Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Řecko

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Objevte Řecko, destinaci kde načerpáte energii díky pohodové dovolené. Řecko, to není jen slunce, moře a All–inclusive, ale především nekončící dobrodružství a zážitky.

Začtěte se do našeho obsahu ke státu Řecko, píšeme průvodce, informace k počasí, recenze a zveřejňujeme tipy na last–minute zájezdy 2020. Menu se nachází vždy vpravo.

Proč na dovolenou do Řecka?

Řecko je synonymem pro dovolenou plnou odpočinku ve stínu olivových hájů a s vůní citrusových plodů. Sledujte pomalu se kolébající bílé rybářské loďky v zálivu, kam právě dorazili rybáři se svými úlovky z moře. Čerstvé mořské plody pak můžete ochutnat tentýž den v jedné z mnoha řeckých taveren a restauracích na promenádách u písečných či oblázkových pláží. K rybě si nechte nalít místní víno, případně tradiční pivo. Když už jsme u jídla, neopomeňte výtečné řecké tzatziki a panenský olivový olej z těch nejlepších oliv.

Na rozdíl od chuti oliv, ke kterým se člověk musí doslova projíst, vás Řecko ohromí již při prvním okamžiku. Nemusíte se ale bát, že by se vám Řecko přejedlo, nabízí totiž desítku ostrovů, které jsou od sebe natolik rozdílné, že vám ani nepřipadá, že všechny patří do jednoho státu. Navíc doba letu do Řecka se pohybuje jen okolo 2 hodin.

Dovolenou v Řecku prostě musíte okusit a garantuji vám, přestávat s ní nebudete chtít. A pokud vás ani tak nepřemluvím, zkuste dovolenou ve Španělsku nebo Bulharsku.

Řecko je místo, kde si každý přijde na své. Přináší milionu turistům, kteří cestují do této překrásné země z celého světa, neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky na celý život. Pokud jste si vybrali právě Řecko pro Vaši dovolenou, rozhodně nebudete litovat!

Důvody k dovolené v Řecku

Zajímá Vás historie či umění? Řecko nabízí neskonale krásnou a velmi bohatou historii, kterou nikde jinde určitě nenajdete. Kamkoli se vydáte, narazíte na nespočet úctyhodných památek. A kam vyrazit? To je velmi těžká volba, jelikož je obrovské množství možností.

Vyrážíte za odpočinkem? Řecko Vám dopřeje relaxaci, klid a nerušenou dovolenou. Bohatství řecké kultury či přírody si jistě užije celá vaše rodina, neboť máte neuvěřitelně velkou možnost výběru různorodých pláží, které vybízejí k uvolnění a příjemnému požitku z dovolené u moře.

A co příroda? Jak o památky, turisty, tak i o krásu přírody se obyvatelé Řecka starají s obrovskou pílí a radostí. Řecká příroda je ojedinělá a velmi specifická. Milovníci přírody se nebudou stačit divit nad krásou fauny v celém středomoří, která je zde nejbohatší. Rozhodně nečekejte urovnané trávníky se zastřihnutými keříky. V řecké přírodě panuje divočina, typické jsou olivové háje a borové lesy, jejichž vůně je nenahraditelná.

Dovolená v Řecku a ceny

Můžeme si dovolenou v Řecku vůbec dovolit? Již dlouho nebyly ceny zájezdů do Řecka tak příznivé. Řekové lákají na nízké ceny a dokonce zkracují tak oblíbené siesty! Dokonce i letoviska zlevňují a nezapomenutelnou dovolenou v Řecku seženete již za 6.000 korun – včetně dopravy a dobrého jídla. Pokud se rozhodnete nakupovat nějaké suvenýry a místní pochutiny, máme pro Vás pár praktických rad.

Ceny se v Řecku mohou velmi lišit. Na pláži či v místních obchůdcích na ostrovech si sáhnete hlouběji do kapsy, ucítíte ale velký cenový rozdíl, když zajdete do supermarketů ve městech. Řecko nabízí zkrátka každému něco. Rozhodně však budete odlétat zpět domů spokojeni a již v letadle budete přemýšlet, zda se sem vrátíte i v další sezoně.

Kam na dovolenou do Řecka?

Mezi nejznámější letoviska se řadí ostrovy Rhodos, Kréta, Zakynthos či Karpathos. Přestávat ale nemusíme, zmiňme třeba romantické Santorini či ostrov pro milovníky windsurfingu Korfu.

Řecká pevnina rozhodne nestojí pozadí, nabídne vždy slunné Thesaloniki (česky Soluň) a samostatnou kapitolou je pak hlavní město Athény, které sice neposlouží k rodinné dovolené u moře, za to vás ohromí množstvím historických památek.

O jednotlivých destinacích se dočtete v daném článku skrze menu na pravé straně.

Kdy se vydat do Řecka?

Někteří tvrdí, že Řecko je celoroční dovolenková destinace. Upřímně, není. Z hlediska počasí v Řecku nastává nejlepší období pro návštěvu od konce dubna do poloviny října.

Pokud jsou vaším cílem túry po ostrovech, vydejte se ideálně v květnu, červnu nebo září a říjnu. Vyhnete se tak zástupům turistů okupující hotelové komplexy a ostrov budete mít takřka pro sebe. Na koupání to ale není.

Chcete–li si naopak užít nefalšovanou řeckou dovolenou plnou slunce a teplot nad 30°C, volte období od poloviny června po polovinu září. Ideální jsou samozřejmě měsíce v červenci a srpnu, počítejte však s vyšší cenou zájezdů. Červen bývá typický chladnější teplotou moře.

Kde leží Řecko?

Řecký stát se nachází v jihovýchodní části Evropy, jehož sousedy jsou od severu po směru hodinových ručiček: Albánie, Makedonie, Bulharsko a Turecko.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *