Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Jak dlouho se letí do Egypta na dovolenou

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Egypt je jednou z nejpopulárnějších destinací v rámci celoročních dovolených pro tuzemské cestovatele. Není divu, stále a slunečné počasí, nízké ceny zájezdů a hlavně relativně krátká doba letu z Prahy, ale díky přímým letům a rozšířené nabídce i z Brna, Ostravy či Vídně a Bratislavy. Jak dlouho se tedy letí z Prahy do Egypta? Průměrná doba letu mezi Prahou a Egyptem trvá okolo 4 hodin a 30 minut.

Doba letu do Egypta dle destinace

Egypt je samozřejmě velkou zemí a najdeme tu několik mezinárodních letišť, ať už s celoročním či sezónními spoji z českých letišť. Pro ucelený přehled přikládám tabulku teoretické doby i délky letu na daných trasách. Jedná se o nejkratší vzdálenosti mezi městy při průměrné cestovní rychlosti 800 km/h.

Doba letu z Prahy do Egypta

Doba letu do Egypta Čas Vzdálenost
doba letu z Prahy do Taby 3h 34m 2 856 km
doba letu z Prahy do Sharm El Sheikhu 3h 44m 2 991 km
doba letu z Prahy do Hurghady 3h 48m 3 040 km
doba letu z Prahy do Marsa Alam 4h 3m 3 236 km

Reálné hodnoty se samozřejmě liší. Delší bude uletěná délka z důvodu toho, že letové trasy nevedou po nejkratších spojnicích dvou bodů, ale po letových trasách. Doba letu pak je relativně k uletěné vzdálenosti větší a stejně tak je nutné připočítat i navýšení času po dobu vzletu a přistání. Dostaneme se ve finálně spíše k již uvedeným 4,5 hodinám.

Doba letu do Egypta
Doba letu do Egypta

Doba i délka letu z Brna či Ostravy bude velmi podobná, ne–li stejná jako z Prahy.

Kudy se letí do Egypta

Trasa letu může nejen pro letecké nadšence být zajímavá. Ačkoliv většina letů do Egypta odlétá v nočních hodinách a proto z okýnek nebudete vidět krom světýlek takřka nic, při cestě zpět už můžete pozorovat zemi v plné kráse. Pokud tomu oblačnost dovolí.

Většina letů mezi Českou republikou a Egyptem letí přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Řecko, Turecko a před samotným vletem do vzdušného prostoru Egypta i dlouhou dobu nad Středozemním mořem.

Názorně si to můžeme předvést na letu Praha–Hurghada s aerolinií Travel Service a jejich letem QS 1240.

Trasa letu z Prahy do Hurghady
Trasa letu z Prahy do Hurghady

Občerstvení na letech do Egypta

Od sezóny 2018 při letech do Egypta nepočítejte s občerstvením. Alespoň do té doby, kdy na svou dovolenou poletíte s aeroliniemi Travel Servis (Smart Wings). Ty nově začaly podávat teplá jídla jen na letech delších 5 hodin.

K dispozici tak bude pouze možnost si případně zakoupit bagety za zhruba 100 Kč, stejně tak i pití za 50 Kč. Doporučuji proto koupit lahev vody či jiného druhu pití v odletovém gatu z automatu, zde pořídíte vodu za 30 Kč.

Výjimkou jsou lety operované egyptskými aerolinkami, které i nadále servírují během letu plnohodnotné menu s teplým jídlem.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *