Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Rotana Salalah Resort 5* (recenze hotelu)

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Rotana Salalah – Cena zájezdu – Poloha hotelu – Recenze a hodnocení

Rotana Salalah

Špičkový pětihvězdičkový resort Rotana Salalah jsme navštívili během letošní zimy, v lednu, krátce po Novém roce. Chtěli jsme si odpočinout od vánočního shonu, ale zároveň strávit svátky s rodinou. Navíc jsme si tak s přítelkyní dali krásný dárek pod stromeček. Dovolená byla dle očekávání luxusnějšího rázu, což nám velmi vyhovovalo.

Cena zájezdu

Týdenní zájezd do Rotana Salalah Resort 5* jsme kupovali přibližně 2 měsíce před cestou. Důvod byl jednoduchý – poptávaná lokalita, poptávaný termín a malá dostupnost. Nechtěli jsme tedy čekat na případné last–minute nabídky, které mohly, ale nemusely být levnější.

Celkově nás vyšla dovolená na 35.090 Kč na osobu. V ceně jak letenky, tak doprava na hotel a samozřejmě All–Inclusive občerstvení. Kupovali jsme na Invia.cz, zájezd pořádán CK Fischer.

Pozor na to, že ve výpisu se velmi často objevují nabídky pouze se snídaní. Přitom jsou levnější zhruba o 2 tisíce na osobu.

Poloha hotelu

Po příletu na letiště jsme si směnili 100 € na výlety a vyřídili ománská víza za poplatek 5 OMR. Následoval krátký přesun z letiště do resortu. Rotana Salalah je umístěn 30 km východně od letiště, cesta tak trvala zhruba půl hodiny.

Samotný hotely se skládá z několika budov, které jsou rozmístěny po menším ostrůvku a následně i přímo u dlouhé, několikakilometrové, písečné pláže. Přístup k moři je tak bezproblémový.

Široko daleko nic není, hotel je proto ideální pro trávení klidné dovolené. Pokud byste chtěli poznat centrum města, není nic jednoduššího než si vzít taxi a za pár minut se už procházet uličkami Salalahu.

Recenze a hodnocení

Hotel nás uchvátil zejména díky své poloze, jelikož jsme si jeli na dovolenou skutečně odpočinout. Kupodivu i díky své velké rozloze nebyl přeplněný a napříč resortem zavládl klid.

Moře a pláž byly skvělé. Pokud zafoukal vítr, zvedly se větší vlny a nedalo se příliš šnorchlovat, jinak počasí i teploty super. Na pláži byl dostatek lehátek i slunečníků, po většinu času prázdných. A ty západy slunce, ach!

Pokoje působil velmi elegantně a navodil pocit luxusu. Pokud byste zkoumali detail jako my, všimnete si pár nedostatků. Ale kvůli pokoji jsme sem nejeli.

All–Inclusive stravování nebylo tím nejlepším, co jsme na svých cestách měli, ale rozhodně není důvod jej hanit. Výběr dostatečný a pokud si umíte každý den namíchat talíř jinak, nepřijde vám, že se jídla více méně opakují. Párkrát byly tématické večery, z nichž nám nejvíce chutnal japonský se spoustu sushi.

Wifi je dostupné zdarma poblíž hlavní recepce a největší restaurace. Na pokoji pouze za poplatek, což jsme nevyužili.

I přes vyšší cenu jsme si dovolenou užili a přijeli zpět do mrazivých Čech odpočatí. Příště vyzkoušíme zase něco jiného, ale každému kdo má chuť se do Ománu vydat, Rotana Salalah Resort můžeme doporučit.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *