Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

http://msfr.fr/elephants 🇪🇬 Egypt / Egypt Ain Soukhna

Egypt Ain Soukhna

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k destinaci Ain Soukhna

Strunino Ain Soukhna (Ain El Soukhna), vyhledáváná, i když zatím ne tak známá destinace ležící u pobřeží Středozemního moře velmi blízko známého Suezského průplavu. Letovisko je ideální pro rodiny s dětmi, krásné a věčně vyhřáté moře, hodně hřišť i vodních parků.

V 90. letech letech zde došlo k objevení minerálních pramenů (horký pramen = Ain Soukhna) a od té doby začalo být stále více vyhledávanější dovolenkovou destinací. A to nejen pro cizince, převážně Evropany, ale také pro domorodé Egypťany. Ain Soukhna totiž neleží nikterak daleko od hustě obydlené nilské delty, v čele s hlavním městem Egypta Káhirou, která je vzdálená 120 kilometrů odsud. Nedaleko leží a další větší město, Suez, 60 kilometrů severně od letoviska Ain El Soukhna. Pro lepší orientaci v této severovýchodní části Egypta nahlédněte do mapy na pravé straně stránky.

Na dovolenou do Egypta za babku? Jen letos!

Oblast Ain Soukhna, Egypt

Oblast se stala vyhledávanou cizinci zejména až v poslední době. Nabízí nadherně čisté moře.

Doprava do Ain Soukhna

Letovisko nemá žádné své letiště. Proto při cestě na svou dovolenou do Egypta přistanete na letišti v Káhiře a odsud Vás do letoviska dopraví autobus. espace rencontre udaf nice Transfer z letiště trvá přibližně 1 hodinu 45 minut.

Charakter letoviska je podobný např. Tabě. Není zde žádné větší centrum, spíše je tvořeno hotely, které jsou roztroušeny podél písečných pláží. Ostatně letoviska, která najdeme v Tunisku či v Turecku odpovídají naprosto stejné zástavbě. Hotelové komplexy prostě tvoří nepostradatelnou část těchto lokalit.

Pohoří u Ain Soukhna, autor: sky#walker, flickr.com
Pohoří u Ain Soukhna, autor: sky#walker, flickr.com

Výlety do okolí

Poloha letoviska je ideální pro výlety do okolí. Navštívit můžete výše zmiňovanou Káhiru, Suez, Suezský průplav nebo proslulou Gízu se slavnými pyramidami, která se nachází přímo u hlavního města Káhiry.

V oblasti leží dva velmi staré kláštery, klášter sv. Pavla a klášter sv. Antonína, jež jsou od sebe vzdáleny necelých 35 kilometrů. K těmto i jiným výletním místům organizují hotely výlety. Ty jsou jednoznačně nejsnažší možností, jak poznat okolí. Přímo v oblasti Ain el Soukhna totiž neexistuje veřejná doprava.

Pláže a koupání v letovisku Ain Soukhna

Pláže jsou, tak jako kdekoliv jinde v Egyptě, jemně písčité. Moře je průzračné a má modrozelený nádech. Teplota moře během roku není úplně stálá, ale koupat se dá opravdu kdykoliv, tedy i v zimních měsících. Naopak v létě Vás moře moc neosvěží.

Ain Soukhna v akci – zobrazit zájezdy se slevou

Egypt je rájem potápěčů. Letovisko Ain Soukhna ale z tohoto důvodu vyhledávaná není, mělké moře umožňuje pouze šnorchlování. Pokud nejedet do Egypta pouze lebedit a opalovat se na pláži, ale chcete se i potápět, doporučuji jiná letoviska, např. Hurghadu, Tabu, nebo Sharm El Sheikh.

Aktuální počasí v letovisku Ain Soukhna

[forecast location=“Suez, Egypt“ caption=“Aktuální předpověď počasí Ain Soukhna, Egypt“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=‘%%high%%°/ %%low%%°‚ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Dovolená v letovisku Ain Soukhna

GARANCE nejnižší ceny. Letos jeďte na dovolenou do Egypta

 Mapa Ain Soukhna, Egypt

Podívejte se na mapu, Ain Soukhna leží při pobřeží severní části Suezského zálivu Rudého moře.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.