S námi se na dovolené neztratíš
Dovolená v Ománu
0:00 / 1:30

Muscat – hlavní město Ománu

Jsem David a hledám pro vás zajímavé akce na zájezdy a píši praktické tipy před dovolenou. Počasí, pláže, výlety a další informace, které chcete vědět před nákupem zájezdu.

Hlavním a největším městem Ománu je Muscat. Město leží na pobřeží Ománského zálivunedaleko strategického Hormuzského průlivu. Muscat vznikl spojením tří částí: samotným Muscatem se středověkým opevněním, malou vesničkou Mutrah s tradicí rybářství a moderní čtvrtí Ruwi.

Muscat leží v severovýchodní části Ománu, přesnou polohu vidíte vpravo na přiložené mapě. Mapa vám umožní přiblížit i oddálit polohu.

Památky a co vidět v Muscatu

Muscat je považován za arabský klenot, protože se jedná o moderní, čisté město se zelení. Symbolem hlavního města Ománu je Mešita sultána Kábuse s pěti minaretyneboli Velká mešita, jejíž stavba započala v roce 1995 a byla dokončena v roce 2001. Mešita se nachází v oblasti tzv. velkého Muscatu a je v určité časy zpřístupněna i nevěřícím. V hlavním městě je umístěn i Sultánův ceremoniální palác Al Alam.

Suvenýry a místní trhy

Ve městě můžete navštívit orientální tržiště Muttrah Souk, kde můžete smlouvat cenu tradičních ománských výrobků – kadidla, dýky (ománský khandžár), stříbrných předmětů a doplňků, šál atd. Mezi další oblíbená místa v Muscatu patří muzeum Bait Al Zubair, kde jsou přístupné expozice s předměty z Ománu – knihy, tradiční oblečení mužů a žen, svazky knih, sbírka známek, keramické výrobky pro domácnost atd.

Muscat – hlavní město Ománu
5, hlasů: 1

Naposledy aktualizoval David dne .

Chcete taky letět k moři? Chci! Ukažte mi nejlevnější zájezdy →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *