Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Ceny v Maroku, ceny potravin

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Maroko, země na severozápadním cípu Afriky, je relativně levnou zemí. Určitě z pohledu západoevropanů a i čeští turisté zde mají pocit, že je to země levnější. Tento fakt se odráží napříč všemi službami, nižší ceny jsou i v restauracích a ani za potraviny v obchodech nezaplatíte tolik, co jste zvyklí.

V Maroku je levněji

Přesně řečeno, Maroko je mírně levnější zemí než Česká republika. Na druhou stranu tu jsou ceny obecně mírně vyšší než v dalších severoafrických, turisticky velmi oblíbených zemí jako je Tunisko a Egypt.

Maroko je relativně velká země a kutlurně velice odlišná od ČR. Obě dvě tyto hlediska se v místních cenách přímo odrážejí. Za prvé záleží na tom, v jakém koutě země se právě nacházíte. Levno je v odlehlých vnitrozemských částech země, o něco dráž už je v metropolitních oblastech Rabatu a Casablancy na pobřeží Atlantického oceánu a obecně nejvyšší ceny jsou právě tam, kam míří nejvíce turistů. To je fakt, který je logický a nic s ním nenaděláme. V oblíbeném marockém letovisku Agadir nebo v turisticky hojně navštěvovaném Marakeši ve vnitrozemí jsou ceny ve srovnání s dalšími částmi Maroko šroubovány nahoru, míří jsou totiž za odpočinkem mnoho turistů ze západní Evropy.

Smlouvání

Zatímco v restauracích a běžných obchodech, jsou ceny pevně dané a vždy někde napsané, na tak populárních marockých tržištích se zásadně smlouvá. Ceny tu nikde napsané nejsou, neostýchejte se smlouvat, jedině tak koupíte poměrně kvalitní ručně vyráběný suvenýr za velmi levný peníz.

 

Dovolená na krásných marockých plážích? Máme ty nejnižší ceny! Zájezdy již za 7 800 Kč

 

Marocký turistický rozpočet

Běžný turista baťůžkář vyjde s rozpočtem 300 DH (zkratka pro marockou měnu dirham), tedy se zhruba 750 Kč na den. Většina lidí jede na dovolenou do Maroka (levné nabídky zájezdů zde) ale za odpočinkem a nikoliv za cestováním po zemi, budete-li mít zaplacenou plnou penzi či dokonce all inclusive stravování v hotelu, to Váš denní rozpočet razantně sníží.

Ceny potravin

 • 0,25 litru džusu – 4 Dh
 • 1,5 litru balené vody – 6 Dh
 • 2 litry coly – 12 Dh
 • Malý chleba – 2 Dh
 • 1 kg pomerančů – 6 Dh

Ceny v restauracích

V restauracích se můžete najíst velmi levně, ale také velmi draze, v obou případech do syta. V luxusních restauracích s velbloudy si dáte hlavní chod za 200 MAD (v přepočtu za 450 Kč, MAD – další zkratka pro marocký dirhám), jídlo v pouličních stáncích koupíte za 20 MAD.

 • Omeleta – 15 Dh
 • Pizza – 30 Dh
 • Hamburger – 20 Dh
 • Polévka – 15 Dh
 • Káva – 10 Dh
 • Běžný chod – 20 až 50 Dh, ryby 60+

Ceny zájezdů, ceny dovolených

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že dovolená v Maroku vyjde dráž než např. v Řecku nebo v Tunisku, upřímně bych si dovolil tvrdit, že opak je pravdou. Delší let se do konečné ceny zájezdu neprojeví vůbec. Cena týdenní dovolené s polopenzí pro jednu osobu vychází na 11 000 Kč, pobyt All inclusive koupíte od 14 500 Kč. Ceny padají s přibližujícím se odletem, doporučuji sledovat last minute a nebo naopak vybírat s velkým předstihem v takzvaných first minute akcích, ve kterých zarezervujete zájezd rovněž levněji.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (17 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *