Poloostrov Attika – dovolená

Úvod k letovisku Attika

rencontre plafonnique 7b Attika – řecký poloostrov, který se již staletí může chlubit svými krásami. Hlavní http://enjoyspeakingenglish.com/?kolosok=rencontre-amoureuse-pour-ado-quebec&c12=b1 město Atény je světoznámé místo, kam se vrací jak miliony obdivovatelů historie, tak i turisté, kteří na Benevides Attiku míří za odpočinkem. Egejské moře vybízí k dlouhým večerům u západu slunce či celodennímu koupání a ničím nerušené relaxace. Nejvýchodnější část středního a pevninského Řecka s velmi zajímavou historií patří k nejoblíbenějším místem pro dovolenou.

Dovolená pro celou rodinu

Pokud chcete na svou dovolenou v Řecku vzpomínat ještě dlouho, Attika je tím pravým místem na neopakovatelné chvíle pro celou rodinu. Písčité pláže a naprosto čisté moře vybízejí k báječným dnům plných radostných zážitků, které vytvoří úsměv nejen dospělým, ale dovolenou si užijí i Vaše děti! Příznivci vody určitě rádi spatří také kouzelné Marathónské jezero, které uchvátí mnohé turisty! Attika doslova nabízí vše, o čem se Vám kdy zdálo. Relaxace na pláži v záři Slunce, teplý písek, průzračné moře a naproti těmto radovánkám si mnozí mohou užívat návštěvy a poznávání historických památek, které zde udivují turisty již věky!

Levná dovolená na poloostrově Attika – nabídky zde!

Pohádková krajina

Členité pobřeží mezi Aténami a mysem Sounion a nevídanými a udržovanými zlatavými písčitými plážemi – to je Attická riviéra. Rozlehlé zelené nížiny a lesy, pestrá hornatá příroda sršící dobrodružstvím a jedinečnými rostlinami si Vás poloostrov Attika beznadějně získá. Ty, které láká divoká příroda, se mohou těšit na národní park Parnitha. Hornatá krajina, všudypřítomná bohatá zeleň, volně žijící zvířata i rostliny vytváří vlastní dokonalý svět. Léta na tomto slunečném poloostrově jsou suchá a parná, ale moře láká návštěvníky z dalekých zemí k příjemnému odpočinku a zchlazení. Pozor ale – díky vysokým teplotám můžete spatřit lesní požáry či naopak přívalové deště.

Památky – a že jich je!

Řecko vítá na každém rohu obdivovatele historie a tak je tomu i na Attice. Kolem krásného města Athén na vás každým krokem dýchá dávná historie antiky. Athény jsou kolébkou demokracie a do dnes tu stojí obdivuhodná architektonická díla. Zajímavými a zároveň největšími městy jsou také Pireus, Eleusis, Megara, Laurium či Marathón.

Akropole s naprosto jedinečným Parthenonem tyčícím se na vrcholu s odzbrojujícím chrámem Olympeionem každého uchvátí, takovou dovolenou Vám budou všichni tiše závidět! Antická Agora je bývalé centrum obchodu a politiky, které na Vás přenese atmosféru dávných dob. Dionýsovo divadlo je njestarší divadlo na planetě, které ve Vás nechá silný a neopakovatelný zážitek na celý život. Hadriánův oblouk, brána do nového města stará přes dva tisíce let. A také nesmíme opomenout chrám bohyně vítězství Niké a chrám Erechtheilon v Akropoli – naprosto úžasná podívaná! V neposlední řadě na Vás čeká také Archeologické muzeum – cenné kousky nevyčíslitelných hodnot všem návštěvníkům berou dech. A co dále? Zdaleka s vyjmenováváním nejznámějších památek nekončíme! Například bájné Théby, město sedmi bran, zde jsou různé pozůstatky z doby kamenné a dokonce i původní mykénské osídlení. To stojí opravdu za vidění, co myslíte? Zajímají Vás bitevní pole? Vyrazte do Marathonu! Kolébka proslulého běžeckého závodu. Tato úchvatná místa jednoduše stojí za to vidět naživo, letošní dovolená bude v Řecku!

Levná dovolená na poloostrově Attika – nabídky zde!

Wellness a luxus pro každého

Necháváte se rádi hýčkat? V tom případě výlet do střediska Vouliagmeni je právě pro Vás! Zde si opravdu každý může vybrat, jak své tělo laskat různými druhy masáží, zábalů a koupelí. Svěřte se do rukou profesionálů a dopřejte si nerušený klid na Vaší dovolené snů!

Počasí Attika

Detailní informací o počasí Attika naleznete v odkazu. Počasí, které panuje na tomto poloostrově je velmi rozdílné oproti počasí v Egejské riviéře v Turecku, i přesto, že prakticky s touto oblastí sousedí.

[forecast location=“Budapest“ caption=“Aktuální předpověď počasí Budapešť“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Attika

Podívejte se kde přesně Attika leží a jak velkou oblast zahrnuje.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *