Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Rady na cestu do Maroka

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Pár základních informací a rad ještě před tím, než se do Maroka vydáte…

Časové pásmo, čas v Maroku

Maroko leží ve stejném časovém pásmu jako Velká Británie a recherche femme de menage boulogne billancourt v Maroku je tedy standardně o jednu hodinu méně než u nás, oproti středoevropskému času. Maroko zároveň rozlišuje zimní a letní čas. Ovšem marocký letní čas začíná až v květnu a každoročně také končí dříve než letní čas evropský. Přechod z letního času na zimní se rok od roku mění s ohledem na to, kdy začíná postní měsíc Ramadán.

Elektřina a zásuvky v Maroku

Pokud se nevydáte do zapadlých koutů země na jih až k oblasti Západní Sahara a budete se pohybovat v pouze civilizovanějších oblastech, tak se standardně setkáte s napětím 220 V – Balen stejné napětí jako v ČR. Marocké http://compagnieankreation.fr/?samosval=rencontre-femme-musulmane-senegalaise&b69=a2 zásuvky jsou s těmi českými kompatibilní.

Potřebné doklady

Český občan pro svou cestu do Maroka potřebuje o que fazer para seu pai deixar vc namorar pouze platný cestovní pas. Vízová povinnost pro krátkodobé pobyty byla zrušena v roce 2005, vstupní vízum potřebujete jen tehdy, přesáhne-li délka vašeho pobytu 90 dnů. Více o marockých vízech zde.

Ke vstupu do země musí každý vyplnit krátký vstupní formulář, do kterého vyplníte vaše osobní údaje a místa, na kterých se v Maroku plánujete pohybovat. Adresy vašich hotelů proto mějte při ruce. Formulář Vám rozdají letušky už v letadle, při vstupu do země po vodě ho dostanete na hranicích.

 

Dovolená na krásných marockých plážích? Máme ty nejnižší ceny! Týdenní letecké zájezdy již za 7 800 Kč

 

Velvyslanectví ČR v Maroku

Velvyslanectví České republiky v Maroku sídlí v Rabatu, přičemž příslušné konzulární úřady najdete i ve Fesu a Casablance. Sídlo české ambasády je…

Ambassade de la République Tcheque
Avenue Mohammed VI, 10, Rue Zankat Ait Melloul, Villa Merzaa
10000 Souissi-Rabat

Všechny potřebné informace o českém velvyslanectví včetně kontaktů a úředních hodin najdete zde.

Jakou vodu v Maroku pít?

V Maroku se vyhýbejte pití vody tekoucí přímo z kohoutků, Maroko, to je Afrika a místní voda obsahuje bakterie, na které naše těla zkrátka zvyklá nejsou. Kupujte vodu balenou, případně ji převařujte. Problematiku pitné vody v Maroku jsem podrobně rozepsal již dříve zde.

Kam dál? Přečtěte si o dirhamu, marocké měně.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (2 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *