Pitná voda v Maroku

Pitná voda v Maroku, to není tak úplná samozřejmost, jakou bychom čekali…Dobře, rozhodli jste, že letos vyrazíte do Maroka nebo jste už dokonce rezervovali zájezd, je právě na čase si říct stručně, jasně a výstižně pár http://screenpolska.pl/?fipociya=portal-randkowy-dla-katolik%C3%B3w&cae=1c zásadních informací o vodě v Maroku. source de l'article Ve zkratce na úvod: Ne každá voda je v Maroku pitná. a nyní trochu podrobněji…

Zásadní věc: Maroko je v Africe

Už jen fakt, že Maroko je africkou zemí, nám dává znamení, že tu vše s místní vodou nebude v až takovém pořádku, na který jsme zvyklí z Evropy. Obecně platí následující: jedete-li na dovolenou do jižní Evropy, případně Turecka, pitnou vodu vůbec nemusíte řešit. Na pozoru se mějte, pokud míříte na dovolenou ještě o něco jižněji do turisticky oblíbených zemí severní Afriky (Maroko, Tunisko nebo Egypt), více informací konkrétně o pitné vodě v Tunisku zde a vodě v Egyptě zde.

utilisez ce lien Důležité: vody v Maroku se není třeba bát, jen se držte doporučovaných zásad a vaše dovolená proběhne bez potíží – osobní zkušenost

Zájezdy All Inclusive do Maroka. Máme nejlevnější nabídky! ZDE

 

Jakou vodu pít?

Vodu, která teče v Maroku z kohoutků, nepijte. V některých oblastech v pořádku sice je, v dalších ale nikoli. Maročané tuto vodu sice běžně pijí, nám by ale mohla způsobit nepříjemné střevní potíže. Tato voda totiž obsahuje bakterie, na které náš zažívací systém není zvyklí.

pitná voda tunisko
Pozor na to, co pijete

Kupujte vodu balenou

Pro vlastní potřebu kupujte vodu balenou. Cena klasické 1,5 litrové láhve se pohybuje okolo 7 DH, podrobněji nejen o cenách vody na stránce ceny v Maroku. (pozn. DH je zkratka marocké měny, 1DH = 2,5 Kč). V obchodech běžně dostanete kanystrová balení, které vychází o něco levněji. Dbejte na to, aby kupovaná láhev měla originální a neporušený uzávěr. Nepoctivý obchodníci prázdné láhve totiž plní tekoucí vodou z kohoutků a potom láhev vydávají za originál.

Obecně platí, že Maroko je na tom z hlediska vody lépe než třeba Egypt. Tam totiž mnoho turistů střevními potížemi trpí a to i v případě, že se stravují pouze v jejich hotelu v rámci All inclusive. Situace není v Maroku z daleka tak vážná a to ani v případě, že bude večeřet v místních restauracích.

Voda a jídlo v restauracích

Obávat se stravování v marockých restauracích nemusíte. Ano, vaří z vody z kohoutku, voda je ale vždy převařená a tedy zbavená veškerých bakterií. Vyberete-li si lepší restauraci, pak v ní kuchaři zároveň zajišťují přísné hygienické předpisy. Nemohou si dovolit, aby turisté po jimi uvařeném pokrmu dostávali střevní potíže.

Vyhýbejte se nápojům s ledem.

Osobně jsem neměl problém ani s občasným stravováním v pouličních stáncích nebo na náměstích a tržištích. I ovoce jsem umýval pod tekoucí vodou, i tak mě žádná zdravotní potíž nepostihla.

Jako prevenci doporučuji každodenní štamprdli alkoholu, ideálně toho s 55% obsahem alkoholu a více. Dobrá je české klasika – slivovice.

Střevní potíže – léčba

Pokud Vás už tyto potíže zastihnou, tak vězte, že odezní rychle, většinou během jednoho až dvou dnů. Léčbu určitě podpořte léky. Vemte si proto s sebou Endiaron, ten je z volně dostupných českých léků nejlepší. Endiaron proti africkým střevním potížím ne vždy zabere. V takovém případě kupte přímo na místě lék Ercefuryl, volně dostupný v každé marocké lékárně.

Krom léku, nasaďte dietu, hodně pijte a ano, nepobývejte na sluníčku, kvůli kterému jste do Maroko jeli.

 

Vyražte letos do levného Maroka. Máme ty nejlepší ceny zájezdů. ZDE

 

V jaké vodě se rozhodně nekoupat?

Vyhněte se koupání ve stojatých a pomalu tekoucích vodách, tam byste totiž mohli potkat nebezpečného parazita – motolici. Koupání v moři a v jakýchkoliv chlórem upravených bazénech je samozřejmě bez omezení.

Kam dál? Přečtěte si o aktuální bezpečnostní situaci v Maroku.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *