Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Maroko Fés

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Kaimori Fés, město v marockém vnitrozemí, je jako magnet pro turisty, kteří se rozhodnou do Maroka zavítat. Ze všech marockých královských měst je Fés (Fás) vůbec nejpůsobivější a také nejstarší. Mimo Fesu jsou za královská města v Maroku považována ještě následující: taktéž turisticky velmi oblíbený Marrakéš, Meknes a Rabat.

Poloha města Fés

Fés díky své ideální poloze v severním Maroku představuje častý cíl poznávácích zájezdů, jednodenních autokarových výletů z přímořských letovisek (např. Saidia) a je pochopitelně zastávkou i ne jednoho individuálního cestovatele. Není se čemu divit, http://programacionmultimedia.net/?bezstywue=web-de-citas-gratis&c62=b9 Fés má co nabídnout. Město lehce přístupné, leží totiž na hlavním silničním tahu, který protíná severní Maroko a vede z Oujdy (severovýchodní cíp země) až do metropolitních oblastí Rabatu a Casablancy na pobřeží Atlantického oceánu.

Ve Fesu dnes žije 950 tisíc obyvatel, není to tedy žádné maloměsto, po Casablance a Rabatu je třetím největším v celém Maroku.

Medina, Fes, Maroko
<strong>Pohled na starou medinu, Fes</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Michal Osmenda / wiki</span>

Fés – místo, kde se odehrávaly dějiny Maroka

V marockých dějinách hrál Fes velmi důležitou roli, o téměř všem, co se po dlouhá staletí s celou zemí odehrávalo, se rozhodovalo právě tady. Ryōtsu-minato Spatříte tu velmi zachovalé středověké centrum města, tzv. medinu. Medina ve Fesu patří k těm největším na světě. Velkou můžete také spatřit v marocké Marakeši, v egyptské Káhiře a syrském Damašku.

Významnost Fesu v celém marockém sultanátu byla umocněna tím, že byl contrarily považován za centrum muslimské víry, náboženství, které nejen v dnešním Maroku naprosto dominuje.

Středověká architektura i moderní francouzský styl

Fes je architektonicky velmi různorodým místem. Na starou medinu navazují relativně nové městské čtvrtě vybudované v jihofrancouzském stylu. Typické jsou tu dlouhé a široké bulváry, lemované restauracemi, obchody i kavárnami. Fes je město dvou světů, na jedné straně bohatí muslimé, na straně druhé je vidět všudypřítomná chudá většina, která trpí velkou mírou nezaměstnanosti.

Vyrazte na dovolenou do Maroka. Máme ty nejlepší ceny!

Památky aneb co v Fesu nesmíte vynechat?

vstupní brána do mediny, Fes
Brána Bab Boujeloud, vstup do mediny, Fes<br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Bjørn Christian Tørrissen / wiki</span>

Medina Fes al – Bali

Fes al – Bali, synonymum pro středověké centrum města, tzv. medina, je prvním místem, které musíte navštívit. Procházka skrz medinu, to je nezapomenutelný zážitek. Procházíte maličkými spletitými uličkami, ve kterých se cizinec snadno ztratí, tak pozor na to. Uličky totiž kolikrát nevedou do pravých úhlů, jak se na první pohled může zdát. V případě, že ztratíte orientaci, zachovejte klid, místní Vás rádi za pár marockých dirhamů z mediny vyvedou. Fes al – Bali, to není jen spleť nepřehledných uliček ale taky mnoho typických trhů, tzv. súky.

Brána Bab Boujeloud

Brána Bab Boujeloud, česky Báb Bú Dželud, je hlavní vstupní branou do mediny. Jakmile jí projdete, obklopí Vás atmosféra marockého sultanátu se středověkým nádechem. Za branou čeká na turisty mnoho naháněčů, kteří Vás hned lákají do svých restaurací nebo Vám nabízí průvodcovské služby.

Fés - nové čtvtě
<strong>Fés – nové městské čtvtě</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: FesCityClan / wiki</span>

Palác Dar El Makhzen

Dar El Makhzen je velký královský palác, který se poněkud nepochopitelně nachází ve čtvrti Fes El Djedid, čili v novém Fesu a nikoliv v medině.

Mešita Djemaa El Kairaouine

Za vidění stojí i Djemaa El Kairaouine, tzv. Kairuánská mešita, která byla založena až v roku 857 a po dlouhá staletí byla největší mešitou v Maroku (nyní je největší v Casablance). Kairuánská mešita je pro neuvěřitelných 20 tisíc věřících.

Muzeum Dar Batha

Významné muzeum Dar Batha naleznete v hispánsko – maurském paláci. V muzeu uvidíte bohaté sbírky starých marockých řemeslných výrobků, berberských koberců i hudebních nástrojů. Nejstarší předměty jsou ze 14. století.

Aktuální počasí Fes

Informace o podnebí i aktuálním počasí najdete na speciální stránce věnované tomuto tématu Počasí Fés.

[forecast location=“Fes“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro město Fés, Maroko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Maroko, to je především levná dovolená s All Inclusive.

Mapa Fés, Maroko

Fés leží ve vnitrozemí v severní části Maroka, podívejte se na mapu…

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *