Obsah článku:
Památky v Tunisku – úvod
Někomu se může zdát, že Tunisko není zrovna příliš bohatá země, co se památek týče. Až na výjimky nejsou památky v Tunisku nikterak moc známé. Nenechte se prvním pohledem ošálit. rencontre trans soumise Celá oblast je historicky velmi bohatá, a proto i památek je tu dostatek.
Vyražte za letním odpočinkem do Tuniska. Letos ušetříte tisíce!
Typické památky
Na památky je nejbohatší tuniské hlavní město. V jedné z jeho čtvrtí leží i celosvětově známé Kartágo.
Kartágo
Bezesporu nejznámějším místem je antické město Kartágo, respektive jeho ruiny, které se dodnes dochovaly a jsou turistickým magnetem. Při návštěvě Kartága, jako byste se vrátili o 2 500 let zpátky. Ano, toto město, které bylo založeno Féničany v roce 814 př.n.l. se považuje za jedno z nejstarších měst vůbec. Přečtěte si o Kartágu více a výlet právě sem určitě stojí za to během Vaší dovolené v Tunisku podniknout.
Medina
Každé větší město v Tunisku, včetně některých turistických letovisek, má tzv. medinu. Medina je označení pro historické centrum, které bylo v minulosti obehnáno hradbami. Pro tyto historická centra jsou typické úzké uličky, a jak klasické domorodé obchody, kde koupíte harampádí nejrůznějšího druhu, tak i obchody se suvenýry. Nejznámější medina je v hlavním městě Tuniska Tunisu a v oblíbených letoviscích u hammametského zálivu: Hammamet a Sousse.
Vyražte za letním odpočinkem do Tuniska. Letos ušetříte tisíce!
Národní muzeum Bardo
Muzeum Bardo můžete navštívit ve městě Tunis. Je to největší muzeum v Tunisku a druhé největší muzeum v celé Africe. Obsahuje bohaté antické sbírky jak z antického Říma, tak z antického Řecka. Velké zastoupení mají i předměty z doby, kdy v oblasti vládli Arabové.
Katedrála Saint Vincent de Paul
Mešit v Tunisku najdete celou řadu, od velkých po maličké. Ovšem mnohem překvapujícím jsou místní katolické katedrály, ty by tu čekal málo kdo. Katedrála Saint Vincent de Paul je druhá nejstarší katedrála v zemi a najdete ji na náměstí Nezávislosti v Tunisu.
Koloseum v El Jem
Monumentálně působí koloseum v El Jem. To dal v roce 230 n.l. vystavit římský císař Gordiánus. Říkáte si, proč právě tady? Město El Jem bylo v té době po Kartágu druhým nejvýznamnějším v celé oblasti a hospodářsky těžilo především z rozvinutého zemědělství. dejt 2018 Právě Koloseum v El Jem je dnes vůbec nejzachovalejším římským amfiteátrem. Koloseum je oválné a bylo schopné pojmout až 40 000 diváků.
Napsat komentář