Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

🇪🇬 Egypt / Potápění v Egyptě

Potápění v Egyptě

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

singlar ecuador Egypt bezesporu patří k celosvětově vyhlášeným destinacím pro potápění i šnorchlování. Důvody jsou dva.

Prvním a tím hlavním důvodem je charakter Rudého moře, které omývá jak Sinajský poloostrov, tak celé východní pobřeží Egypta. Rudé moře leží v subtropickém podnebném pásmu, z obou stran je sevřené typicky pouštními oblastmi a je relativně mělké. Proto je jeho mořská voda celoročně příjemně teplá, a tak vytváří ideální podmínky pro dechberoucí podmořský život v čele s mnohými pestrobarevnými korálovými útesy.

Druhým důvodem je poloha země Egypt. Její blízkost k Evropě ji předurčuje k vyhledávaným destinacím nadšenci potápení z celé Evropy.

 

Vyražte za potápěním do Egypta. Máme ty nejlevnější nabídky dovolených!

 

Potápění a šnorchlování v Rudém moři

Rudém moře je pro šnorchlování a potápění tím ideálním místem. Není třeba zdůraznovat, že výlet právě sem Vás vyjde mnohem levněji, než do jiných potápěčsky vyhlášených lokalit (Maledivy,..). Potápět se nemusíte pouze za korály, často můžete spatřit mořské želvy nebo dokonce delfíny. Na dně Rudého moře leží i mnoho starých vraků, které jsou díky mělkosti místních vod bezproblému přístupné.

Šnorchlování v Egyptě
<strong>Šnorchlování v Egyptě</strong></a><br /> <font style="font-size: 12px;">zdroj: wikipedia.org</font>

V egyptských letoviscích jsou nabízeny výlety lodí nebo ponorkou, jejíž část dna je prosklená a Vy tak můžete pozorovat podmořský život bez toho, abyste se v moři smočili. Na takovém výletu se seznámíte právě i s korálovými zahradami ležícími dále od břehu a můžete při tom pozorovat pestrobarevná hejna nejrůznějších druhů ryb. Výlet je ideální pro rodiny s dětmi.

Egypt – šnorchlování v Rudém moři

Nyní se pojďme zaměřit na šnorchlování, které může příjemně zpestřit Vaši dovolenou u moře a které je dostupné opravdu každému z nás. Čistá voda a krásné pobřeží, které jen tak někde nenajdete. Vaše dovolená v Egyptě, tak může nabýt další rozměr. Je však nutné říci, že právě pobřežní vody Rudého moře jsou více či méně neustálou přítomností člověka ovlivněny…a to v tom špatném slova smysla. Pokud však chcete vidět opravdu zachovalé korálové útesy, nezbyde Vám nic jiného, než obléci potápečskou výstroj a potopit se hlouběji do Rudého moře.

Kam v Egyptě za šnorchlováním?

Každý má jiné zkušenosti, a proto každý doporučí něco jiného. Novomichurinsk Bezesporu bezkonkurenčním místem je oblast Sharm el-Sheikh a je v podstatě jedno, ve kterém hotelovém resortu budete ubytováni. Skvělé hotely právě na šnorchlování jsou např. Reef Oasis nebo El Faraana. Na druhé místo bych zařadil letovisko Marsa Alam, které leží v jižním Egyptě. Do jisté míry záleží na poloze Vašem hotelu. Ideální je např. pláž Oriental Bay nebo Abu Dababb.

Více o ideálních místech v Egyptě právě pro šnorchlování najdete v této dizkuzi na serveru Orbion.

Při potápění v Egyptě Vás čeká pestrobarevný svět
Písečná pláže a čisté Rudé moře

Egypt – potápění v Rudém moři

Egypt je na turisty, kteří sem jezdí za potápění, náležitě připraven. V letoviscích jsou speciální výcviková centra, která klienty vyučují dle mezinárodních standardů. Mnoho z nich je vlastněno cizinci, proto obavy, které se týkají profesionality výcviku, nejsou na místě. Většina z těchto center dává přednost zábavné formě výuky a kladou velký důraz na Vaši bezpečnost. Egypt je vhodný i pro začínající potápěče, a to jak z hlediska přítomnosti těchto center, tak z důvodu charakteru místního moře.

Kam v Egyptě za potápěním?

Egyptskému potápění vévodí nejznámnější letovisko v Egyptě, Hurghada, která je ideální především pro začátečníky, tak pro pokročilé potápěče. Chcete-li zkoumat zachovalejší podmořské útesy, vydejte se ale jinam Například do…

incontri boy Potápění se nebojte a rozhodně ho v Egyptě vyzkoušejte, minimálně formou šnorchlování. Je možné, že Vás to nadchne a už nikdy nepustí.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.