Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Maroko Rabat

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Rabat, marocké hlavní město od roku 1912, představuje díky své důležitosti jednu z hlavních vstupních bran do celé země. Malaybalay Rabat zároveň patří do čtyř tzv. marockých královských měst. Mimo něj do této skupiny patří turisticky velice oblíbená vnitrozemská města Fés, Marrakéš a Meknes.

Poloha města Rabat

Rabat leží v severní části Maroka Zarumilla na pobřeží Atlantického oceánu, tedy na západě země, přímo tam, kde se do oceánu vlévá řeka Bou Regreg. Hospodářsky silnější Casablanca je od Rabatu vzdálena pouhých 90 kilometrů. Rabat, ačkoliv je hlavním městem Maroka, není tak hospodářsky významný jako Casablanca. Pokud by se ale měl mezi těmito městy vybírat turista, Rabat by jednoznačně zvítězil, je tu totiž malebné centrum a mnoho zajímavých památek islámských a dokonce i římských antických památek.

Z turistického pohledu je Rabat zajímavý i v tom, že právě zde sídlí všechny zahraniční ambasády. Samozřejmě včetně té české, Velvyslanectví České rebubliky (Ambassade de la République Tcheque), pod jehož pravomoc nespadá pouze území Maroka, ale i Mauritánie a Senegal.

Staré centrum města je kolem dokola Schneeberg obehnáno mohutnými hradbami. Ty jsou jasnou známkou toho, že město bylo v minulosti jedním z nejdůležitějších míst v širokém okolí. V celé metropolitní oblasti Rabatu dnes žije 1,7 milionu obyvatel.

 

Vyražte na dovolenou do Maroka. Máme ty nejlevnější zájezdy!

 

Rabat – památky a zajímavosti

Kasbah of the Udayas

Kasbah of the Udayas, česky Udájský kasbah, je pevnost tyčící se na útesu vypínajícím se nad Atlatickým oceánem a ústím řeky Bou Regreg. Kasbah dnes patří mezi památky chráněné organizací UNESCO. Do pevnosti vstoupíte mohutnou bránou Mohadavců, která byla vystavěna už v roce 1195. Z pevnosti, respektive ze její signální plošiny, Plateforme du Sémaphore, sestoupit po schodech dolů až na pláž a vykoupat se v oceánu nebo dojít do Andaluských zahrad.

Hassanova věž

Monumentální Hassanova věž, anglicky Hassan Tower, francouzsky Le Tour Hassan, je dalším místem, které byste rozhodně neměli opominout navštívit. Výstavba věže začala taktéž v roce 1195, věž měří 44 metrů na výšku a dnes je to vůbec největší minaret na světě. Spolu s věží tu kdysi stála i obrovská mešita, tu zde dnes ale už nenajdete, byla zničena zemětřesením, které oblast postihlo v roce 1755.

Mausoleum Mohameda V.

Nově postavené Mausoleum Mohameda V. je dalším turistickým lákadlem Rabatu. Leží jen kousek od Hassanovy věže. V katakombách mauzolea naleznete hrobky marockého krále Mohameda V. a jeho dvou synů, krále Hassana II. a prince Abdallaha.

Chellah

Chellah, tak se nazývá starověké osídlení, jehož pozůstatky jsou přímo u ústí řeky Bou Regreg. Prohlédnout si tu můžete ruiny římského města Sala – Colonia a krom těchto antických památek včetně pozůstatků nejrůznější římských vymožeností (systémy na rozvod vody apod.) tu taktéž najdete pozůstatky islámského komplexu z pozdější doby. Ovšem ani z nich se mnoho nedochovalo, důvodem je výše vzpomínané zemětřesení v roce 1755.

Aktuální počasí Rabat

Rabat, tak jako i turisticky oblíbené letovisko Agadir na jihu Maroka, je typický svým oceánským klimatem. Tedy žádné prudké změny počasí, teploty jsou relativně stálé po celý rok. Informace o podnebí i aktuálním počasí najdete na speciální stránce věnované tomuto tématu Počasí Rabat.

[forecast location=“Rabat“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro město Rabat, Maroko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Rabat, Maroko

Rabat leží na pobřeží Atlantického oceánu…

[google-map-v3 width=“750″ height=“350″ zoom=“8″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“cs“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Rabat{}4-default.png{}Fás“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *