Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Pyramidy v Egyptě

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Pyramidy Egypt

Co by to bylo za stránku o Egyptě, když bychom zde nezmínili Panguipulli Pyramidy! Pyramida je totiž mezi prvními věcmi, které se každému vybaví při vyslovení tohoto státu. Znáte však jejich kouzlo? Mnozí si myslí, že k tomu aby mohli vidět nějakou tu pyramidu, musí se trmácet do vnitra země. Nebojte se, nemusíte směnit svou ženu za velblouda abyste viděli pár pyramid. I přesto, že je 95% všech fotek foceno tak, abyste nabyli dojmu opuštěného prostranství s pyramidou uprostřed, věřte, že Huamantla pyramida leží jen pár desítek metrů od obydleného města. Mnohdy jsou pyramidy součástí dovolenkový letovisek.

Historie pyramid sahá až do let rencontres libertines voiron 2700 – 1700 před naším letopočtem. A i dnes můžeme obdivovat krásu těchto výtvorů dávných egypťanů. Účel pyramid je dle historiků přirovnáván k hrobům egyptským králům. Mnohdy však vidíme jednu větší a kolem ní další menší stavby. V těch menších byly totiž uchovávány manželky těchto vládců.

pyramidy egypt
<strong>Pyramidy v Egyptě</strong><br /><span style="font-size: 12px;">autor: Ricardo Liberato/wiki</span>

Cheopsova pyramida

Po tisíciletí patřila tato stavba mezi nejvyšší stavby světa! A to až do roku 1889, kdy byla postavena Eiffelova věž, která Cheopsovu pyramidu překonala. Cheopsova pyramida patří také mezi 7 divů světa! Nachází se na předměstí Káhiry v pyramidami posetém poli v Gíze. Její půdorys lze přirovnat rozměrům 13 fotbalovým hřištím a výškou sahá až do 137,5 metrů.

Pyramidy nejen v Egyptě!

Věděli jste, že tak zvané pyramidy se staví po celém světě? Vlastně i v moderní architektuře?

Mezi také velmi známé pyramidy, ačkoliv ne pod tímto názvem, patří stavby v mezoamerice. Tedy stavby vybudované dávnými civilizacemi Mayů nebo Aztéců.

Pyramidy v Núbii již mnoho lidí nezná. Nevznikali totiž v megalomanských projektech, ale jen jako pomníky či náhrobky. Liší se velikostí, kdy ty núbijské snadno přehlédnete.

V moderní době pozorujeme náznak pyramid při stavbách mrakodrapů. Inspirace architektů je nad nebesa jasná.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.