Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Pyramidy v Egyptě

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Pyramidy Egypt

Co by to bylo za stránku o Egyptě, když bychom zde nezmínili http://comvicente.pt/?borw=livro-namoro-pdf Pyramidy! Pyramida je totiž mezi prvními věcmi, které se každému vybaví při vyslovení tohoto státu. Znáte však jejich kouzlo? Mnozí si myslí, že k tomu aby mohli vidět nějakou tu pyramidu, musí se trmácet do vnitra země. Nebojte se, nemusíte směnit svou ženu za velblouda abyste viděli pár pyramid. I přesto, že je 95% všech fotek foceno tak, abyste nabyli dojmu opuštěného prostranství s pyramidou uprostřed, věřte, že femme cherche homme oujda pyramida leží jen pár desítek metrů od obydleného města. Mnohdy jsou pyramidy součástí dovolenkový letovisek.

Historie pyramid sahá až do let ermont gay rencontre 2700 – 1700 před naším letopočtem. A i dnes můžeme obdivovat krásu těchto výtvorů dávných egypťanů. Účel pyramid je dle historiků přirovnáván k hrobům egyptským králům. Mnohdy však vidíme jednu větší a kolem ní další menší stavby. V těch menších byly totiž uchovávány manželky těchto vládců.

pyramidy egypt
<strong>Pyramidy v Egyptě</strong><br /><span style="font-size: 12px;">autor: Ricardo Liberato/wiki</span>

Cheopsova pyramida

Po tisíciletí patřila tato stavba mezi nejvyšší stavby světa! A to až do roku 1889, kdy byla postavena Eiffelova věž, která Cheopsovu pyramidu překonala. Cheopsova pyramida patří také mezi 7 divů světa! Nachází se na předměstí Káhiry v pyramidami posetém poli v Gíze. Její půdorys lze přirovnat rozměrům 13 fotbalovým hřištím a výškou sahá až do 137,5 metrů.

Pyramidy nejen v Egyptě!

Věděli jste, že tak zvané pyramidy se staví po celém světě? Vlastně i v moderní architektuře?

Mezi také velmi známé pyramidy, ačkoliv ne pod tímto názvem, patří stavby v mezoamerice. Tedy stavby vybudované dávnými civilizacemi Mayů nebo Aztéců.

Pyramidy v Núbii již mnoho lidí nezná. Nevznikali totiž v megalomanských projektech, ale jen jako pomníky či náhrobky. Liší se velikostí, kdy ty núbijské snadno přehlédnete.

V moderní době pozorujeme náznak pyramid při stavbách mrakodrapů. Inspirace architektů je nad nebesa jasná.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.