Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Maroko Casablanca

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

namoro pra casar V Maroku byste nenašli kosmopolitnější město než je Casablanca. Přímořská metropole, ve které nepoznáte, že jste v arabském světě, je hlavním hospodářským tahounem celé země. Nejen že představuje hlavní vstupní bránu do Maroka, způsob života Deyang v Casablance se blíží některým jihoevropským metropolím a každopádně vás překvapí, že arabské ženy tu nechodí zahalené. Casablanca je zastávkou snad každého poznávacího zájezdu a ani žádný individuální turistu by ji neměl minout, ne tak kvůli místním památkám jako kvůli způsobu života, který se v arabském světě jen tak nevidí.

Poloha města Casablanca

dating site espinosa de los monteros Casablanca leží přímo na pobřeží Atlantického oceánu a je tak největším a nejdůležitějším marockým přístavem. Nachází se v severní části země. Vydali-li byste se po pobřeží směrem na severovýchod, po 90 kilometrech byste dojeli do hlavního města Rabatu. Po hlavním tahu byste mohli pokračovat dál, přes Fés až k pobřeží Středozemního moře a letovisku Saidia. Vyrazili-li byste opačným směrem, hlavní silniční tah protínající Maroko od severu k jihu by Vás nejdříve zavedl do turisticky známého města Marrakéš a až potom až do nejoblíbenější dovolenkové oblasti v Maroku, do Agadiru.

Vyrazte na dovolenou do Maroka. Doporučujeme – nejlepší ceny!

Všudypřítomný francouzský styl

maroko, casablanca
<strong>Kosmopolitní Casablanca – Maroko</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Othmanlah / wiki</span>

Francie měla na Maroko v minulosti opravdu veliký vliv, který je dnes vidět ve všech větším městech severního Maroka, ale pokud bych měl uvést jeden příklad za všechny, byla by to právě Casablanca. http://ambatogokoweit.com/?mikster=site-de-rencontre-fran%C3%A7ais-2021&47b=3a Casablanca byla Francouzi dokonce založena. Francouzská architektura je znát na každém kroku, široké a dlouhé bulváry lemované kavárnami a restauracemi, prostorné pobřežní promenády osázené velikými palmami, právě to a mnohem více Vám Casablance bude připomínat domovinu Evropy.

Na hlavních bulvárech je spousta obchodů, mnohé z nich jsou luxusní značkové butiky. V Casablance je i vůbec největší obchodní centrum v celém Africe. V Morocco Mall, který se rozkládá na 250 tisících metrech čtverečních a byl otevřen v prosinci 2011, najdete kromě obchodů i obří akvárium. V akváriu žije na 40 druhů ryb a jeho objem je úctyhodných 1 milion litrů.

V Casablance žije 3 100 000 lidí.

Letiště Casablanca

V Casablance je největší mezinárodní Marocké letiště, které kromě mezinárodních letů do Evropy a Severní Ameriky odbavuje a národní lety v rámci Maroka do Marrakeše, Rabatu, Agadiru, Oujdy a Tangieru. Doba letu do Casablancy je zhruba 3 hodiny a 40 minut.

Památky a turistické zajímavosti

Mešita Hassana II.

Mešita Hassana II., Hassan II. Mosque nebo Grande Mosquée Hassan II., to je nejvýznamnější mešita Maroka. Stavba mešity byla dokončena až v roce 1993 za vlády krále Hassana II. Mešita Hassana II. je jediná mešita, v Maroku, kterou budete moci jako nemuslimové navštívit. Stavba je to opravdu obrovská, mnohem větší než mnohé gotické katedrály v Evropě. Pojme neuvěřitelných 25 tisíc lidí a na přilehlé prostory, které do areálu mešity patří se vejde další 80 tisíc. Věž mešity, tzv. minaret je 210 metrů vysoký (pro představu téměř stejně vysoká je i Žižkovská věž v Praze), je vidět na kilometry daleko. její návštěva stojí za to.

Maroko, Casablanca, parc de la Ligue Arabe
<strong>Maroko, Casablanca, parc de la Ligue Arabe</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Jaakko Sakari Reinikainen / wiki</span>

Parc de la Ligue Arabe

Parc de la Ligue Arabe, to je největší městský park nápadně připomínající parky v Paříži. Není se čemu divit, jeho výstavba byla podmaněna francouzským stylem a dnes je to ideální místo pro odpočinek nebo odpolední procházku.

Casablanská Medina

Medina, čili staré centrum, je dalším místem, kde v Casablance potkáte nejednoho turistu. Medina ale není tak veliká jako uvidíte v marockých královských městech, např: ve Fesu nebo Marrakéši. To poukazuje na fakt, že Casablanca zkrátka v minulosti, ještě před příchodem Francouzů, nebyla zdaleka tak významná jako je v současnosti.

Aktuální počasí Casablanca

V Casablance panuje oceánské klima, ačkoliv je v severní Africe, nejsou tu tak patrné rozdíly mezi létem a zimou. Informace o podnebí i aktuálním počasí najdete na speciální stránce věnované tomuto tématu Počasí casablanca.

[forecast location=“Casablanca, Morocco“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro město Casablanca, Maroko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Maroko, to jsou krásné pláže a především levná dovolená

Mapa Casablanca, Maroko

Casablanca – marocká metropole na pobřeží Atlantského oceánu… Mapa je umístěna v pravém bloku.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *