Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Rady na cestu

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Zde pro Vás uvádíme ty nejzákladnější informace, o kterých byste rozhodně měli před Vaší cestou na dovolenou do Egypta vědět.

Jak je to s bezpečnostní situací v Egyptě?

Ačkoliv se díky médiím denně setkáváme s nestabilní bezpečností v Egyptě, mohu Vás stoprocentně ujistit, že se jedná jen o mediální masáž a vynucení pozornosti těchto televizních stanic. V turistických letoviscích je vše v naprostém pořádku a bezpečnostní situace v Egyptě není o nic horší, než ve Vašem městě. V době nepokojů se však nedoporučuje podnikat fakultativní výlety do vnitrozemí.

Aktuální situace v Egyptě je zcela v normálu a nemusíte se bát návštěvy Egypta.

Počasí v Egyptě, je tam opravdu takové teplo, jak všichni říkají?

Na to Vám odpoví v detailech stránka o počasí v Egyptě! Již žádné otázky, známe odpovědi na Vaše dotazy a uděláme Vaší dovolenou v Egyptě příjemnější.

Voda v Egyptě, pít či nepít?

Turisté v Egyptě často trpí střevními potížemi. V hotelových resortech je situace poměrně příznivá, naopak horší situace je při plavbě lodí po Nilu, během kterých znepříjemňují zdravotní potíže dovolenou až 90 % turistům. Přejděte na detailní informace o egyptské vodě…

Egypt vízum

Pokud poletíte letos na dovolenou do Egypta, určitě se nevyhnete správnímu poplatku za egyptské víza. Cena víza je stanovena na 15$, které velmi doporučuji mít u sebe před příletem v dané sumě (klidně ve větším částce za celou rodinu). Vízum obdržíte na příletovém letišti v Egyptě. Jedná se pouze o krok, jak z turistů vymámit peníze. Rozhodně se nemusíte bát žádných problémů s egyptskými vízy.

Elektrické zásuvky v Egyptě

Pokud Vás zajímá jaké jsou v Egyptěelektrické zásuvky, tak Vás uspokojím, že naprosto stejné jako v České republice. Napětí zásuvek je klasicky 230 V a 50 Hz. Při cestě do Egypta tak nebudete potřebovat žádný adaptér do zásuvky.

Posun času v Egyptě

Egypt se nachází v časovém pásmu + 2 UTC. To znamená, že oproti našemu času v České republice si posuneme hodinky o 1 hodinu vpřed, ale pouze v zimě! Egypt totiž zrušil letní posun času a proto svým letním časem v ČR doháním rozdíl Egypta. V létě budeme mít stejný čas na hodinkách v Egyptě i v ČR.

  • v zimě: Egypt má o 1 hodinu více
  • v létě: Egypt má stejný čas jako ČR

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (2 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *