Před tím, než pevně zajistíte termín Vaší dovolené, důkladně Vám doporučuji se seznámit s http://livingfor.com.br/?plov=cart%C3%A3o-de-termino-de-namoro&d4c=4f aktuální bezpečnostní situací, která v zemi panuje. site rencontre populaire Tématu „bezpečnost v Maroku“ je věnována celá tato stránka. Krom těchto informací zároveň doporučuji shlédnout sekci aktualit na hlavní stránce, ve které Vás v momentě nenadálé změny v Maroku z hlediska bezpečnosti budeme informovat. V neposlední řadě tu je i stránka Ministerstva zahraničních věcí spolu s obecným doporučením, co se bezpečnosti v Maroku týče (mzv).
Obsah článku:
Je Maroko bezpečné?
Jednoduchá otázka na úvod. Je Maroko pro turisty bezpečné? A stručná, ale za to jasná odpověď. http://mairie-sornay.fr/secretariat-ferme/ Ano, Maroko je bezpečné. Aktuální bezpečnostní situace na území Maroka včetně významných turistických cílů a pobřežních letovisek je dobrá. V relativně nedávné době, na jaře 2011, byl ve městě Marakeš spáchán ojedinělý atentát, je tedy na místě obezřetnost, ale nikoliv nijak vyšší pozornost než v jakýchkoliv jiných zemích. V porovnání s ostatními severoafrickými zeměmi je na tom Maroko vůbec nejlépe. Srovnejte s bezpečností v Tunisku a bezpečností v Egyptě.
S cestovkou nebo na vlastní pěst?
Je pochopitelné, že každému z nás sedí více jedno nebo druhé. Byť s ohledem na dobrou bezpečnost v Maroku uděláte lépe, když do země vyrazíte s cestovní kanceláří, ať už jedete na dovolenou k moři nebo dáváte přednost poznávacím zájezdům. Váš delegát, resp. průvodce místní poměry zná, navíc se s domorodci dokáže domluvit, ať už arabsky nebo francouzsky. Individuální cestovatelé se ve svém vlastním zájmu vyhnout v Maroku cestování stopem a přespáváním volně kdesi u silnice pod širým nebem.
Oblíbená pobřežní letoviska patří k vůbec nejbezpečnějším místům v zemi. Místní se snaží, aby si tu zahraniční návštěvníci svoji dovolenou užili. K tomu přispívají i velmi časté policejní hlídky v ulicích i na plážích. Jedete-li do Maroka pouze za odpočinkem u moře, potom se nemáte čeho obávat. Navíc v Maroku v posledních několika letech vůbec nebyly zaznamenány politicky motivované útoky na cizince. Ba naopak. Místní se k cizincům chovají velice přátelsky.
Pozor na zavřené hranice a ojedinělé miny
Pozor na zcela uzavřenou pozemní hranici mezi Marokem a sousedním Alžírskem. Plánujte-li i výlet do Alžírska, musíte jedině využít letecké spojení Casablanca – Alžír. Jiné legální varianty přechodu mezi těmito zeměmi nejsou možné. V odlehlých částech oblasti Západní Sahara dejte pozor na ojedinělé nášlapné miny, v této oblasti proto ze silničních tahů raději vůbec nescházejte.
Kriminalita v Maroku
Drobné krádeže a pouliční kriminalita v Maroku samozřejmě existují. V této souvislosti zachovávejte zvýšenou opatrnost při cestách po Rifu a dále ve městech Tetouan, Tanger a na hraničním přechodu ze španělské Ceuty.
Kapesní krádeže, strhávání batohů a kabelek z jedoucího motocyklu, s tím vším se v maroku můžete setkat. Nenoste nápadnou bižuterii a to zejména v centrech velkých měst a zároveň ani ne v zapadlých okrajových městských čtvrtí. I přesto platí výše několikrát uvedený fakt, že bezpečnost je v Maroku na dobré úrovni.
Na závěr dodám, že Vaše obezřetnost je na místě i v momentě, kdy si budete objednávat nějakého turistického průvodce. V některých městech, zejména v turisticky oblíbeném Fesu a Marrakéši, se vyskytuje plno falešných průvodců, kteří po Vás chtějí nepřiměřené částky. Každý průvodce by měl u sebe mít potřebný průkaz a kvalifikaci.
Dovolenou v Maroku si užijete, přehnané obavy z bezpečnostní situace nejsou na místě. Koukněte a inspirujte se v našem seznamu nejlevnějších zájezdů.
Napsat komentář