Pitná voda

Voda v Egyptě, pít či nepít?

Turisté v Egyptě často trpí střevními potížemi. V hotelových resortech je situace poměrně příznivá, naopak horší situace je při plavbě lodí po Nilu, během kterých znepříjemňují zdravotní potíže dovolenou až 90 % turistům.

http://framatech.fr/?yspex=roissy-en-brie-rencontres-2022&930=4c Voda tekoucí z kohoutků není nikde v Egyptě pro Evropana pitná. Voda totiž velmi často obsahuje různé parazity, viry a bakterie (Escherichia coli, Salmonely). Naše těla na jejich přítomnost nejsou zvyklá, a proto napitím se takové vody si minimálně jeden den Vaší dovolené za rámeček rozhodně nedáte.

 

Neuvěřitelně nízké ceny zájezdů! Vybrali jsme ty nejlepší nabídky!

 

pitná voda egypt
randki w wiesbaden V Egyptě pijte balenou vodu!
zdroj: fredigitalphotos.net

Pitná voda

Lecce Pijte vodu balenou a vždy pečlivě zkontrolujte, zda uzávěr láhve není porušen. Dejte pozor na vyplachování úst ve sprše a nejlépe uděláte, když totu vodu budete používat i na čištění zubů. Vodu nepijte ani v restauracích a vyhýbejte se i kopečkovým zmrzlinám.

Je nutné počítat s tím, že v hotelích se běžně používá tekoucí voda k vaření. Pokud neprojde varem, tak v ní bakterie zůstanou. Stoprocentně se tedy nikdy při Vaší dovolené v Egyptě místní vody nevyvarujete. Buďte proto raději předem připraveni, že se střevní potíže mohou dostavit.

Střevní potíže – léčba

Téměř nutností je si s sebou vzít endiaron, lépe ale uděláte, když do zavazadla přibalíte ercefuryl. Ten je silnější a zabírá rychleji. U nás je ale na předpis a jedno jeho balení stojí cca 60 Kč. Seženete ho i přímo v Egyptě, v každé lékárně, dokonce i přímo v hotelích. Egypťané o střevních potížích, kterými mnoho turistů trpí, vědí. Stačí jim jen sdělit, co Vás trápí a okamžitě lék doporučí. Buďto Ercefuryl nebo Antinal, který má stejné účinky jako Ercefuryl. Když se tyto potíže už dostaví, zkuste pít vodu (balenou) s citrónem. Dáte tak Vaše tělo ryhleji dohromady.

Malým dětem (do 6 let) Eucefuryl nepodávejte, pro ně je vhodnější lék Kulíšek.

Plánujete-li v Egyptě trávit více času, než co trvá klasická týdenní nebo 12-denní dovolená, přibalte si další lék – Normix. To je střevní antibiotikum, které je ještě účinnější než výše zmiňovaný Erceferyl. Když ten nepomáhá a Vy máte ještě týden nebo dva před sebou, nasaďte Normix.

V ojedinělých případech mohou střevní potíže přetrvávat i po návratu zpět do ČR. V takovém případě na nic nečekejte a vyhledejte lékaře. Může se totiž jednat o střevního parazita. Lékař Vás pošle na vyšetření a pokud se domněnka potvrdí, nasadí příslušné léky, tak abyste byly brzy v naprostém pořádku.

Pitný režim

V Egyptě je velmi teplo, proto dbejte na dodržování pitného režimu. Bez příjmu dostatečného množství tekutin, si dlouho Vaši dovolenou užívat nebudete. Výborné jsou All Inclusive zájezdy, kde můžete pít, co Vám hrdlo ráčí. Jen nepijte obyčejnou vodu. V místním teplém podnebí byste měli vypít 4 litry tekutin denně.

Nenechte se těmito informacemi od dovolené na přenádherných egyptských plážích odradit. Pokud Vás už něco přeci jen zastihne, ve valné většině případů zdravotní obtíže během dvou dnů odstoupí.

Komentáře

3 komentáře: „Pitná voda“

  1. Mirek avatar
    Mirek

    Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s číštěním vody v Egyptě a to pomocí chloru/jodu ( myslím tablet). Portable aqua nebo chlor-floc apod?

  2. Jakub avatar
    Jakub

    Dobrý den jaká je pravděpodobnost, že se nakazíme.

    1. David avatar
      David

      Čím? Cestovní průjem vyvolávají jiné bakterie, neznamená to, že se něčím nakazíte. Mikroflóra se musí přizpůsobit. Je lepší se proto vyvarovat přímé konzumaci vody z vodovodu, ale nakažená není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *