Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Maroko Agadir

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Agadir dovolená – jedno z mála marockých letovisek, do kterého míří většina turistů mířících na dovolenou u moře do této země severozápadní Afriky.

Úvod k destinaci Agadir

Letovisko Agadir je nepochybně nejoblíbenějším cílem turistů, kteří do Maroka každoročně míří za teplem, sluníčkem a mořem. Letovisko leží u nádherné a veliké písečné pláže, která má tvar půlkruhu a je otočená do jihozápadního směru. Každovečerní pozorování západu slunce nad hladinou Atlantského oceánu je dech beroucím zakončením dalšího pěkného dne Vaší dovolené. Dovolenou si v této oblasti užije každý, kromě čistého moře se nabízí mnoho výletů a to jak pěších po městě, tak autokarových do přilehlých koutů Maroka.

Oblast Agadir, Maroko

Agadir leží v jižní části Maroka u Atlantského oceánu. Agadír je středně velké město srovnatelné například s tureckou Alanyí nebo egyptskou Hurghadou. Město v bylo v roce 1960 kompletně zničeno zemětřesením. Památky a historicky cenné budovy tu tedy nenajdete. Maročané Agadir po zemětřesení znovu vystavěli a přizpůsobili ho potřebám turistů.

Hotely leží přímo u 10 kilometrů dlouhé pláže a kolem ní se táhnou pěší promenády jako stvořené pro večerní procházky nebo raní jogging. Město protínají široké bulváry lemované místními restauracemi, malými obchůdky a kavárnami.

Vyražte na dovolenou do Agadiru. Máme nejlepší ceny!

Ubytovacích kapacit je tu dostatek, vybírat můžete z hotelů všech kategorií. Většina z nich leží přímo u plážové promenády, z ostatních se k moři dostanete po krátké procházce. Větší hotely jsou zasazené do zahrad plných kaktusů a palem, od hotelového bazénu stačí projít stínem zavlažované zahrady a už se před Vámi otevírá mohutný oceán.

Pevnost Kasbah

Nad Agadirem se vypíná dominantní hora s pevností Kasbah. Opevnění zde bylo vybudováno už v roce 1540, bohužel i tuto stavbu poznamenalo výše vzpomínané zemětřesení. Pevnost Maročané opravili, uvnitř už ale nic nenajdete. I tak místo doporučuji navštívit, je odsud krásný výhled na moře, velkou půlkruhovou pláž i celý Agadir.

maroko agadir
<strong>Pohled na pláž a letovisko Agadir, Maroko</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Marco Riss / wiki</span>

Letiště Agadir

Přímo u letoviska, necelých 10 kilometrů, je mezinárodní letiště Agadir – Al Massira, které odbavuje veškeré pravidelné i charterové lety z Evropy. Pokud do Maroka vyrazíte s cestovní kanceláří, tak po 3,5 hodinovém letu z ČR na Vás bude čekat autobus, který Vás odveze do Vámi vybraného hotelu. Transfer z letiště je rychlý, a tak se v případě dopoledního odletu z Prahy určitě ještě tentýž den stihnete vykoupat v moři.

Pláže a koupání v Agadiru

Jak jsem již už naznačil, hlavní pláž je dlouhá a široká. Je pokryta jemným pískem a má pozvolný vstup do moře. Na některých místech musíte jít odhadem 100 až 150 metrů, abyste si pořádně zaplavali. Letovisko je co se pláže týče na dovolenou pro rodiny s dětmi naprosto ideální. Podobně jako v Saidia, i zde je pláž ohraničena a hlídána tak, aby na ni neměli přístup obchodníci, kteří by Vám rušili Vaši dovolenkovou idylu. Pláž v hlavní sezóně hlídají plavčíci i policisté, kteří jsou vidět často i na koních.

U Agadiru je i několik menších pláží, kde má v sezóně člověk více soukromí. Příkladem takové pláže je Taghazout, kam dojedete speciálním autobusem přímo z centra Agadiru.

Aktuální počasí Agadir

Agadir je typický svým oceánským klimatem, tedy malé teplotní výkyvy mezi zimou a létem. Nejteplejším letním měsícem je srpen, kdy denní teploty dosahují 30°C. Léto je teplotně daleko mírnější než v Egyptě nebo v Řecku, ovšem naprosto dostačují na příjemnou letní dovolenou u moře. Charakter podnebí je podobný Kanárským ostrovům, které ostatně leží nedaleko.

[forecast location=“Agadir“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Agadir, Maroko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Dovolená Agadir

Agadir je příjemná změna oproti klasickým středomořským destinacím. Letovisko vyniká čistým oceánem, opravdu velikou pláží a blízkostí jak restaurací tak nejrůznějších obchůdků, ke kterým snadno dojdete z kteréhokoliv hotelu. Agadir není pravé Maroko, je daleko evropštější než jiná místa v Maroku. I proto jakékoliv obavy z cesty sem nejsou na místě. Jen ti z Vás, kteří dychtí po opravdu horkých letních dnech by raději měli uvažovat i jiném místě, letovisku Saidia na severu Maroku, případně se poohlédnout po úplně jiné zemi.

Podívejte se na přehled aktuálně nejlevnějších zájezdů do Maroka!

Mapa Agadir, Maroko

Město leží v jižní části Maroka, na pobřeží Atlantského oceánu… Mapa Agadiru je umístěna v pravé straně této stránky.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (12 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *