Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Maroko Marakéš

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Marakéš (Marrákeš, francouzsky Marrakech) je čtvrté největší město Maroka. Marakeš byste v nabídkách cestovních kanceláří hledali marně, světlé výjimky tvoří pouze osamělé poznávací zájezdy. Město se svými 800 tisíci obyvateli totiž neleží u moře jako popisované nejoblíbenější marocké destinace Agadir a Saidia. Marrákeš se totiž nachází v centrálním Maroku, z jedné strany je poušť, na straně druhé se vypíná na naše poměry mohutné pohoří Vysoký Atlas. A pokud se do této končiny vydáte kdykoliv jindy než v létě, tak na horských vrcholech uvidíte sníh, něco, co se v Africe jen tak nevidí.

A ačkoliv se nejedná o přímořskou destinaci, je poměrně hojně turisty navštěvován, turistům má co nabídnout a turistický ruch zde patří k tahounům místní ekonomiky.

Potom co do Marakéše přijede, tak Vás obklopí ta pravá marocká atmosféra. Oblast se se svým charakterem i způsobem života značně liší od přímořských metropolí Casablancy a Rabatu nebo od výše vzpomínaných turistických letovisek. Město je daleko více pouštní a berberský způsob života je patrný na každý pohled.

Vyrazte na dovolenou do Maroka. Máme nejlepší ceny!

Délka letu do Marakéše odpovídá zhruba 2.800 kilometrů, doba letu do Marakéše 3 a půl hodinám.

Marrakech, tam kde se střetává evropská kultura s tou africkou

Marakeš, to není ta pravá černá Afrika. Tu byste se museli vydat hledat více jižněji. Z kulturního hlediska považuji Marrakech za takový předěl mezi Evropu a Afrikou. Na jedné straně značné množství evropských turistů a obchodníci a hoteliéři, kteří se na jejich přítomnosti snaží vydělat jako kdekoliv jinde na světě. Na straně druhé městský chaos, křik, nahánění turistů, přemlouvání a nucení je si něco koupit.

Památky aneb co v Marakéši nesmíte vynechat?

Samotné město nabízí turistů mnoho, navštívit můžete mnoho památek a věnujete-li na prohlídku města pár dní, nebudete litovat…

náměstí Djemaa El Fna, Marakéš, Maroko
<strong>Život na náměstí Djemaa El Fna, Marrakeš</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Luc Viatour / wiki</span>

Náměstí Djemaa el-Fna

Veliké náměstí v centru města, které musí vidět každý turista. Je to jedno velké tržiště, které se po soumraku mění v jeden velký gurmánský zážitek. Kuchaři Vám tu na počkání uvaří některou z marockých specialit nebo si můžete dát pravý pomerančový džus, který Vám před Vámi vymačkají z pomerančů. Všechno je na naše poměrně velice levné. Krom nesčetných možností stravování, které využívá nejeden turista, tu uvidíte zaklínače hadů, akrobaty, prodavače koření i hadích kůží.

Krom jednoho velkého trhu na náměstí Djemaa el-Fna narazíte v ulicích Marakéše na tzv. súky, tedy pouliční trhy, kde obchodníci nabízejí šperky, nejrůznější textilie, koberce a kožešinové výrobky.

Marakešské zahrady

Navštivte alespoň některou z městských zahrad, které jsou volně přístupní. Zahrady jsou opečovávané a zavlažované. Můžete tu posedět na lavičce a odpočinout si tak v oaze zeleni uprostřed jinak vyprahlého města. Jen namátkou, Jardin Agdal, tzv. Agdalská zahrady se zavložovacím systémem studní nebo Jardin Majorelle.

Koutoubijská mešita, Marakeš, Maroko
<strong>Koutoubijská mešita, Marakeš, Maroko</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Daniel Csörföly / wiki</span>

Kotúbijská mešita – Koutoubia

Jedna z dominant měst, 70 metrů vysoká mešita. Tento minaret patří k třem nejvýznamnějším minaretům na celém světě (další jsou v marockém Rabatu a španělské Seville). I okolo Kotúbijské mešity naleznete rozlehlé marakéšské zahrady.

Palais el-Badi

Tento palác, který byl vybudován už v 16. století, je vůbec největším v celém Marakéši. Bohužel se v původním stavu nedochoval, žádné drahé materiály, které na jeho výstavbu byly přivezeny až z Indie nebo italský mramor tu již nenajdete. Ovšem i tak místo za návštěvu stojí a nedaleko paláce lze vstoupit do systému podzemních chodeb.

Aktuální počasí Marakeš

Informace o podnebí i aktuálním počasí najdete na speciální stránce věnované tomuto tématu Počasí Marakeš.

Podívejte se na přehled aktuálně nejlevnějších zájezdů do Maroka!

Mapa Marakéš, Maroko

Město leží v centrálním Maroku… Vyznačený bod na mapě znázorňuje centrum města.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *