Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Muscat – hlavní město Ománu

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Hlavním a největším městem Ománu je  http://kilim.fr/?karnavalydwona=site-de-rencontre-serieux-non-payant-tunisie Muscat. Město leží na pobřeží  stěbořice ona hleda jeho Ománského zálivunedaleko strategického Hormuzského průlivu. Muscat vznikl spojením tří částí: samotným Muscatem se středověkým opevněním, malou vesničkou Mutrah s tradicí rybářství a moderní čtvrtí Ruwi.

Muscat leží v severovýchodní části Ománu, přesnou polohu vidíte vpravo na přiložené mapě. Mapa vám umožní přiblížit i oddálit polohu.

Památky a co vidět v Muscatu

Muscat je považován za  http://adsecurite.fr/?seledka=comment-draguer-un-mec-site-de-rencontre&af9=7a arabský klenot, protože se jedná o moderní, čisté město se zelení. Symbolem hlavního města Ománu je  Bello Mešita sultána Kábuse s pěti minaretyneboli Velká mešita, jejíž stavba započala v roce 1995 a byla dokončena v roce 2001. Mešita se nachází v oblasti tzv. velkého Muscatu a je v určité časy zpřístupněna i nevěřícím. V hlavním městě je umístěn i  Sultánův ceremoniální palác Al Alam.

Suvenýry a místní trhy

Ve městě můžete navštívit orientální tržiště Muttrah Souk, kde můžete smlouvat cenu tradičních ománských výrobků – kadidla, dýky (ománský khandžár), stříbrných předmětů a doplňků, šál atd. Mezi další oblíbená místa v Muscatu patří muzeum Bait Al Zubair, kde jsou přístupné expozice s předměty z Ománu – knihy, tradiční oblečení mužů a žen, svazky knih, sbírka známek, keramické výrobky pro domácnost atd.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *