Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

🇪🇬 Egypt / Doba letu

Doba letu do Egypta aneb jak dlouho trvá let do egyptských letovisek

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Doba letuDélka letuOdlety

Zajímají–li vás informace o tom, randki onet jak dlouho trvá let z Prahy, Brna či Ostravy do Egypta, jste na správném místě. V článku se dozvíte nejen kolik hodin poletíte, ale i jakou přibližnou vzdálenost urazíte do konkrétních letovisek.

Doba letu

la fouillouse rencontre femme celibataire Doba letu do Egypta trvá přibližně 4 hodiny v závislosti na konkrétní destinaci. Časy se však liší jen v řádech minut, nikoliv hodin. Například let z Prady do Hurghady bude trvat při průměrné letové rychlosti 800 km/h 3 hodiny a 48 minut. Jednotlivé časy letů z Prahy.

Doba letu do Egypta Čas Vzdálenost
doba letu Taba 3:34 h 2 856 km
doba letu Sharm el Sheikh 3:44 h 2 991 km
doba letu Hurghada 3:48 h 3 040 km
doba letu Marsa Alam 4:03 h 3 236 km

Odlety z Ostravy či Brna jsou na tom podobně. Let nebude trvat více jak 5 hodin i při nepřízni počasí (pokud fouká protivítr, bude doba letu delší).

Některé lety bývají navíc spojovány dohromady, jako například odlet z Brna letí přes Ostravu nebo cesta do Sharm el–Sheikhu vede přes Tabu a podobně. Toto se děje zejména v mimo sezóně, kdy je poptávka po dovolené v Egyptě nižší.

http://elcweb.fr/vers-une-urbanisation-de-la-logistique/string/object Víte, kolik stojí nejlevnější zájezdy do Egypta? Podívejte se >>

Délka letu

Neméně zajímavou informací je i délka letu do Egypta. Piloti běžně používají letecké míle, ale my pro názornost využijeme vzdušnou vzdálenost udávanou v kilometrech:

  • Praha – Taba měří 2.856 km
  • Praha – Sharm el Sheikh měří 2.991 km
  • Praha – Hurghada měří 3.040 km
  • Praha – Marsa Alam měří 3.236 km

Jak vypadají ortodromy (nejkratší spojnice mezi dvěma místy na zemi) konkrétně na mapě zobrazuje následující obrázek.

Doba letu do Egypta
Doba letu do Egypta

Odlety

Do Egypta se létá samozřejmě nejen z Prahy, ale také Brna a Ostravy. Využíváte–li odletů ze zahraničí, můžete odlétat také z Vídně či Bratislavy (vše k dohledání ve výpisu zájezdů).

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (10 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.