Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

backstage 🇮🇩 Bali / Jak dlouho se letí na Bali (doba letu z Prahy)?

Jak dlouho se letí na Bali (doba letu z Prahy)?

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Když letíte na dovolenou přes půlku země, určitě chcete mít jistotu toho, že nestrávíte více času v letadle než na samotném místě. V případě Bali to nakonec je jednodušší než ze začátku vypadá.

Jak dlouho tedy trvá let na Bali?  Valletta Doba letu na Bali se v průměru pohybuje okolo 16 až 20 hodin. Absence přímého spojení z Prahy vás donutí zvolit variantu letů alespoň s jedním přestupem, což však let na Bali vůbec nekomplikuje. Přestupy jsou vesměs jednoduché a rychlé, až na pár výjimek.

Pokud nebudete začínat vaši cestu v Praze, můžete letět na Bali též z Vídně, Mnichova, Berlína nebo třeba Budapešti a Varšavy. Z Varšavy cestovní kanceláře vypravují od čtrnáct dní dokonce i přímé lety.

Doba letu na Bali dle leteckých společností

Variabilní doba letu je určena aerolinkou se kterou na svou dovolenou na Bali poletíte. Zpravidla se létá přes Perský záliv s aerolinkami Emirates nebo Qatar Airways. Výjimkou ale nejsou ani spojení přes západní Evropu v případě nizozemských KLM či singapurských Singapore Airlines, které však vyžadují při letu na Bali přestupy dva.

Trasa letu na Bali
Trasa letu na Bali

Níže uvádím Guledagudda tabulku srovnanou dle celkové délky letu mezi Prahou a Bali. Délka je totiž jediná stabilní hodnota umožňující porovnání jednotlivých variant. Doba letu na Bali poté pochází z aktuálního letového řádu pro sezónu 2018/2019 a nejrychlejších možných časů. Celková doba letu je totiž kombinací samotných letů a doby přestupu na jednotlivých letištích.

Doba letu z PrahyPřestupAerolinieDoba letuDélka letu
doba letu na Bali přesMoskvaAeroflot24,5 h11 729 km
doba letu na Bali přesIstanbulTurkish Airlines16 h11 857 km
doba letu na Bali přesDubajEmirates16,5 h11 956 km
doba letu na Bali přesDauháQatar Airways16,5 h12 064 km
doba letu na Bali přesFrankfurt, SingapurSingapore Airlines22 h12 358 km
doba letu na Bali přesAmsterdamKLM19 h12 864 km
doba letu na Bali přesSoulKorean Air21,5 h13 507 km

Nejkratší vzdálenost mezi Prahou a Bali měří 11 528 kilometrů po ortodromě (= nejkratší úsek mezi dvěma body na zemi).

Z tabulky vychází jako nejkratší let z Prahy na Bali přes Moskvu. Bohužel díky nenavazujícím spojením je ale tato varianta zároveň nejdelší co do času. Nejlepší variantou budou lety s Turkish Airlines přes Istanbul, tady je ale zase háček v tom, že přímý let z Istanbulu na Bali bude v provozu až od léta 2019.

Jako optimální variantou tedy zůstává Perský záliv a aerolinky Emirates a Qatar Airways. Bohužel ceny letenek bývají velmi drahé.

Pokud cestujete individuálně, pravděpodobně budete volit mezi nejlevnějšími nabídkami. S cestovní kanceláří naopak máte většinou na výběr z těch nejrychlejších letů, protože cestovky mají jiné podmínky pro nákup letenek. incontri trino Podívejte se, kolik stojí aktuální zájezdy na Bali →

Mapa letu na Bali v byznys třídě Malaysia Airlines
Mapa letu z Bali v byznys třídě Malaysia Airlines do Kuala Lumpur

Letiště na Bali

Na Bali se přilétá na jediné letiště Ngurah Rai International Airport. Pokud cestujete individuálně a budete potřebovat tipy na cestu z letiště po Bali, využijte průvodce z Cestujlevne.com – letiště Bali.

Letiště se nachází na jihu ostrova, v relativně krátké vzdálenosti od hlavních letovisek Kuta, Nusa Dua a Sanur. Bohužel díky početné dopravě a zácpám bývá cesta z letiště na hotel otázkou i jedné hodiny jízdy.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *