Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Dovolená na Kapverdách

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

DovolenáSkvělé Pláže – Stálé počasíLast–Minute

Dovolená

Minnetonka Mills Kapverdské ostrovy, zkráceně taktéž jako Kapverdy (nikoliv Kapferdy!), jsou ostrovním státem při západním pobřeží afrického kontinentu. http://terresdeluisandre.fr/🙏-merci-pour-tous-vos-messages-🙏/embed/ Kapverdy, souostroví 10 menších ostrovů sopečného původu, leží ve vodách Atlantského oceánu přibližně 570 km od pobřeží další dovolenkové destinace Senegalu. Od poslední části Evropy jsou Kapverdy odděleny asi 1.500 km, a to od severněji ležících Kanárských ostrovů. Hlavním městem Kapverd je Praia.

Název Kapverdy zní v originálu Yilan República de Cabo Verde, což v překladu znamená Zelený mys. Historie těchto ostrovů sahá do 15. století, kdy byly prvně kolonizovány portugalskými mořeplavci. Díky své atraktivní poloze lákaly Kapverdy v minulosti zejména piráty, včetně nejznámějšího Sira Francise Drakea.

Novodobé Kapverdské ostrovy se nesou ve znamení levné, ale luxusní a exotické dovolené.

Skvělé pláže

Jak jsem již psal, Kapverdské ostrovy jsou složeny z 10 větších a několika dalších menších ostrovů. Největší z nich jsou ostrov Sal, ostrov Boa Vista a ostrov Maio.

Tyto ostrovy jsou rozlehlé, písečné, s malou vegetací a s absencí jakýchkoliv kopců a skal. Zbylých sedm ostrovů je naopak více kamenitých s větším podílem vegetace.

Silný vítr a výstraha
Silný vítr a výstraha

Sal, Boa Vista a Maio nabízí překrásnou dovolenou zejména pro ty, kteří hledají klid, pohodu a dlouhé písečné pláže. Kapverdská letoviska se velmi podobají těm, které najdeme v Egyptě či Tunisku. Rozhodně je však nemůžeme v žádném případě porovnávat. Kapverdy nabízí mnohem více luxusu a stálejší klimatické podmínky, které jsou vhodné k návštěvě po celý rok.

Stálé počasí na Kapverdách

Klima a podnebí na Kapverdských ostrovech je velmi příznivé. Po celý rok zde najdeme teploty mezi 20 – 30°C. Teplota moře u Kapverdských ostrovů je značně ovlivněna studenými proudy. Díky tomu se voda celoročně pohybuje okolo 23 – 24°C. Tedy žádná káva, ale rozhodně ani studená voda. Tyto teploty jsou přeci jen typické pro Atlantik.

Naopak voda v bazénu se ohřívá velmi rychle. S čím je nutné na Kapverdách počítat je fakt, že povětrnostní podmínky nejsou klidné. Vítr tu bude foukat neustále, nejsilnější bývá v počátku roku, proto je dobré myslet i na lehký svetr či mikinu v případě večerních procházek po nekonečně dlouhých plážích.

Last–minute

Dovolená na Kapverdských ostrovech je celoročně žádanou položkou cestovatelů. Největší nabídku zájezdů do této lokality však lze očekávat od konce listopadu do února. Právě v těchto měsících se nejvíce létá na Kapverdy a díky velké nabídce lze očekávat i velké množství last–minute zájezdů. Obvyklá cena se pohybuje okolo 25 tisíc korun.

Zobrazte si aktuální nabídku zájezdů na Kapverdy >>

Rozhodnete–li se pro dovolenou na poslední chvíli, v případě Kapverd neváhejte příliš dlouho. Cestovky drží kapacity omezené, proto se celková dostupnost nemusí shodovat s vašimi představami a odlety do druhého dne bývají zpravidla vyprodány.

Nejlepší dobou pro nákup last–minute dovolené na Kapverdách je 7–3 dny před odletem.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (3 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.