Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Maroko Marakéš

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Lebanon Marakéš (Marrákeš, francouzsky Marrakech) je čtvrté největší město Maroka. Marakeš byste v nabídkách cestovních kanceláří hledali marně, světlé výjimky tvoří pouze osamělé poznávací zájezdy. Město se svými 800 tisíci obyvateli totiž neleží u moře jako popisované nejoblíbenější marocké destinace Agadir a Saidia. Marrákeš se totiž nachází v centrálním Maroku, z jedné strany je poušť, na straně druhé se vypíná na naše poměry mohutné pohoří Vysoký Atlas. A pokud se do této končiny vydáte kdykoliv jindy než v létě, tak na horských vrcholech uvidíte sníh, něco, co se v Africe jen tak nevidí.

A ačkoliv se nejedná o přímořskou destinaci, je poměrně online dating ukraine forum hojně turisty navštěvován, turistům má co nabídnout a turistický ruch zde patří k tahounům místní ekonomiky.

Potom co do Marakéše přijede, tak edgily Vás obklopí ta pravá marocká atmosféra. Oblast se se svým charakterem i způsobem života značně liší od přímořských metropolí Casablancy a Rabatu nebo od výše vzpomínaných turistických letovisek. Město je daleko více pouštní a berberský způsob života je patrný na každý pohled.

Vyrazte na dovolenou do Maroka. Máme nejlepší ceny!

regalo para una chica Délka letu do Marakéše odpovídá zhruba 2.800 kilometrů, doba letu do Marakéše 3 a půl hodinám.

Marrakech, tam kde se střetává evropská kultura s tou africkou

Marakeš, to není ta pravá černá Afrika. Tu byste se museli vydat hledat více jižněji. Z kulturního hlediska považuji Marrakech za takový předěl mezi Evropu a Afrikou. Na jedné straně značné množství evropských turistů a obchodníci a hoteliéři, kteří se na jejich přítomnosti snaží vydělat jako kdekoliv jinde na světě. Na straně druhé městský chaos, křik, nahánění turistů, přemlouvání a nucení je si něco koupit.

Památky aneb co v Marakéši nesmíte vynechat?

Samotné město nabízí turistů mnoho, navštívit můžete mnoho památek a věnujete-li na prohlídku města pár dní, nebudete litovat…

náměstí Djemaa El Fna, Marakéš, Maroko
<strong>Život na náměstí Djemaa El Fna, Marrakeš</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Luc Viatour / wiki</span>

Náměstí Djemaa el-Fna

Veliké náměstí v centru města, které musí vidět každý turista. Je to jedno velké tržiště, které se po soumraku mění v jeden velký gurmánský zážitek. Kuchaři Vám tu na počkání uvaří některou z marockých specialit nebo si můžete dát pravý pomerančový džus, který Vám před Vámi vymačkají z pomerančů. Všechno je na naše poměrně velice levné. Krom nesčetných možností stravování, které využívá nejeden turista, tu uvidíte zaklínače hadů, akrobaty, prodavače koření i hadích kůží.

Krom jednoho velkého trhu na náměstí Djemaa el-Fna narazíte v ulicích Marakéše na tzv. súky, tedy pouliční trhy, kde obchodníci nabízejí šperky, nejrůznější textilie, koberce a kožešinové výrobky.

Marakešské zahrady

Navštivte alespoň některou z městských zahrad, které jsou volně přístupní. Zahrady jsou opečovávané a zavlažované. Můžete tu posedět na lavičce a odpočinout si tak v oaze zeleni uprostřed jinak vyprahlého města. Jen namátkou, Jardin Agdal, tzv. Agdalská zahrady se zavložovacím systémem studní nebo Jardin Majorelle.

Koutoubijská mešita, Marakeš, Maroko
<strong>Koutoubijská mešita, Marakeš, Maroko</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Daniel Csörföly / wiki</span>

Kotúbijská mešita – Koutoubia

Jedna z dominant měst, 70 metrů vysoká mešita. Tento minaret patří k třem nejvýznamnějším minaretům na celém světě (další jsou v marockém Rabatu a španělské Seville). I okolo Kotúbijské mešity naleznete rozlehlé marakéšské zahrady.

Palais el-Badi

Tento palác, který byl vybudován už v 16. století, je vůbec největším v celém Marakéši. Bohužel se v původním stavu nedochoval, žádné drahé materiály, které na jeho výstavbu byly přivezeny až z Indie nebo italský mramor tu již nenajdete. Ovšem i tak místo za návštěvu stojí a nedaleko paláce lze vstoupit do systému podzemních chodeb.

Aktuální počasí Marakeš

Informace o podnebí i aktuálním počasí najdete na speciální stránce věnované tomuto tématu Počasí Marakeš.

Podívejte se na přehled aktuálně nejlevnějších zájezdů do Maroka!

Mapa Marakéš, Maroko

Město leží v centrálním Maroku… Vyznačený bod na mapě znázorňuje centrum města.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *