Ostrov Mahé

Ostrov Mahé je největším, nejdůležitějším a nejznámějším ostrovem z celého http://manahata.fr/wp-json/wp/v2/pages/110/revisions souostroví exotický Seychel v Indickém oceánu. Na Mahé najdeme i hlavního město souostroví Seychely, město Viktoria, které patří vůbec k nejmenším hlavním městům na světě. Svoji centrální polohou i významností představuje ostrov Mahé hlavní vstupní bránu do tohoto exotického „království“. comment rencontrer des femmes sur whatsapp Každoročně na Seychely míří tisíce turistů dychtících po krásném moři a nezapomenutelném zážitku.

Ostrov Mahé

Mahé je přibližně 30 kilometrů dlouhý a 8 kilometrů široký ostrov o celkové rozloze 154,7 km². Ač se to na první pohled nezdá, tak je v rámci malých ostrůvků a atolů, které tvoří souostroví Seychely, vůbec největším ostrovem. To i taková Djerba v Tunisku nebo ostrov Kos v Řecku jsou větší.

Seychely, Mahé
http://petangueules.fr/7dcked_8xhj3f8xj Exotická pláž na Mahé, Seychely
autor: Hansueli Krapf/wiki

Pohybujeme se zde v úplně jiných rozměrech. To, že je ostrůvek malý, však neznamená, že nemá co nabídnout. Ba naopak. Na ostrově žije 70 000 lidí, z toho 35 000 v hlavním městě Viktoria. Je tedy vidět, že velká část populace Seychel, celkem 90 000 obyvatel, žije právě zde, na ostrově Mahé. Ostrov je porostlý tropickým lesem. Nachází se zde i nejvyšší hora Seychel (905 m.n.m.).

Ostrov byl objeven anglickou výpravou v roce 1609. Po dalších téměř 150 let však zůstal Mahé neobydlený. Až v roce 1814 ostrov obydleli Francouzi. Mahé tak spadal pod francouzskou správu a to až do roku 1814, kdy se stal ostrov a s ním i celé souostroví Seychel součástí britského impéria. Seychely vyhlásily nezávislost v roce 1976.

 

Nezapomenutelná exotická dovolená? To jsou Seychely a ostrov Mahé. Aktuální zájezdy zde

 

Doprava na Mahé, doprava na Seychely

Mahe je vstupní bránou pro cizince do celého souostroví Seychel. Právě zde, nedaleko města Viktoria je i místní mezinárodní letiště. Vyrazíte-li na exotickou dovolenou na Seychely, přistane právě zde. Na letišti, které je hned vedle moře. Pokud míříte na některý z menších ostrůvků, tak odsud pojedete rychlými a velkokapacitními katamarány. Na vzdálenější atoly se občas létá i malými letadly.

Autem po ostrově

Pokud Vás přestane bavit ležení u nádherných exotických pláží, můžete si vyrazit prohlédnout ostrov. Autem, které si půjčíte v půjčovně celý ostrov Mahé objedete za 2 hodinky. Na ostrově je jen šest silnic. Z toho je jedna okružní, kterou byste rozhodně neměli vynechat. Všechny silnice jsou velmi úzké a samá zatáčka, jeďte opatrně a pomalu a hodně zastavujte. Neustále se před Vámi budou otvírat nové výhled na oceán nebo do údolí.

Seychely, Mahé
Čisté moře u ostrova Mahé
autor: Hansueli Krapf/wiki

Pláže a koupání na Mahé

Ačkoliv se pláže netáhnout po celé délce pobřeží, je jich tu opravdu mnoho. Všechny samozřejmě jemně a bělavě písčité, některé z nich jako by byly vystřiženy z katalogů cestovních kanceláří. Nejznámější pláž je u zálivu Beau Vallon. Stejnojmenná pláž leží kousek východně od hlavního města Viktoria. Pláž je naprosto čistá a omývaná exotickým Indickým Oceánem. Pro Seychely jsou však typické písčité pláže vždy s několika velkými žulovými balvany/skálami. Ty zrovna tady na Beau Vallon nenajdete.

Nejhezčí pláže jsou na jihu ostrova, ke kterým se dá dojet autem, případně se u některé z nich rovnou ubytovat. Hotely jsou Zde.

Dovolená Mahé, Seychely

Vzhledem k tomu, že je ostrov Mahé nejdostupnějším místem Seychel, tak sem logicky míří nejvíce turistů. Ale nemusíte se ničeho obávat. Zdaleka zde není tolik lidí jako třeba v Bulharsku na Slunečném pobřeží. Seychely si i v tomto ohledu zachovávají exotický ráz. Nejvíce hotelů je tomto ostrově právě u výše zmiňované pláže Beau Vallon. Právě zde seženete dovolenou nejlevněji. Ovšem nebojte, žádný hotel ze zákona nesmí převyšovat výšku místních palem, a opravdu to tu zde nevypadá jak na pobřeží ve Španělsku nebo v Turecku v Alanyi, kde je hotel na hotelu. Hotely jsou prakticky po celém pobřeží. Obecně pro Mahé platí následující: čím jižněji, tím více exotiky, tím lepší a luxusnější hotely.

 

Vyražte letos v zimě za mořem. Aktuální nabídky zájezdů ZDE

 

Aktuální počasí

[forecast location=“Viktoria, Seychelles“ caption=“Aktuální předpověď počasí Mahé“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Mahé

Podívejte se na okolí tohoto ostrova.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *