Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí v Egyptě

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Počasí Hurghada | Počasí Dahab | Počasí Marsa Alam | Počasí Safaga | Počasí Sharm El Sheikh | Počasí Taba

O počasí v Egyptě se toho říká mnoho. Jeden hovoří o tom, jak lze dělit počasí na 2 roční období, jiní zase tvrdí, že zde neexistuje zima, ale celoroční léto. Tak kde je pravda? Někde na půli cesty. Je pravdou, že v Egyptě je počasí celoročně přijatelné pro nás středoevropany. Nezáleží na tom, kdy poletíte do Egypta na dovolenou – teplot bude vždy. V čem se tedy jednotlivé období v roce liší? Léta jsou zde velmi teplá, počasí bez mráčků a sem tam kolem Vás zavane lehký vítr foukající od oceánu. V zimě počítejte s teplotami okolo 20 – 23°C s tím, že čím jižněji, tím tepleji.

Nebudeme přeskakovat a počasí v Egyptě si rozebereme hezky popořadě vč. teplot vzduchu i vody.

homme riche site de rencontre Zobrazit aktuální teploty a počasí v Egyptě >>

Počasí v Egyptě obecně

V následujících řádcích se budu věnovat jen klimatu u pobřeží, nikoliv počasí ve vnitrozemí Egypta. Rozdíl je ten, že klima pouště má svůj vlastní charakter, který spočívá v drastických změnách teplot během dne. Ve dne je totiž na písčité poušti nesnesitelné vedro, večer pak padají teploty i 5°C ! Takto lze obecně definovat 2 strany podnebí v Egyptě. Následující řádky jsou již o počasí v přímořských destinacích.

Počasí v Egyptě (poušť)
Počasí v Egyptě (poušť)

Počasí během roku

Skhodnya Leden – Jelikož není výjimkou, že nejedna rodina tráví Silvestr v Egyptě, zaměříme se na počasí i v tomto prvním kalendářním měsíci roku. Lednové počasí zahalí Egypt teplotami mezi 9 až 19°C s tím, že dlouhodobě průměrná teplota v lednu činí 14°C. V zimě je v Egyptě šance vidět i déšť… Správný název však není déšť, ale mrholení. V průměru spadne v lednu pouhé 4mm srážek a proprší pouhá 1/10 dní z měsíce, tedy 3. I Slunce si přes den užijete dostatek, uvidíte jej na obloze přes 7 hodin. Počítejte však s možným výskytem mraků. Teplota vody v lednu se pohybuje okolo 22°C, což pro otužilce je příliš a pro neotužilce akorát za podmínek jasné oblohy a Slunce.

villeneuve-sur-lot femme sans lendemain Únor – Počasí v únoru je naprosto totožné s předchozím měsícem. Jediný rozdíl je v tom, že se počasí začíná pomalu umoudřovat a Slunce na obloze vydrží o hodinu déle, což má za následek nepatrné zvýšení všech průměrných teplot.

Březen – Počasí v březnu nás přivítá s dostatečnou dávkou energie v podobě slunečných paprsků. Slunce uvidíme přes 9 hodin denně a průměrné teploty šplhají až k 19°C, z čehož maximální denní teploty představují i 25°C ! V březnu se tedy v Egyptě začíná rozjíždět letní sezona. Vítr slábne a mění se v lehký vánek, mrholení je již téměř vzácností a teplota moře stoupá k 24°C.

Duben – Pokud si nepotrpíte na teploty přesahující 30°C, je měsíc duben nejlepší možností, kdy jet na dovolenou do Egypta. Maximální denní teplota v dubnu dosahuje již příjemných 28°C a celodenní průměr překonal 20°C. Slunce svítí 10 hodin denně což se dá považovat za úctyhodný výkon.

Květen – Poslední možnost kdy navštívit Egypt před návalem turistů a vyhnout se obsazeným hotelům je právě v květnu. Květnové počasí v Egyptě je již v plném proudu nastartované předvést turistům vše co umí. Teploty v květnu se pohybují okolo 32°C a mraky na obloze již neuvidíme. Dlouhodobě je květen prvním měsícem v roce, kdy nespadne z nebe ani kapička.

Červen – Průměrné teploty 35°C, teplota vody 26°C a Slunce svítící přesně polovinu dne diktují program dne. Slunění se na pláži s občasným občerstvením a neustálým příjmem tekutin díky All Inclusive dovolených. Nezapomeňte si opalovací krém, neboť nebezpečí spálených zad je již na místě.

Červenec – Dovolenou v červenci doporučuji jen těm, kteří se nebojí vysokých teplot. Tedy né tak vysokých, jaké můžem pozorovat například v počasí v Turecku, kde maximální hodnoty dosahují i 40°C. V Egyptě se naštěstí hodnoty staví právě někde mezi 35° – 38°C. K dokonalé atmosféře přispívá nebe bez mraků a lehký osvěžující vánek. Teplota moře Vás již už neshladí, dosahuje totiž i 28°C.

Srpen – V pomalém rytmu počasí tančí na přelomu července a srpna na stejné notě a rozlišovat počasí v těchto dvou měsících nemá příliš význam.

Září – Turisté pomalu začínají odjíždět a ceny last minute dovolené v Egyptě padají ke dnu. Naneštěstí počasí stále přeje – průměrné teploty v září 27°C, Slunce na obloze 10 hodin a teplota vody 26°C ! Pokud stále čekáte zda do Egypta, nečekejte! Chybu neuděláte.

Říjen – Nastává zlom mezi létem a podzimem. Na obloze se začínají objevovat první mráčky a pokud budete mít i štěstí, uvidíte jak v Egyptě prší! Maximální teplotou však přesvědčíte kdekoho, 30°C není ani v říjnu výjimkou.

Listopad – Začíná se zatahovat a foukat vítr. Průměrná teplota se pohybuje okolo 26°C a pokud zrovna nefouká, Slunce Vám dá co proto. Pokud jste čekali mírné počasí, spletli jste se. Léto v Egyptě nekončí a i v těchto dnech se příjemně prohřejete.

Prosinec – Chystáte-li se strávit Vánoce v Egyptě poté si nezapomeňte přibalit plavky. Je sice pravdou, že noční teploty mohou spadnou i k 10°C, přes den však teploty nahánějí i 23°C. Pokud se zadaří a obloha nebude zamračené můžete klidně celý den skotačit ve vodě. Vítr je o poznatek silnější a průměrná teplota vody v prosinci činí 22°C.

Aktuální počasí v Egyptě

Podívejte se na aktuální předpověď počasí (teplot vzduchu, vody) na následujících 7/14 dní:

Zobrazit počasí na 7/14 dní >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.