Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Dovolená na Kubě s doutníkem, kubánským rumem a salsou

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Kuba je pravým karibským rájem a kdokoliv míří na dovolenou právě do Karibiku, měl by alespoň zvážit pobyt v zemi doutníků, salsy a vynikajícího kubánského rumu. Chybět samozřejmě nebudou ideální podmínky pro odpočinek ve stínu kokosových palem, dlouhé písčité pláže a křišťálové moře vyhřáté na nekompromisní teplotu 26 °C. Dovolená na Kubě je vhodným zpestřením zimních sychravých měsíců.

Kuba je dle informací každoročně nejžádanější exotickou destinací u českých turistů mířících k moři s cestovními kancelářemi. Desítky tisíc Čechů neodolá lákavým pobídkám v podobě sexe gratuit sur villemomble cenově dostupných all inclusive zájezdů na Kubu. Není se čemu divit, kdo si rád užívá v luxusním komplexu s bazény a soukromými plážemi, jaké nenajdete nikde jinde než v Karibiku, zvolí Kubu za své místo pro příští dovolenou.

http://hdluce.com/?krakene=bacheca-incontri-melfi&567=3f Menu: DovolenáLetoviskaZájezdy

Dovolená

Kuba byla dlouhou dobu ze strany turismu přehlížena a až v posledních desítkách let se situace začala zlepšovat. Na pobřeží byly vybudovány nové luxusní resorty nejvyššího standardu, přizpůsobily se vízové podmínky a tak se odstartovala štace jedné karibské perly. Kuba proslula zejména veterány okupující ulice v Havaně, tanec v rytmu salsy, koktejly vyráběné z nejkvalitnějšího kubánského rumu a legendární kubánské doutníky. Není asi nikdo, kdo by si tyto čtyři elementy nedokázal spojit s Kubou.

Ulice v Havaně
Havana

Mimo výše uvedeného Kuba samozřejmě vyniká ideálními podmínkami pro odpočinek u moře. Pláže, tak jak je známe z obrázků, jsou tu mnohem krásnější, větší a bělejší. Moře je teplé, čisté a klidné, i proto se Kuba hodí pro dovolenou s malými dětmi či pro seniory.

Obdivujte luxusní komunistické paláce kontrastující společenské chudině v ulicích hlavního města Havany, národní park Viňales, koloniální město Trinidad nebo luxusní plážové letovisko Varadero.

http://cinqueterrecorniglia.com/?krovosos=tatuaggio-femminile-sole&b03=db Proč na dovolenou na Kubu?

 • Dlouhé bílé pláže
 • Ideální pro zimu u moře
 • Průzračné a teplé Karibské moře
 • Mnoho možností jak trávit volný čas aktivně
 • Nejlepší koktejly z kubánského rumu
 • Nízké ceny zájezdů s All inclusive
 • Vysoký standard 4 a 5 hvězdičkových resortů

Odhalte dnešní tajné nabídky zájezdů na Kubu >>

Letoviska

Dovolená na Kubě ano, ale kde? Jak si správně vybrat ideální lokalitu nebude v tomto státě problém – celému ostrovu totiž vévodí jediné proslulé letovisko Varadero. I přesto, že sem míří zhruba 70 % cestovatelů, máme ještě zbývající třetinu těch, kteří volí jinou lokalitu, pojďme se na ně podívat detailněji. Letoviska na Kubě jsou tato:

 • Cayo Coco
 • Cayo Largo
 • Cayo Santa Maria
 • Holguín
 • La Habana (Havana)
 • Varadero

Cayo Coco je společně s Cayo Guillermo jedním z nejkrásnějších letovisek severní Kuby. Toto panenské souostroví zvané jako Archipiélago de Camagüey je známé pod názvem Královské zahrady nabídne nejlepší podmínky pro potápění na Kubě. Ostrůvky jsou totiž obehnané druhou největší korálovou bariérou na světě. Očekávejte tu tak pestrý podmořský život.

Cayo Largo je asi tím nejkrásnějším, co na Kubě můžete vidět. Malý ostrov nabídne neskutečných 27 kilometrů běloskvoucích pláží s tyrkysovým mořem, korálovými útesy a autentickou přírodou.

Cayo Santa María je dalším ostrůvkem, který patří do Královských zahrad a stejně jako výše uvedené ostrovy nabídne na 10 kilometrů bělostných pláží s ideálními podmínkami pro šnorchlování i potápění podél korálového útesů. Cayo Santa María patří ke světovému dědictví UNESCO.

Hulguín je město i region v jednom. Právě zde kdysi přistál slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus. Vychutnejte si méně známé kubánské letovisko, ale o to více s autentičtější Kubou.

Havana je hlavním městem Kuby a jeho návštěvu by asi neměl vynechat žádný cestovatel, který tráví svou první dovolenou na Kubě. Nabídne neopakovatelnou atmosféru s koloniálními památkami, pouliční umělce a světově proslulý bar La Bodeguita del Medio s vyhlášeným koktejlem Mojito!

Varadero jak již bylo několikrát napsáno je to, proč drtivá většina turistů míří na dovolenou na Kubu. Nabídne spoustu menších hotelů i luxusních 5* letovisek zasazených do palmových hájů se soukromými plážemi. Můžete očekávat mnoho, ale i přesto vás realita několikrát vyvede z úžasu. Varadero je prostě ideálním místem k trávení zimního odpočinku v teple a u moře.

Varadero a pláže
Pláže ve Varaderu

Zájezdy

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Kuby v rámci skupinových zájezdů skrze cestovní kanceláře, dovolená vás bude stát v rozmezí 25–40 tisíc v závislosti na vybraném hotelu a délce pobytu.

Dá se říci, že je mnohdy lepší si připlatit 5 tisíc a místo 3* hotelu obdržíte pobyt v luxusním 5* resortu přímo u pláže. Náročnější klientela vyžadující soukromé a izolované hotely si připraví nejméně 40 tisíc a s horní hranicí už se dostáváme i k vyšším desítkám tisíc korun.

Osobně bych doporučil zlatou střední cestu a to 5* nejlevnější resorty na Kubě s all inclusive a dobou pobytu 8–11 dní. Cena se pak pohybuje okolo 33.000 Kč a to je dle mě naprosto v pořádku. Například tato dovolená na Kubě vypadá dobře >>

Nedá se bohužel příliš spoléhat na last–minute zájezdy, protože cestovky už nenakupují kapacitu v letadlech, ale kupují samostatné letenky a ty nedovolují tolik snižovat cenu. Proto třeba z původních 30 tisíc zaplatíte např. 27 tisíc, ale budete velmi omezeni co do počtu termínů, tak především dostupných hotelů. Ideální pro dovolenou na Kubě je nákup zájezdu ve first–minute akcích.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.