Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

🇪🇬 Egypt / Vízum

Víza do Egypta na dovolenou a jak je získat?

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Turistická víza do Egypta jsou nutností v jakémkoliv případě. Nemusíte se však obávat, že by vám tato byrokratická záležitost jakkoliv zkomplikovala život. Vízum totiž jednoduše obdržíte na letišti, případně si jej během pár minut vyřídíte on–line. Níže najdete vše, co by vás o egyptských vízech mohlo zajímat.

Víza do Egypta

Nejprve je třeba říci, že Huatabampo vízum budete potřebovat vždy. Někdy se platí, ale jindy bude zdarma.

Víza budu platit v:

  • Hurghada
  • Marsa Alam
  • Safaga
  • Sahl Hasheesh

Víza obdržím zdarma v:

  • Sharm El Sheikh
  • Taba

Ceny zájezdů do jednotlivých letovisek porovnáte zde.

Pozor však na to, že v případě pobytu na Sinajském poloostrově nemusíte za víza platit tehdy, kdy váš pobyt v letoviscích Šarm aš–Šajch nebo Taba nepřesáhne 15 dní (14 nocí). Pokud budete chtít v Egyptě trávit delší dovolenou, musíte si i tak vyřídit klasická víza.

Cena víz 2019/2020

http://atl-minibus.fr//wp-content/plugins/wp-automatic/changelog Aktuální cena egyptských víz je stále 25 USD. Pokud budete chtít platit v eurech, nominální suma se nijak nemění a zaplatíte 25 EUR. Je tedy mnohem výhodnější si ve směnárně směnit potřebnou část na dolary a jimi zaplatit.

Egyptská víza nelze platit platební kartou!

Na otázku „Čím platit vízum do Egypta?“ tedy odpovídám „Dolary!“.

Jak získám vízum na letišti

Celý proces je velmi jednoduchý. Po příletu a příchodu do letištní haly jděte po směru ukazatelů na východ (Exit) či Baggage Claim nebo dokonce Customs. Způsobů značení je mnoho, ale vesměs pokud nebudete přistávat v Káhiře, bude směr cesty jen jediný a ztratit se tak nelze.

Jakmile dojdete k celní přepážce, uvidíte směnárnu či jinou budku s nápisem Visa on Arrival. Zde si víza koupíte. Dostanete vízum v podobě nálepky, kterou nikam nelepte! Víza vám nalepí egyptský úředník.

To je celé. Víza na letišti jsou otázkou pěti minut.

Vízum do Egypta
Vízum do Egypta za 25 $

Jak získat vízum on–line

Pro ty z vás, kterým se nechce nic řešit po příletu, je možnost získat víza předem pomocí oficiálního portálu egyptské vlády visa2egypt.gov.eg/eVisa.

Jednoduše se do systém registrujte, vyplňte údaje o vaši cestě, vaší osobě, přiložte scan pasu a zaplaťte online kartou poplatek za víza ve výši 25 USD.

Po krátké chvíli vám na e–mail dorazí schválená víza, která si vytiskněte a s nimi následně půjdete po příletu k celní kontrole.

Cestovní pas do Egypta

Před odletem na dovolenou do Egypta nezapomeňte zkontrolovat svůj cestovní pas. Doba jeho platnosti je striktně kontrolována a pokud nebude byť o jeden den kratší, než je udávaná minimální doba platnosti, nepustí vás vůbec do letadla z Prahy, Brna či Ostravy.

Gaddi Annaram Minimální délka platnosti cestovního pasu při cestách do Egypta je 6 měsíců po předpokládaném opuštění země. Jednoduše – pokud letíte na dovolenou 1.–8.4., musí váš pas mít dobu platnosti nejdříve 9.10. a později.

Cestovní pas musejí mít i děti, nelze cestovat s dítětem zapsaným v cestovním pase rodiče bez toho, aniž by dítě mělo svůj vlastní cestovní doklad. Toto nařízení se vztahuje i na miminka, klidně pár měsíců staré.

Nejčastěji se ptáte

Jsou potřeba víza do Egypta?

Ano, při turistických cestách budete potřebovat vízum.

Kolik stojí vízum do Egypta?

Egyptská víza zakoupíte za 25 USD. Ceny zájezdů zjistíte zde.

Lze získat víza po příletu na letiště v Egyptě?

Ano. Turistické vízum získáte i na letišti.

Potřebuji víza pro dovolenou v Sharm el Sheikhu či Tabě?

Ne. Vízum na Sinajském poloostrově nepotřebujete pro pobyty do 15 dní.

Jaká je minimální délka platnosti pasu při cestách do Egypta?

Pas musí být platný ještě alespoň 6 měsíců od data návratu.

Jak dlouho platí vízum do Egypta?

Standardní turistické vízum za 25 USD platí pro pobyty do 30 dní.

Je lepší platit víza dolary nebo eury?

Egyptské vízum na letišti doporučuji platit dolary. Nicméně je možné uhradit i eury, ale taktéž za 25 EUR (nevyplatí se).

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (253 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.