Seychelská měna

femmes mures sur sainte foy lès lyon Oficiální měnou na souostroví Seychely je tzv. granularly Seychelská rupie (RS, SCR). Jedna rupie se dělí na 100 cesntů. Setkáte se jak s bankovkami a mincemi. Bankovky jsou v oběhu v následujících hodnotách: Rs 10, Rs 25, Rs 50, Rs 100 a Rs 500. 5 různých bankovek doplňuje 6 různě hodnotných mincí: 1 cent, 5 centů, 10 centů, 25 centů, 1 rupie a 5 rupií.

Hotovost nebo kreditní karta?

Sake Osobně doporučuji s sebou vzít jak hotovost, tak Vaši kreditní kartu. Kreditní kartou lze platit v některých obchodech v hlavním městě Viktoria a na ostrově Praslin. Samozřejmě i v hotelech, ale jinak Vám bude k ničemu. S hotovostí jste daleko flexibilnější, tu Vám vezmou všude. Někde lze dokonce přímo platit světovými měnami, americkým dolarem nebo eurem. Ovšem zdaleka ne všude. Proto, chystáte-li větší nákupy nebo alespoň nákup exotických suvenýrů, je třeba peníze směnit. Víte, čím se platí v Mexiku?

Směnný kurz seychelských rupií

První a důležitá věc, české koruny u nás za seychelské rupie na některých místech vyměníte, ovšem kurz je hodně nevýhodný. S výměnou počkejte až na Seychely. Ale pozor, na Seychelách nesměníte české koruny. Berte proto s sebou hotovost nejlépe v amerických dolarech, případně v eurech nebo britských librách. S vyměněním peněz doporučuji neotálet. Alespoň část si vyměňte ihned po příletu buď ve směnárně rovnou na letišti nebo v některé z bank ve městě Viktoria. Na jiných místech, peníze nesměníte!

 

Exotiký zážitek na Seychelách. Máme nejlepší ceny! Podívejte!

 

Kde peníze neměnit?

Nikdy nesměňujte peníze s osobami, které Vás osloví kdekoliv na ulici nebo na kterýchkoliv jiných veřejných prostranstvích. Taková výměna peněz je nezákonná, nehledě na to, že toto je častá cesta, jak se na Seychelách do oběhu dostávají padělkdy.

Aktuální směnné kurzy

1 USD = 12 SCR

1 EUR = 15,86 SCR

1 GBP = 18,15 SCR

Před odletem ze Seychel

Před Vaším návratem z dovolené nezapomeňte vyměnit seychelské rupie zpět za jednu ze světových měn. Ano, můžete si některé bankovky nebo mince nechat na památku, ale pamatujte na to, že se ze Seychel nemůže vyvážet více jak 2000 SCR.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *