha, která dovoluje poznat z Tuniska něco víc, než jen jemný písek na pláži před Vaším hotelem. Za druhé to je turistická vybavenost lokality, kde se můžete ubytovat jak v levnějších hotelech, tak v krásných hotelových resortech se členitými bazény a rozlehlými zavlažovanými zahradami.

 

Oblíbená tuniská destinace Sousse. Máme zájezdy za poloviční ceny!

 

Oblast Sousse, Tunisko

Sousse představuje spolu s letovisky Monastir a Hamammet absolutní tuniskou špičku dovolenkových destinací. Není náhoda, že všechny tři lokality leží blízko sebe. Monastir se nachází cca 20 km jihovýchodně a Hammamet cca 45 km severně odsud.

Poloha letiště

Vyberete-li si tuto oblast právě pro Vaši letošní dovolenou u moře, pak po 2,5 hodiny trvajícím letu z ČR přistanete na letišti v Monastiru. To je opravdu jen kousek od letoviska Sousse a v závislosti na poloze Vašeho hotelu transfer z letiště potrvá nanejvýše 30 minut.

Staré město

Nezapomeňte během dovolené na nějaký ten výlet do blízkého, ale i širšího okolí. Nevynechejte staré centrum města Sousse, tzv. medinu. Medina je část města, která byla obehnána hradbami. Většina hradeb se dochovala dodnes.

Staré město, to jsou především uzoučké uličky. Uličky jsou nejrůznějšími způsoby zdobené a někde dlážděné ozdobnou dlažbou. Právě tady, uvnitř mediny, okusíte atmosféru nefalšovaného tuniského života. alençon rencontre adultes Mnoho typických tržišť, obchůdků a dokonce i rybí trhy.

Tipy na výlety

  • Katakomby přímo ve městě, jejichž část je zpřístupněná veřejnosti
  • Ribat, tj. opevněný klášter a mešita z 9. století
  • Pevnost Sousse
  • Letovisko Monastir – 25 km jihovýchodně

Pláže a koupání v letovisku Sousse

V letovisku je jedna veliká pláž, která ubíhá oběma směry až k obzoru. Na sever se táhne až do letoviska Port El Kantaoui. Je pokrytá jemným bělavým pískem, má pozvolný vstup do moře a je velmi široká, až to člověka zaskočí. Místy klidně 100 metrů.

Pláže v Tunisku
Pláže v Tunisku / Samuel Negredo, flick.com

Její druhá část ubíhá jihovýchodním směrem podél hotelových palmových zahrad a kolem letiště až do populárního tuniského letoviska Monastir.

Budete-li si moci vybrat, volte pláž severní. Nechci říkat, že by ta jižní byla nějak špinavá, to ne, ale ta severní pláž je udržovanější. Ostatně právě u ní je většina hotelů, které ji pravidelně čistí.

Dovolená Sousse, Tunisko

Dovolenou v letovisku Sousse doporučuji především těm, které po dvou dnech strávených opalováním se na pláži moře omrzí a potřebují něčím svoji dovolenou ochutit. Přímo v samotném městě Sousse je k vidění opravdu mnoho. Trochu mi to připomíná letovisko Kos na stejnojmenném řeckém ostrově nebo letovisko Alanya v Turecku.

 

Jemně písčité a široké pláže. Máme ty nejlevnější zájezdy..do Tuniska!

 

Aktuální počasí Sousse

[forecast location=“Sousse“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Sousse, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Sousse, Tunisko

Letovisko leží u Hammametského zálivu. Ten je z hlediska letních dovolených nejvyhledávanější oblastí v celém Tunisku.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.