Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

http://idecsas.com/?kandidoz=rencontre-ado-13-16-ans&66c=71 🇩🇴 Dominikánská republika / Měna

Čím se platí v Dominikánské republice, jaká je měna a kurz?

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Letíte na dovolenou do Dominikánské republiky a řešíte otázku financí a peněz? Čím zaplatit za případné fakultativní výlety, v jaké měně dát bakšiš či prostě za co koupit šťavnaté ovoce z trhů? V takovém případě vás zajímá lokální měna v Dominikánské republice.

Dominikánské peso

Dominikánskou měnou je peso. Zkratku má DOP a v oběhu jsou jak mince, tak většinou bankovky. Ty mají nominální hodnotu od 20 do 2.000 pesos, mince pak představují po většinu drobnější centava, kdy 100 centavos představuje 1 peso.

V tržnicích a krámcích můžete vidět dominikánské peso s označením jako  Siddhapur RD$. Takto jsme si odpověděli na otázku „Čím platit v Dominikánské republice?“ – dominikánským pesem.

Kurz a kde směnit

Vzhledem k zákazu vývozu měny není možné směnit peso jinde, než v Dominikánské republice. Směnárny se nacházejí jak na letišti, tak ve větších letoviscích a samozřejmě i na hotelu. Vybrat si však můžete místní měnu i z bankomatů.

Při výměně conocer mujeres panama je lepší volit americké dolary před eurem. Pokud však ze svých předcházejících dovolených máte již větší obnos eur, není důvod je přeměňovat na dolary.

Kurz můžeme počítat jako polovinu částky – tedy 1 peso je 0,50 Kč. Pokud v obchodě budeme platit 100 peso, v přepočtu platíme 50 Kč.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (1 komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *