Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Maroko Casablanca

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

V Maroku byste nenašli kosmopolitnější město než je Casablanca. Přímořská metropole, ve které nepoznáte, že jste v arabském světě, je hlavním hospodářským tahounem celé země. Nejen že představuje hlavní vstupní bránu do Maroka, způsob života v Casablance se blíží některým jihoevropským metropolím a každopádně vás překvapí, že arabské ženy tu nechodí zahalené. Casablanca je zastávkou snad každého poznávacího zájezdu a ani žádný individuální turistu by ji neměl minout, ne tak kvůli místním památkám jako kvůli způsobu života, který se v arabském světě jen tak nevidí.

Poloha města Casablanca

Casablanca leží přímo na pobřeží Atlantického oceánu a je tak největším a nejdůležitějším marockým přístavem. Nachází se v severní části země. Vydali-li byste se po pobřeží směrem na severovýchod, po 90 kilometrech byste dojeli do hlavního města Rabatu. Po hlavním tahu byste mohli pokračovat dál, přes Fés až k pobřeží Středozemního moře a letovisku Saidia. Vyrazili-li byste opačným směrem, hlavní silniční tah protínající Maroko od severu k jihu by Vás nejdříve zavedl do turisticky známého města Marrakéš a až potom až do nejoblíbenější dovolenkové oblasti v Maroku, do Agadiru.

Vyrazte na dovolenou do Maroka. Doporučujeme – nejlepší ceny!

Všudypřítomný francouzský styl

maroko, casablanca
<strong>Kosmopolitní Casablanca – Maroko</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Othmanlah / wiki</span>

Francie měla na Maroko v minulosti opravdu veliký vliv, který je dnes vidět ve všech větším městech severního Maroka, ale pokud bych měl uvést jeden příklad za všechny, byla by to právě Casablanca. Casablanca byla Francouzi dokonce založena. Francouzská architektura je znát na každém kroku, široké a dlouhé bulváry lemované kavárnami a restauracemi, prostorné pobřežní promenády osázené velikými palmami, právě to a mnohem více Vám Casablance bude připomínat domovinu Evropy.

Na hlavních bulvárech je spousta obchodů, mnohé z nich jsou luxusní značkové butiky. V Casablance je i vůbec největší obchodní centrum v celém Africe. V Morocco Mall, který se rozkládá na 250 tisících metrech čtverečních a byl otevřen v prosinci 2011, najdete kromě obchodů i obří akvárium. V akváriu žije na 40 druhů ryb a jeho objem je úctyhodných 1 milion litrů.

V Casablance žije 3 100 000 lidí.

Letiště Casablanca

V Casablance je největší mezinárodní Marocké letiště, které kromě mezinárodních letů do Evropy a Severní Ameriky odbavuje a národní lety v rámci Maroka do Marrakeše, Rabatu, Agadiru, Oujdy a Tangieru. Doba letu do Casablancy je zhruba 3 hodiny a 40 minut.

Památky a turistické zajímavosti

Mešita Hassana II.

Mešita Hassana II., Hassan II. Mosque nebo Grande Mosquée Hassan II., to je nejvýznamnější mešita Maroka. Stavba mešity byla dokončena až v roce 1993 za vlády krále Hassana II. Mešita Hassana II. je jediná mešita, v Maroku, kterou budete moci jako nemuslimové navštívit. Stavba je to opravdu obrovská, mnohem větší než mnohé gotické katedrály v Evropě. Pojme neuvěřitelných 25 tisíc lidí a na přilehlé prostory, které do areálu mešity patří se vejde další 80 tisíc. Věž mešity, tzv. minaret je 210 metrů vysoký (pro představu téměř stejně vysoká je i Žižkovská věž v Praze), je vidět na kilometry daleko. její návštěva stojí za to.

Maroko, Casablanca, parc de la Ligue Arabe
<strong>Maroko, Casablanca, parc de la Ligue Arabe</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Jaakko Sakari Reinikainen / wiki</span>

Parc de la Ligue Arabe

Parc de la Ligue Arabe, to je největší městský park nápadně připomínající parky v Paříži. Není se čemu divit, jeho výstavba byla podmaněna francouzským stylem a dnes je to ideální místo pro odpočinek nebo odpolední procházku.

Casablanská Medina

Medina, čili staré centrum, je dalším místem, kde v Casablance potkáte nejednoho turistu. Medina ale není tak veliká jako uvidíte v marockých královských městech, např: ve Fesu nebo Marrakéši. To poukazuje na fakt, že Casablanca zkrátka v minulosti, ještě před příchodem Francouzů, nebyla zdaleka tak významná jako je v současnosti.

Aktuální počasí Casablanca

V Casablance panuje oceánské klima, ačkoliv je v severní Africe, nejsou tu tak patrné rozdíly mezi létem a zimou. Informace o podnebí i aktuálním počasí najdete na speciální stránce věnované tomuto tématu Počasí casablanca.

[forecast location=“Casablanca, Morocco“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro město Casablanca, Maroko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Maroko, to jsou krásné pláže a především levná dovolená

Mapa Casablanca, Maroko

Casablanca – marocká metropole na pobřeží Atlantského oceánu… Mapa je umístěna v pravém bloku.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *