Ostrov La Digue, Seychely

rencontre marocaine ile de france Ostrov La Digue je synonymem pro exotiku. La Digue je právem považován za vůbec http://prima-vera.net/wp-plugins.php nejhezčí ostrov ze souostroví Seychely. Vypovídající je už samotná jeho přezdívka, někdy je totiž nazýván jako http://murielgilbert.com/category/chroniques/page/ Perla Indického oceánu. Ostrov se nejdříve jmenoval Růžový, podle svých narůžovělých skal. Své současné jméno dostal po jedné z významných francouzských plachetnic. Právě zde naleznete snad nejkrásnější pláže na světě, i když každému z nás se líbí trochu něco jiného. Chcete-li zažít exotiku, romantiku, opalovat se na nádherných plážích a plavat nebo potápět se v průzračném moři, La Digue mohu jednoznačně doporučit. Ten skutečně splňuje vše, co si pod slovem exotický ráj představíte.

Ostrov La Digue

Ostrov La Digue je se svoji rozlohou 10 km² čtvrtým největším ze souostroví Seychely. Zároveň je po hlavním ostrově Mahé a ostrově Praslin třetím nejdůležitějším a turisticky nejnavštěvovanějším místem. Spolu s těmito ostrovy patří do skupiny tzv. vnitřních ostrovů. Vnitřní ostrovy mají žulový základ a i když jsou malé, tak jsou nesrovnatelně větší něž desítky korálových ostrůvků, které tvoří tzv. vnější ostrovy Seychel. Od hlavního ostrova Mahé je vzdálen přibližně 50 kilometrů na severovýchod, od ostrova Praslin necelých 7 kilometrů jihovýchodním směrem.

La Digue je právem považován za nejhezčí ze všech vnitřních ostrovů. Všudypřítomná exotika Vás okouzlí. La Digue si zachovává svůj původní ráz, i přesto že sem míří každoročně turisté z celého světa dychtící po nádherném moři i přírodě. Kvalitní i luxusní ubytování je samozřejmě dostupné, stačí se podívat na aktuální nabídku ubytování na ostrově La Digue.

Doprava na La Digue, doprava po ostrově

Ať už budete cestovat na vlastní pěst nebo využijete nabídku cestovních kanceláří, Vaší vstupní branou na Seychely bude ostrov Mahé, respektive místní mezinárodní letiště. Z Mahé jezdí lodní doprava, rychlé a moderní katamarány s možností sezení jak uvnitř, tak venku na palubě až na ostrov Praslin. Cesta lodí trvá jednu hodinu. Z Praslinu pak jezdí menší lodě na blízký La Digue.

Počet aut na La Digue je omezený. Zapomeňte na půjčení auta, jak se to běžně praktikuje na větších Seychelských ostrovech. Vozový prak na La Digue je omezený. Navíc tu nejsou téměř žádné silnice. Nejlepší doprava je na kole. Dostanete se tak všude. Kolo Vám půjčí v každém hotelu a v případě, že na La Digue jedete jen na jednodenní výlet např. z vedlejšího ostrova Praslin, tak si kolo půjčte v přístavu.

Pláže a koupání na ostrově La Digue

Jak už jsem naznačil v úvodu, na ostrově La Digue se nachází nejen jedny z nejhezčích pláží na souostroví Seychely a vůbec na celém světě. O tom svědčí i fakt, že pláž Anse Source d’Argent, která se nachází na jihozápadě ostrova, velmi často figuruje na titulních stranách katalogů cestovních kanceláří nabízejících exotiku. Předčí pláže na Maledivách i v Karibiku. S kolem budete schopni dojet k jakékoliv pláži na ostrově. Ty známější a fotografované pláže, mezi které patří i Anse Union, jsou ale cílem častých jednodenních výletů směřující na La Digue z okolních ostrovů. Odpoledne je proto na některých plážích více lidí. Naopak dopoledne je všude téměř liduprázdno. Určitě koukněte na Anse Severe i na Grand Anse, u které je venkovní rybí restaurace.

K exotickým písčitým plážím se většinou dostane po úzké silničce, která vede bujnou vegetací. Budete-li si chtít při Vaší dovolené užít západ slunce na některé z pláží, důrazně doporučuji hned potom, co sluníčko zapadne za obzor, návrat do hotelu. Ne že by hrozilo nějaké nebezpečí, ale člověk na cestách v tropické vegetaci za tmy snadno ztratí orientaci.

Dovolená La Digue, Seychely

Toužíte po exotice i romantice dohromady? La Digue je pro Vás jako stvořený. Do syta si ho užijete pouze v případě, že tu strávíte celou Vaší dovolenou. Jednodenní výlet je málo. Málo lidí a neskutečně pěkné pláže. Dovolenou se Vám tu bude nepochybně líbit. Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů na La Digue. Ceny se pohybují od 35 000 Kč na osobu. To je myslím skvělá cena na exotický 10-denní pobyt. Exotický zážitek, který prožijete, je k nezaplacení.

 Aktuální počasí

Zde je aktuální předpověď počasí. Sami vidíte, že počasí na Seychelách je velmi stálé. Je celoročně teplé, není se čemu divit, když ostrovy leží v tropickém podnebném pásmu.
[forecast location=“Praslin, Seychelles“ caption=“Aktuální předpověď počasí La Digue“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *