Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

http://rexoil.it/?filmografiya=incontri-gratis-firenze&f26=95 🇶🇦 Katar / Doba letu

Doba letu do Kataru a kudy se letí do Dauhá

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

http://bossons-fute.fr/?fimerois=rencontres-internationales-du-thoronet&1e5=c4 Hlavním letištěm Kataru je jediné mezinárodní letiště Doha Hamad International Airport nacházející se na východním pobřeží ostrova a asi 5 kilometrů jižně od hlavního města Dauhá. Přímá linka mezi Prahou a Dauhá je operována dvakrát denně leteckou společností Qatar Airways. Pokud vás zajímá, jak dlouho a kudy se letí, pak jste na správném místě.

Doba letu do Dauhá

Průměrná doba letu do Kataru, konkrétně na letiště v Dauhá trvá untimely okolo 5,5 hodiny. Závisí na větrnostních podmínkách a druhu letounu, kterým poletíte. Na lince z Prahy totiž létá menší letoun Airbus A320 a větší Boeing 787 Dreamliner.

Doba letu Praha–Dauhá:

  • 5 hodin 30 minut s letadlem Boeing 787 Dreamliner
  • 6 hodin s letadlem Airbus A320

Vzdálenost mezi oběma městy je pak ortodromou 4 226 kilometrů. Skutečná délka letu do Kataru pak bude okolo 4 500 kilometrů s přihlédnutím na letovou trasu.

Trasa letu do Dauhá

Pokud vás zajímá, kudy letadlo přesně letí, nebude nic jednoduššího než si na svém palubním monitoru zapnout letovou mapu a sledovat tak trasu živě. Nemůžete–li se však dočkat, níže přikládám screen letové trasy Boeingu 787 společnosti Qatar Airways z Prahy do Doha.

Trasa letu z Prahy do Dauhá v Kataru
Trasa letu z Prahy do Dauhá v Kataru

Jak vidíte z mapy letu, letadlo krátce po startu míří na Slovensko, Maďarsko a Rumunsko, poté přeletí část Černého moře a znovu nad pevninou přes Turecko a Írán míří přes Perský záliv na své finální přiblížení do Kataru.

Díky ekonomickému a diplomatickému embargu nemohou lety Qatar Airwavs létat přes území Saúdské Arábie, proto ji musí takto oblétat.

Typ letadla

Jak už bylo výše zmíněno, z Prahy do Dauhá létá společnosti Qatar Airways. Mimo odletů z Prahy využijete tohoto národního dopravce též při případných odletech z Vídně, Budapešti, Varšavy, Mnichova, Frankfurtu a dalších evropských letišť.

Z Prahy se létá dvakrát denně a v aktuální sezóně 2018/2019 se Itanhaém střídají letadla úzkotrupá A320 pro 134 cestujících a širokotrupá B787 pro 254 cestujících.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *