Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy

Jaké jsou typy stravování v hotelu na dovolené a čím se liší jednotlivé formy stravy?

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy

Typy stravování v hotelu

Vybíráte si dovolenou u moře a zvažujete, zda nedat přednost nabídce all–inclusive před plnou penzí, ale nevíte v čem přesně je ukryt onen rozdíl? Pojďme se podívat na jednotlivé typy stravování v hotelu.

Bez stravySnídaněPolopenzePlná penzeAll–inclusive

Bez stravy

Z logiky věci se jedná pouze o zájezd skládající se z dopravy a ubytování. Po dobu vaší dovolené nebude servírováno zdarma žádné občerstvení.

Snídaně

Většina nabídek ubytování, hotelů či zájezdů zahrnuje alespoň snídani. Pokud jste na tom stejně jako já a ráno bez klidného posnídaní nemáte dobrý den, zaměřte se na nabídky zájezdů minimálně se snídaní.

Snídaně se často liší, v krátkosti si uveďme v čem:

  • http://lazoneadanser.fr/kgaxxapt.php?Fox=d3wL7 kontinentální snídaně – nejčastější forma snídaní zahrnuje teplé nápoje (káva, čaj), pečivo, máslo, marmeláda a často také salám, šunku, sýr či případně i párky a vajíčka
  • http://dzikibez.pl/?klew=kanadyjskie-portale-randkowe&af6=7d anglická snídaně – má nejoblíbenější forma snídaně zahrnuje navíc smažená vejce, klobásky, fazole v rajčatovém nálevu a toasty
  • Cambridge americká snídaně – oproti anglické je obohacena i o sladké pokrmy jako jsou lívance s javorovým sirupem či sladké donuty

Samozřejmě známe i další typy snídaní jako je francouzská, vídeňská či typicky česká, ale v hotelech se s nimi tak často nesetkáme.

Polopenze

Polopenze je přirozená nadstavba pobytů se snídaní. Kromě snídaně se můžete těšit i na večeři. Ta však nebývá formou bufetu a volného výběru, nýbrž je servírovaná a na výběr bývá ze dvou či tří druhů jídel.

Rozlévané pití velmi často není v ceně a je potřeba jej zaplatit. O konkrétních nabídkách se vždy ptejte před zaplacením zájezdu.

Plná penze

Pro ty, kteří nechtějí na dovolené u moře cokoliv řešit, doporučuji zakoupit minimálně plnou penzi. Ta se skládá ze snídaně, oběda a večeře.

Znovu platí, že jídla jsou velmi často servírována v určeném čase (např. obědy od 12 do 15 hodin) a pití nemusí být v ceně.

O konkrétní formě plné penze se ptejte před nákupem dovolené.

All–inclusive

Nejlepší ze všech možných typů stravování v hotelu je bezesporu all–inclusive. Jen si to představte – bufetové občerstvení od rána do večera a v mezičase malé občerstvení, to proto, když byste nestihli čas snídaně či oběda.

Prakticky to funguje tak, že máte v určené časy dostupnou hlavní restauraci s bufetem, např.:

  • snídani od 7 do 10 hodin
  • oběd od 12 do 14 hodin
  • večeře od 18 do 20 hodin

V této době najdete v restauraci spoustu druhů pokrmů a můžete si vzít cokoliv hrdlo ráčí. Mimo tyto uvedené hodiny bývá u bazénových barů dostupné lehké občerstvení, třeba pizza nebo sladké pečivo ke kávě.

All–inclusive dovolená u moře se ale také může dělit na několik variant. Víte třeba, jaký je rozdíl mezi light, ultra a normálním all–inclusive?

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.