Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Egypt Dahab

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k destinaci Dahab

http://alezane-villandry.fr/wp-content/themes/footysquare/include/lang_upload.php Dahab se řadí mezi další egyptská letoviska v čele se Sharm el-Sheikh a Tabou, které spotkania dla singli w krakowie leží na Sinajském poloostrově. Letovisko Dahab (arabsky Dahabun) leží na jeho východním okraji při pobřeží Rudého moře, přesněji řečeno Arabského zálivu.

Čisté a větrem zčeřené moře = ideální dovolená. Zájezdy s 50% slevou

Oblast Dahab, Egypt

Městečko bylo ještě nedávno chudou rybářskou osadou. entertainingly Dahab, to je arabské označení pro zlato. Proč se oblast jmenuje právě takto není zcela známo. Je možné, že se tu kdysi těžilo zlato, ale místní říkají, že je to synonymum pro dahabské pláže. Ty jsou totiž všechny krásně jemně písčité a jejich celkové zbarvení připomíná právě barvu zlata.

Doprava do letoviska

Dahab nemá své vlastní letiště, a proto leteckou část Vaší cesty na dovolenou zakončíte přistáním na letišti Sharm El-Sheikh. Z něho Vás čeká transfer do letoviska, vzdálenost 85 kilometrů překonáte během jedné hodinky jízdy autobusem.

Destinace je vyhledávána spíše mladší generací, přesto je celá oblast klidná a bez většího ruchu. Celková atmosféra je zde uvolněná místní přijmuli západní styl života. Proto nošení bikin tu opravdu nikoho nepohoršuje.

V severní části Dahabu se nacházejí luxusní hotelové resorty, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Pláže a koupání v letovisku Dahab

Pláže jsou jemně písčité situované východním směrem. Vstup do moře je pozvolný, takže i malé děti si přijdou na své a v moři se vyřádí. Moře je teplé a především absolutně průzračné. Dahab je velkým lákadlem pro potápěče z celého světa. Ale i pro potápěče „amatéra“ má co nabídnout. V blízkosti pláží, jsou korálové útesy, tedy ideální místo pro šnorchlování.

Potápění v oblasti Dahab, autor:  Moon Fish, flickr.com
Potápění v oblasti Dahab, autor: Moon Fish, flickr.com

Ostatně o barvě moře se můžete přesvědčit sami. Koukněte na mapu Egypta na konci této stránky a jejím přiblížením si prohlídněte satelitní snímky, které říkají vše.

Vodní sporty

Potápění a windsurfing, ty patří mezi ty nejoblíbenější. Pokud chcete potápění vyzkoušet, tak právě v tomto letovisku budete mít jedinečnou příležitost. Můžete využít služeb potápěčské firmy Planet Drivers, kterou vlastní Čech. Jednání s instruktory v češtině rozhodně vše zjednoduší.

 Bezkonkurenční ceny All Inclusive zájezdů do letoviska Dahab!

Dahab je také mekou windsurfingu. Vane zde téměř stálý vítr, který dále od břehu vytváří ideální podmínky pro tento sport.

Aktuální počasí v letovisku Dahab

I když Dahab leží u moře, vládne tu suché pouštní subtropické klima.

[forecast location=“Sharm El Sheikh“ caption=“Aktuální předpověď počasí Sharm El Sheikh“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Dovolená v letovisku Dahab

Zájezdy se vyplatí kupovat ve first minute akcích, jelikož kvalitnější hotelové resorty již bývají s last minute vyprodány. Na dovolenou se vydejte i v listopadu či prosinci, lednu a únoru.

Mapa Dahab, Egypt

Kde letovisko leží? Na východním pobřeží Sinajského poloostrova. Pro lepší orientaci koukněte do mapy Egypt, na které je letovisko Dahab vyznačeno.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.