Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Ostrov Praslin, Seychely

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

http://catherinemathenet.com/2055-dtgf17472-site-rencontre-geolocalisation.html Ostrov Praslin je jednou z nejoblíbenějších destinací na celých Seychelských ostrovech. Místní ho charakterizují jako příjemný kompromis mezi turisticky velmi navštěvovaným a tedy poměrně „zalidněným“ ostrovem Mahé a klidným a romantickým ostrovem La Digue. site de rencontre ile maurice gratuit Chcete zažít nezapomenutelnou exotickou dovolenou na bělavých plážích Indického Oceánu a při tom si dopřát trochu toho luxusu, dating site mallorca pak je ostrov Praslin tím pravým místem, kam vyrazit. Přehled dovolených na Praslinu od všech čeckých CK najdete tady. Praslin se, co se luxusního ubytování týče, samozřejmě v žádném případě nevyrovná exotickým hotelům na vnějších atolech, které tvoří takovou pomyslnou hranici mezi souostrovím Seychely a mohutným oceánem. I tak je ale Praslin považován za velmi kvalitní destinaci.

Ostrov Praslin

Ostrov Praslin je se svoji rozlohou 38 km² po ostrově Mahé druhým největším ostrovem Seychel. Patří do skupiny tvz. vnitřních ostrovů, jejichž podloží je tvořeno žulovým základem a jde v podstatě o vyvýšeniny místní oceánské desky. Vnitřní ostrovy jsou potom obklopeny malými a exotickými korálovými atoly. Praslin, který se vyslovuje „Pralin“, leží necelých 45 kilometrů na severovýchod od hlavního ostrova Mahé. Při pohledu na mapu mi tvarem trochu připomíná italskou Sicílii, ovšem velikostně se jí samozřejmě rovnat zdaleka nemůže. Na délku má skromných 10 kilometrů. Na Praslinu žije 6 500 stálých obyvatel a hlavní hospodářským odvětvím, tak jako na celých Seychelských ostrovech je cestovní ruch. Turisté z Evropy, ale i z celého světa sem celoročně míří vstříc http://livingfor.com.br/?plov=lugares-salvador-namorar&a04=75 nezapomenutelným exotickým zážitkům. Vyrazit můžete i Vy, nabídka zájezdů na Seychely je rok od roku pestřejší.

 

Ostrov Praslin? Exotika, na kterou nezapomenete. Nabídka všech zájezdů ZDE

 

Ostrovu se právem přezdívá „Palmový ostrov“. Nejen že je prakticky celý porostlý tropickým lesem. Nachází se tu známé údolí Vallé de Mai, ve kterém roste na 7000 kokosových palem. Právě proto je toto místo chráněné organizací UNESCO a výlet Vám se rozhodně doporučuji. Roste tu i vzácná palma Coco-de-Mer, kterou se zatím nikde jinde na světě vypěstovat nepodařilo.

Seychely, Praslin
<strong>Nádherné pláže – Praslin, Seychely</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">zdroj: wiki</span>

Doprava na Praslin

Budete-li si rezervovat nějaký zájezd na Seychely nebo vyrazíte na vlastní pěst, tak přistanete na mezinárodním letišti na ostrově Mahé. Na Praslin jezdí trajekty, respektive moderní a rychlé katamarány. Cesta lodí trvá přibližně jednu hodinu.

Autem po ostrově

Rozhodně stojí za to poznat celý ostrov a ne jenom jednu krásnou pláž u Vašeho hotelu. Praslin je malý ostrůvek, projedete ho za jeden den a to můžete dělat nesčetné zastávky na plážích. Je tu jedna pobřežní silnice a jedna silnice, která protíná ostrov od východu k západu. Pobřežní silnice bohužel nevede kolem celého ostrova dokola. Je na severu přerušená, ale to vůbec nevadí. Praslin je malý, člověk tak v pohodě dojede na jednu i druhou stranu i bez „okružní silnice“.

Pláže a koupání na ostrově Praslin

Pláže na Praslinu jsou jedna báseň. Jsou tu jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Mezi ně patří následující: Grand Anse, Cote d\’Or, Anse Lazio, Anse Kerlan a Petit Anse Kerlan, Baie Ste Anne, Anse la Blague, Cap Samy, Anse Bois de Rose. Nejproslulejší je zátoka Grand Anse a stejnojmenná nejdelší pláž na celém ostrově. Právě zde je i nejvíce ubytovacích kapacit. Různých exotických hotýlků zasazených do palmové zeleně. V období jiovýchodních větrů se však do zálivu dostávají chaluhy. V takovém případě hotely svým hostům nabízejí bezplatné transfery na jiné pláže ostrova. Většina pláží má pozvolný vstup do vody a nechybí ani typické žulové balvany, které dotváří exotickou atmosféru.

Dovolená Praslin, Seychely

Praslin je exotický ráj. Málo lidí a nádherné pláže. Dovolenou si tu zaručeně užijete. Teplé počasí je díky poloze Seychel zaručeno. Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů na Praslin. Ceny se většinou pohybují od 35 000 Kč na osobu. To je myslím skvělá cena na exotický 10-denní zážitek.

 

Vyražte letos na exotickou dovolenou na Seychely. Máme nejlepší ceny

 

Aktuální počasí

Zde je aktuální předpověď počasí. Sami vidíte, že počasí na Seychelách je velmi stálé. Je celoročně teplé, není se čemu divit, když ostrovy leží v tropickém podnebném pásmu.
[forecast location=“Praslin, Seychelles“ caption=“Aktuální předpověď počasí Praslin“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Praslin

Poloha ostrova Praslin v Indickém Oceánu…

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.