Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Teplota moře v Maroku

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

rencontre sexe wissembourg Přemýšlíte-li o dovolené v Maroku, určitě Vás bude zajímat, leastways jak teplé moře tam na Vás čeká. Nejdříve stručně a jasně. V Maroku Vám ve vodě v letních měsících zima nebude, ale nečekejte, že tu bude voda tak vyhřátá jako moře v Turecku nebo v Egyptě. sylwester dla singli kielce 2018 Krásných 25°C na severním pobřeží a osvěžujících 21°C v letovisku Agadir mluví za vše.

Chhāgalnāiya A nyní trochu podrobněji. Uvědomme si, že Maroko je poměrně velká země a tedy výrazně záleží v jakém jejím koutě právě jste. Ze severu Maroko omývá Středozemní moře. Západní část země leží u Atlantického oceánu, panuje tu panuje oceánské klima, které v konečném důsledku ovlivňuje jak teploty vzduchu tak teploty moře. Zatímco severní pobřeží je srovnatelné s klimatickými podmínkami, které zažijete, když se vydáte na dovolenou do Tuniska, západní pobřeží má co se teplot týče blízko Madeiře nebo Kanárským ostrovům. Na severu, v letovisku Saidia vykazují teploty moře i vzduchu v průběhu roku větší výkyvy, naopak pro letovisko Agadir na jihozápadě Maroka jsou typické poměrně stálé teploty.

Slunečné počasí v Tunisku
<strong>Slunečné počasí v Maroku</strong><br /><span style="font-size: 12px;">zdroj: freedigitalphotos.net</span>

Aktuální teplota moře v Maroku

  • Letovisko Agadir: voda právě má 20°C
  • Letovisko Saidia: voda právě má 22°C

Údaje jsou aktualizované jednou týdně.

Teplota moří u letovisek

Aktuální teploty v jednotlivých měsících dle letovisek, níže Agadir a pod ním Saida.

Teplota moře u letoviska Agadir:

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teplota moře 18°C 18°C 18°C 18°C 19°C 20°C 20°C 21°C 21°C 20°C 19°C 18°C
Teplota vzduchu 20°C 21°C 22°C 22°C 24°C 25°C 27°C 28°C 28°C 25°C 23°C 21°C

Teplota moře u letoviska Saidia:

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teplota moře 17°C 17°C 17°C 18°C 20°C 23°C 24°C 25°C 24°C 22°C 19°C 17°C
Teplota vzduchu 18°C 18°C 20°C 21°C 24°C 27°C 30°C 31°C 28°C 25°C 21°C 19°C

Teplota moře, kdy je to v Maroku ke koupání?

Zimní měsíce pro tentokrát nechme stranou. V letovisku Saidia prolamuje průměrná teplota moře pomyslnou hranici 20°C v druhé polovině měsíce května, v červnu pod 20°C už neklesá, naopak dále roste a nad touto hodnotou se drží až do posledních říjnových dnů, přičemž v typicky letních měsících srpnu a červenci je moře opravdu teplé. K tomu nahrává i charakter místního pobřeží, které se do moře jen pozvolna svažuje a tak se tu voda lépe ohřívá a teplo si i udržuje.

Agadir, nejoblíbenější cíl turistů v zemi, je na tom co se teplot týče značně odlišně. Teplota moře tu nad 20°C stoupá jen mírně a tuto hranici překročí o jeden maximálně dva stupně pouze v červenci, srpnu a září. Vliv otevřeného oceánu tu v tomto ohledu bezesporu pocítíte.

V následujícím přehledu je uvedena průměrná teplota moře v jednotlivých měsících v těch neoblíbenějších marockých destinacích. Vzhledem k tomu, že se jedná o průměrné teploty, vždy doporučuji zkontrolovat aktuální teploty na začátku této stránky.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (2 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *