Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Egypt

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Egypt 2019 – průvodce dovolenou

Objevte Egypt, destinaci kde načerpáte energii díky pohodové dovolené. Egypt, to není jen slunce, moře a All–inclusive, ale především nekončící dobrodružství a zážitky.

Začtěte se do našeho obsahu ke státu Egypt, píšeme průvodce, informace k počasí, recenze a zveřejňujeme tipy na last–minute zájezdy 2019. Menu se nachází vždy vpravo.

Proč na dovolenou do Egypta?

Egypt již dávno není exotickou destinací, kterou se vydalo objevit jen pár dobrodruhů po řece Nil. Po ekonomických investicích evropských společností zde vyrostlo nepřeberné množství hotelových komplexů, které s sebou přinesly alespoň minimální náznak západní kultury. Samozřejmě nelze počítat s evropským standardem, přeci jen letíte na dovolenou do Afriky.

Můžete se těšit zcela jiným chutím v podobě místní gastronomie a službám mající za cíl vám zpříjemnit dovolenou co jen to jde.

Pláže vás nezaskočí, ale splní svůj účel. Lehátka, slunečníky a písečné pláže u moře, které se jen hýří barvami díky podmořskému světu.

Proč ano?

  • ideální místo pro vypnutí a intenzivní odpočinek na pláži či u bazénu
  • bavte se s pestrým animačním programem
  • vychutnejte si čerstvé mořské plody s A La Carte menu v rámci All–Inclusive
  • děti si to zde zamilují
  • celoroční dovolená

Proč ne?

  • chcete–li naprostý klid, bez turistů či prodejců aktivit
  • jste aktivní cestovatel a nevydržíte dlouho na jednom místě

Kam se vydat do Egypta?

Poutníci hledající ty nejstarší dochované památky lidské civilizace se vydají do hlavního města Káhiry. Zbytek z nás, kteří si chtějí užít slunnou dovolenou a relax v Egyptě, zamíří do letovisek u Rudého moře.

Mezi nejnavštěvovanější letoviska se řadí HurghadaSharm el-SheikhMarsa Alam a Taba, kam se také lze dostat přímým letem z Prahy. Jaká je doba letu do Egypta?

Kdy na dovolenou do Egypta?

Egypt je celoroční destinací, čemuž napovídá i počasí v Egyptě. Počítejte s teplotami nad 25°C v průběhu evropského jara či podzimu, nad 20°C v průběhu naší zimy a rekordních 35°C teplot v průběhu našeho léta.

Většina cestovatelů míří do Egypte v červnu či září, čímž se vyhýbá nejvyšší sezóně v podobě letních prázdnin. Ti co se chtějí v zimě ohřát, zamíří do jižního Egypta (Hurghada a Marsa Alam) od října do dubna.

Kde leží Egypt?

Egypt se nachází na severovýchodě Afriky. Jeho sousedy jsou Libye, Súdán a Izrael.

Konkrétní letoviska si zobrazíte na mapě Egypta. Je interaktivní – přibližujte, oddalujte, posouvejte.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *