Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí Praslin Seychely

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Ostrov Praslin na Seychelách zaujímá jeden z hlavních turistických bodů. Každoročně tento ostrov navštíví stovky turistů, kteří mají jedno společné – hledají exotickou a nezapomenutelnou dovolenou. Exkluzivita tohoto ostrova je dána nejen díky přítomnosti Národního parku Praslin, ale taktéž díky bezchybnému celoročními počasí.

Počasí na ostrově Praslin

Praslin je vzhledem k své poloze vhodnou destinací pro celoroční návštěvu. Místní klimatické podmínky jsou ovlivněny zejména polohou ostrova, ten se totiž nachází na Jižní polokouli, těsně u rovníku. Díky tomu je počasí v této oblasti celoročně stabilní s menšími výkyvy v průběhu roku. Teploty většinou neklesají pod 30°C a Slunce na obloze vydrží svítit nejméně 8 hodin denně. Proto před svou cestou nezapomeňte na kvalitní opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle, zejména vyrážíte-li na dovolenou na Seychely v zimních měsících, kdy pokožka není připravena na takovýto nápor slunečních paprsků.

Léto na Praslinu začíná v druhé polovině května, kdy odeznívá vliv monzunů. Stabilní počasí bez větších přeháněk vydrží minimálně do začátku září, mnohdy však pořádně nezaprší až do října. Slunce prohřívá nejen vzduch, kde teplota neklesá pod 30°C, ale zejména Indický oceán. Ten si drží taktéž po celý rok maximální teploty okolo 25°C, které bohatě vystačí k celodennímu koupání.

Zima bývá doprovázena lehkým monzunovým klimatem. Tedy s menší dávkou přeháněk se budete setkávat téměř každý den. Zima zde přichází koncem října a vydrží mnohdy až do března. Většinou zde prší pouze přes noc a den je tak slunečný. Noční déšť tak jen pročistí vzduch a dodá dostatečnou vláhu potřebnou pro místní floru.

Exkluzivní hotelové resorty na ostrově Praslin zde!

Průměrné teploty

Dlouhodobé statistiky v podobě maximálních průměrných teplot na tomto ostrově na Seychelách. Praslin, stejně jako jeho menší bratr La Digue nabízí počasí k celoročním pobytům a dovolené.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 30°C 30°C 30°C 31°C 31°C 28°C 29°C 30°C 30°C 31°C 30°C 30°C
Srážkové dny 17 11 11 14 11 10 10 10
12 13 14 17
Denní svit 9 h 8 h 9 h 10 h 11 h 12 h 12 h 12 h 11 h 9 h 9 h 8 h

Teplota moře

Oceán je prohřátý skrz celý rok díky stabilně vysokým teplotám. Od listopadu do března se z průměrných 26°C voda ochladí na 24°C z důvodu monzunového období. Rozhodně však není důvod se vyhýbat jakémukoliv měsíci. Dovolenou na ostrově Praslin doporučujeme v jakémkoliv ročním období.

[forecast location=“Praslin“ caption=“Aktuální předpověď počasí Praslin“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *