Dovolená v Ománu

Salalah – dovolená v ománském regionu Dafár

http://unautre.fr/making-of/animation-sequence-project/ Salalah (Salála) vám učaruje svými  Kemer krásnými scenériemi, čistým mořem, dlouhými písečnými plážemi a příjemným klima. Při vaší dovolené v oblasti Salalahu poznáte místní luxusní rezorty s kvalitními službami a přátelskými lidmi.

Oblast Salalah s hlavním městem stejnojmenného názvu se nachází v  Latacunga regionu Dafár, který se rozprostírá v jižní části Ománu. Dafár je velice rozmanitý. Na severu regionu naleznete mohutné písečné duny, dále se zde nachází kamenité pouště s vádí – vyschlými koryty řek, kde voda protéká pouze nárazově. Město Salalah má své vlastní letiště, které se rozprostírá v těsné blízkosti samotného města. V okolí se nachází město  Taqah vzdálené 38 km a bývalé hlavní město regionu Dafár – Mirbat vzdálené 75 km. Hlavní město Ománu Muscat leží od Salalahu vzdálené přes tisíc kilometrů.

Jedinečná příroda v oblasti Salalah

Největší zvláštností je území nedaleko hlavního města regionu, protože to je jediné místo na Arabském poloostrově společně s částí Jemenu, kam zasahují monzumy a kde je možné v letních měsících vidět na Arabském poloostrově zelenou vegetaci. Toto období je označováno jako charif.

Luxusní resorty s kvalitními službami

Destinace Salalah vám poskytne kvalitní zázemí v místních moderních komplexech včetně přátelského a ochotného servisu. Tato oblast se člení na Salalah, Salalah Wadi Khasbar a Mirbat.

Hotely v jednotlivých oblastech:

  • Salalah: Hilton Salalah Resort, Crowne Plaza Resort, Salalah Gardens Residences, Beach Resort Salalah
  • Salalah Wadi Khasbar: Rotana Salalah Resort
  • Mirbat: Salalah Marriott Resort

Vhodná doba pro návštěvu Salalahu

Nejvhodnější doba pro návštěvu Salalahu je přes zimu, tedy v listopadu, prosinci, lednu a únoru. V tuto dobu se zde teploty pohybují okolo 30 stupňů Celsia.

Město Salalah

Hlavní město regionu – Salalah je zároveň po Muscatu i druhým největším městem v Ománu. Město je rodištěm vládnoucího sultána Kábuse a významným ománským přístavem. Destinace Salalah je skvělou volbou pro vaši dovolenou. Naleznete zde bohatý podmořský svět, krásnou nedotčenou přírodu, kvalitní hotelové komplexy a v neposlední řadě krásné pláže s čistým mořem. Pro nákup suvenýrů lze doporučit trh Al Husn, kde se dají nakoupit suvenýry z Ománu v podobě parfému, tradiční keramiky, ománské dýky (khandžár) a kadidla.

Potápěčská lokalita v Ománu

Omán je vhodnou destinací pro vaši dovolenou i pokud se rádi potápíte nebo s touto zálibou chcete začít. Potápěčská lokalita u města Mirbat je specifická především korálovými útesy a dvěma vraky.

Kam dál? Přečtěte si také o dovolené na Kapverdách či Senegalu – obě destinace nabízí taktéž velmi luxusní podmínky k zimní dovolené.

Teplota moře Salalah

Teplota vody v Salalahu a obecně podél pobřeží celého Ománu je celoročně velmi příjemná. Moře dosahuje teploty 25–27 °C. Nejteplejší bývá v letních měsících, tedy od června do srpna. Naopak nejpříjemnější, tedy okolo 25°C má moře od prosince do března.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *