Dovolená v Dominikánské republice

Dominikánská republika ideální pro dovolenou a zimní odpočinek

Dominikánská republika i Dominikána

Dominikánská republika, to je znamení netradiční a bezchybné dovolené po čas zimního a sychravého počasí v České republice. annonces rencontre sur thonon les bains Odhoďte zimní kabáty a leťte do Karibiku, leťte do Dominikánské republiky! Užijte si azurového nebe, teplého a slunečného počasí, písečných pláží a skvělého all inclusive – litovat nebudete.

Do Dominikány vyráží každoročně tisíce českých turistů, kteří se sem mile rádi vracejí. Proč? Protože pokud vás tento karibský ráj uchvátí, nikdy vás nepřejde touha znovu zažít blažený pocit totálního odpočinku v Karibiku.

wamblingly Menu: DovolenáLetoviskaZájezdy

Dovolená

Dovolenou v Dominikánské republice si stále více užívá Čechů, kteří nechtějí trávit dlouhé zimní měsíce doma v nevlídném počasí. Raději dají přednost tyrkysovému moři, bílým plážím a palmovým hájím podél pobřeží Karibských vod. Není se čemu divit, však taková dovolená vás může přijít už na 25 tisíc korun v případě správné koupě akční last–minute nabídky, více o cenách dovolené naleznete níže v sekci zájezdy.

Krom ideálních podmínek k odpočinku na pláži nabídne Dominikánská republika spoustu prostoru pro aktivní vyžití. Stačilo by zmínit nepřeberné množství vodních sportů počínaje šnorchlováním přes potápění až vodní skútry, ale Dominikána toho nabídne mnohem více. Vydejte se například objevovat džungle do národních parků, ochutnat rum do místních likérek nebo si vychutnat doutník v jedné z mnoha tabákových továren. To vše v rámci individuálních cest nebo fakultativních výletů – jak je komu příjemnější.

Aktivity na pláži v Dominikáně
Aktivity na pláži v Dominikáně

Pokud máte rádi historii, ani zde ošizeni nebudete. Hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo je právem zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Než se nadějete, týden uběhne jako voda a vy budete vychutnávat poslední porce výtečného karibského all inclusive talíře a mířit zpět domů, proto popřemýšlejte alespoň o 11 denní dovolené.

http://mikita.com.pl/?rabocheemesto=portal-randkowy-legnica&fcb=3e Proč na dovolenou v Dominikáně?

 • Nekonečné písečné pláže
 • Vhodné pro podzimní, zimní i jarní dovolenou u moře
 • Průzračné a teplé Karibské moře
 • Ideální podmínky jak pro klidnou, tak i aktivní dovolenou
 • Spoustu míst a parků pro výlety po okolí
 • Nízké ceny za dovolenou v Karibiku
 • Vysoký standard 4 a 5 hvězdičkových hotelů

Vyberte si zájezd do Dominikánské republiky v tajné nabídce pro tento týden.

Letoviska

Dominikánská republika skýtá spoustu míst k trávení dovolené. Napříč zemí najdeme stovky menších letovisek, které nabídnou ideální podmínky ať už pro odpočinek či aktivní dovolenou. Mezi cestovateli však nejvíce proslulo následujících 6 větších letovisek, jsou to:

 • Bayahibe (La Romana)
 • Boca Chica
 • Juan Dolio
 • poloostrov Samaná
 • Puerto Plata
 • Punta Cana

Bayahibe známe spíše pod názvem La Romana od které je vzdáleno sotva 10 kilometrů. Kdysi malá rybářská vesnička je dnes díky čisté a dlouhé písčité pláži Playa Bayahibe jedním z nejluxusnějších letovisek na celé Dominikáně. Nabídne nepřeberné množství 4* a 5* resortů ve stínu palem přímo u pláže. V Bayahibe doporučuji návštěvu národního parku Del Este a potápění.

Boca Chica je letoviskem na jižním pobřeží nedaleko Santo Dominga. Výhodou je, že se jedná o středně velkou zátoku nedaleko letiště, proto se mnohdy doporučuje rodinám s dětmi. Já bych řekl, že je dnes úplně jedno, kam se svými ratolestmi poletíte – díky moři a písku se zabaví všude. V Boca Chica to žije, určitě si také udělejte před večerem výlet do Santo Dominga, jezdí sem spoustu autobusů.

Juan Dolio je více dvou–hotelovým komplexem, než letoviskem. Nachází se asi 20 km východně od Boca Chica a na mapě byste jej hledali marně – spíš než městečko, najdete pláž Playa Juan Dolio na které jsou situovány dva 4* hotely. Pokud máte rádi klidnější lokalitu v autentickém prostředí Dominikánské republiky, bude tato lokalita vhodná právě pro vás.

Poloostrov Samaná je tím nejexkluzivnějším, co Dominikána může nabídnout. Klid, nejvyšší standard luxusu a jedině 5* prostorné resorty, to je Samaná. Vydáte–li se sem na dovolenou, počítejte s rozpočtem okolo 40–50 tisíc na osobu, na dovolené budete ale doslova jako v peřince!

Puerto Plata je nejznámější letoviskem na severním pobřeží Dominikány. V překladu znamená „stříbrný přístav“, jak jej kdysi nazval mořeplavec Kryštof Kolumbus. Mimo spoustu zátok s běloskvoucími písečnými plážemi se vydejte samozřejmě do centra k přístavu a objevte horu v národním parku Isabel de Torres. Zázemí během výletů po okolí vám budou i zde poskytovat luxusní čtyř a pětihvězdičkové resorty a hotely.

Punta Cana, to nejlepší nakonec. Nejznámější oblastí na Dominikánské republice je místo, který nabídne stovky kilometrů písečných pláží a ideální podmínky nejen pro zimní dovolenou v Karibiku. Aktivní cestovatelé si mohou udělat výlet do mnoha z blízkých tabákových továren, aqua parku Sirenis Aqua Games či pozorovat podmořský svět.

Pláže na Dominikánské republice
Pláže v Dominikáně

Zájezdy

Vyhledejte si ze široké nabídky zájezdů ten pravý právě pro vás. Doporučuji se držet toho, že obdržíte to, za co skutečně zaplatíte. Tedy zdánlivě podezřele levné nabídky mohou znamenat i nižší kvalitu hotelových služeb či horší podmínky pro koupání.

Stačí rozdíl v několika stokorunách a můžete si svou dovolenou v Dominikánské republice užít zcela v jiném rozměru. Průměrně se ceny zájezdů pohybují mezi 30 až 40 tisíci, ty nejluxusnější hotely se točí okolo 50 tisíc s all inclusive.

Last–minute zájezdy potěší i ty, kteří nechtějí dát za týdenní pobyt více než 25 tisíc korun. Odlet na poslední chvíli bývá totiž značně zvýhodněn a lze najít i mimořádné kousky. Třeba právě teď jsou v akci tyto hotely >>

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *