Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Božský ostrov Bali je jako stvořený pro spirituální dovolenou

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Kdo by neznal Bali. Středně velký indonéský ostrov nacházející se pár set kilometrů pod Rovníkem je jako stvořený pro dovolenou  spojenou s duševním odpočinkem. Rýžové terasy, spirituální chrámy, vůně vonných tyčinek, šťavnaté ovoce a především skvělé počasí po celý rok, to je dovolená na Bali.

Proč se vydat na dovolenou na Bali?

Protože bude božská! Už po příletu ucítíte tu pronikavou vůni, která vás donutí přepnout na jiné myšlenky a prostě si užívat života.

Nezamkněte se jen v resortu, byla by to škoda. Buď si půjčte skútr nebo si na recepci domluvte řidiče s vozem, aby vás po ostrově povozil a ukázal vám ta nejhezčí místa jako Tanah Lot, Pura Luhur Uluwatu, Monkey Forest v Ubudu či rýžové terasy Tegallalang. K vidění je toho samozřejmě mnohem více a je proto vhodné zvolit i vícero okruhů a vidět toho tak co nejvíce.

Dovolená na Bali je také souzněním mezi tělem a duší. Meditujte, provozujte jógu a relaxujte. Pokud s tím nemáte zkušenosti, jednoduše si domluvte kurz jógy a začněte. Zasloužíte si to.

Jóga a meditování na Bali
Jóga a meditování na Bali

Na jak dlouho letět na Bali?

Ideální doba pro dovolenou na Bali je mezi jedním až dvěma týdny. Doporučuji strávit na Bali alespoň 10 dní. Celkově si pak i s cestou vynahradíte alespoň dva týdny, protože na Bali se letí i jeden celý den.

Kdy jet na Bali?

Z hlediska počasí je na Bali nejstabilnější období během našeho léta. Počasí tou dobou dopřává celému ostrovu spousty slunečních paprsků a déšť se bude vyskytovat lokálně pouze ve vnitrozemí, kdy se mraky shromažďují okolo sopky Gunung Agung. Na pláži najdete stín jen pod slunečníkem nebo palmou.

Během naší zimy na Bali není sezóna, ale to vůbec nevadí. Sezóna na Bali se přiklání spíše pro Australany, kteří na Bali tvoří majoritní podíl turistů. Pro nás je prakticky sezóna celoroční. Pravda, může se stát, že mraky zahltí i letoviska jako Kuta, Nusa Dua, Sanur a jiná, ale po většinu času prší krátkodobě v řádu minut nebo vždy ve vnitrozemí. Jestli máte možnost letět pouze v zimě, nebojte se toho. Na Bali bude stejně stále přes 30 stupňů Celsia.

Na Bali s nebo bez cestovky?

To je samozřejmě na vás. Osobně bych Bali zvolil jako individuální variantu, ale vůbec tomu nebrání si celý zájezd objednat skrze cestovní kancelář a poté hlavně nezůstávat jen na hotelu, ale jak je psáno výše, vyrazit ven, prozkoumávat.

S cestovkou nic neřešíte – letenky, transfer i hotel je zařízen.

Bez cestovky se jezdí hodně na pankáče. Máte letenku a zbytek řešíte za běhu. Spíte tam, kde se vám zrovna líbí, jedete tam, kam řídítka motorky zrovna směřují.

Letenky na Bali pořídíte nejlevněji na Cestujlevne.com, zájezdy si vyberete skrze srovnávač Invia.cz.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *